عمومیمعرفی کسب و کار

ایده تولید محتوا برای یوتیوب و سایت کسب و کار های موفق!

با توجه به این‌که در یوتیوب تعداد افراد زیادی به‌ صورت فعال از سراسر دنیا وجود دارد می‌تواند این فرصت را به افراد دهد که مهارت‌هایش را برای آن‌ها به نمایش بگذارد. از این‌رو بهتر است که برای این‌که این محتواها بتوانند پر بازدیدترین ویدیوها باشند از یکسری ایده برای تهیه کردن محتوا استفاده کرد تا بتواند جزء پربازدیدترین‌ها باشد یعنی ویدئوهایی که در یوتیوب بارگذاری می‌شود بتواند در سریع‌ترین زمان ممکن و به‌ صورت ساده بیشترین بازخوردها را داشته باشند بنابراین پیدا کردن بهترین ایده‌ای که بتواند چنین پاسخ‌دهی داشته باشد مسلماً کار سختی خواهد بود.

چه در یوتیوب باشید چه در سایت و پیامرسان ها نیازمند مشاوره کسب و کار اینترنتی هستید و این امکان در مارکتینگ هادی عظیمی آماده ارائه است.

موضوعاتی که بتواند در بین انواع مختلف محتوا ها و انواع بسیار زیادی از رقبا مخاطب‌های بسیار زیادی را به سمت خود جذب کند و بتواند یک فضای تعاملی برانگیزد. امروزه مشاهد شده‌ است که روزانه میلیون‌ها دقیقه فیلم‌های آموزشی در این سایت بارگذاری می‌شود و همین موضوع باعث شده‌ است‌ که موفقیت در این محیط  اندکی سخت به‌ نظر برسد اما استفاده کردن از ایده‌های تولید محتوا می‌تواند باعث شود که محتواهای با کیفیت ساخت و در بین افراد مختلف درخشید بنابراین بهتر است از ایده‌های مختلف برای تولید محتوا در یوتیوب استفاده کرد تا بتوان به سمت موفقیت قدم برداشت.

یوتیوب چیست؟

یوتیوب وب‌سایتی است که به‌ ‌صورت رایگان ویدیوها را اشتراک‌گذاری می‌کند و می‌تواند ویدیوهای آنلاین را در دسترس شما قرار دهد. در این سایت شرایطی امکان‌پذیر است که هر کس بتواند ویدیوهای خود را در کانالی که ایجاد کرده‌ است آپلود کند و آن را در سرتاسر جهان اشتراک بگذارد. این وب سایت در سال ۲۰۰۵ ایجاد شده است و امروزه جزء محبوب‌ترین سایت‌هایی است که مخاطبان زیادی دارد.

یوتیوب این قابلیت را دارد که بتواند شما را ساعت‌ها به سمت خود جذب کند. یوتیوب یک پلتفرم است که دو نوع کاربر را در پی دارد یعنی یک پلتفرم سازندگان ویدئو می‌باشد و پلتفرم دیگر بینندگان ویدیوها. برای آن‌که بتوان در این سایت به موفقیت رسید بهتر است که ایده‌هایی را برای تولید کردن محتوا داشت. داشتن ایده برای تولید کردن محتوا برای یوتیوب از جمله دغدغه‌هایی است که بسیاری از افراد امروزه درگیر آن هستند. یوتیوب امروزه بیشتر از دو میلیارد و پانصد هزار مخاطب را دارد و به ‌عنوان دومین رسانه‌ای است که می‌توان در سرتاسر دنیا از آن استفاده کرد و مخاطبان زیادی را دارد.

سفارش تولید محتوا متنی ارزان خود را برونسپاری کنید تا در تولید محتوا صرفه جویی زمان را انجام داده باشید.

تولید محتوا در یوتیوب

برای این‌که بتوان محتواهایی که در یوتیوب بارگذاری می‌شود بهترین بازدهی را داشته باشد بهتر است به این نکته توجه کرد که در کنار این‌که محتواهای آموزشی را برای مخاطبان برگزاری می‌کنید در محتواهایی که آموزشی هستند از مطالب سرگرم کننده هم استفاده کرد تا بتواند مخاطب را به سمت خود جذب کند و مخاطب بعد از تماشا کردن محتوای آموزشی دل زده نشود بنابراین باید در زمان تهیه کردن محتوا یک هدف داشت و بر روی یک هدف تمرکز داشت تا بتوان مخاطب را به سمت خود جذب کرد. بنابراین توصیه می‌شود که که از چندین مؤلف در تولید کردن محتوا استفاده کرد که این مؤلفه‌ها ب شرح زیر می‌باشد:

داشتن سبک انحصاری در تولید محتوا

هر فرد برای این‌که بتواند شناخته شود بهتر است که یک استایل شخصی برای خود داشته باشد و از آن برند برای خود استفاده کند این رویکرد بسیار مهمی است که بتواند هر فرد برای خود یک برندی داشته باشد البته بهتر است که قبل از شروع کار به این گزینه فکر کرد.

خوب نیست که طراحی سایت خود را اختصاصی انجام داده باشید و تولید محتوا انحصاری نداشته باشید اکثر کسب و کار هایی که از خدمات سفارش طراحی سایت ارزان ما استفاده کرده و سپس با تولید محتوا حرفه ای خود را معرفی کردند.

این‌که بعد از شروع کار افراد به چه شکل و نام شما را بشناسند از اولویت بسیار مهمی برخوردار است و برای ادامه داشتن کارتان می‌تواند نقش بسیار حیاتی داشته باشد استفاده کردن از علائمی مثل تم‌های خاص، تکیه‌کلام‌ها، افکت ها و یا فیلم‌برداری کردن به شیوه مختلف می‌تواند کمک کند که به شیوه صحیح فعالیت کرد و نحوه فعالیتتان متمایز باشد.

مشخص کردن حوزه کاری در تولید محتوا

 در ابتدا باید حوزه کاری خود را مشخص کنید یعنی اگر حوزه‌های خود را مشخص کنید مخاطبانی که به‌ دنبال موضوعاتی مشابه شما هستند می‌توانند به‌ ‌راحتی به شما دسترسی داشته باشند و فعالیت‌های محتواهای شما را دنبال کنند مثلاً اگر در زمینه‌های سرگرمی، تکنولوژی، سلامتی، آشپزی یا هر موضوع دیگری کار می‌کنید بهترین کار این است که به‌ ‌صورت‌ تخصصی در همان حوزه فعالیت کنید تا بتوان به‌ صورت خوش درخشید.

استفاده کردن از ابزارهای مناسب‌تر در تولید محتوا

در تولید محتوای موفق در یوتیب یکی از بهترین گزینه‌هایی که باید به آن فکر کرد این است که بتوان ابزارهای بسیار مناسبی را فراهم کرد این ابزارها می‌تواند از ساده ترین ابزارها گرفته تا پیشرفته‌ترین ها را در پی داشته باشد مثلاً در ابتدای کار می‌توان از یک تلفن‌ همراه و سه‌ پایه استفاده کرد و به‌ مرور زمان از وسایل حرفه‌ای استفاده کرد همچنین می‌توان از نرم‌افزارهای ادیت و ویرایش ویدئو استفاده کرد تا ویدیوهای با کیفیت را بارگذاری کرد.

کاربردی‌ترین ایده‌هادر تولید محتوا در یوتیوب

تولید کردن ویدیوهای مناسبتی

مناسبت‌های بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و محتواهای خود را متناسب با آن مناسبت‌ها ارائه داد مثلاً مناسبت‌هایی مثل شروع سال نو، مناسبت‌های تاریخی، مذهبی و سایر مسائل دیگر  که می‌توان بر اساس آن‌ها تولید محتوا کرد. اگر انتظار دارید تا بازدیدهای بالایی داشته باشید و مخاطبان زیادی داشته باشید بهترین است ار تولید کردن محتواهای مناسبتی در هنگام تولید محتوا غافل نشد.

دعوت کردن مهمان برای اشتراک‌ گذاری ویدئو در یوتیوب

 استفاده کردن از افرادی که شناخته‌ ‌شده هستند و در زمینه مشترکی با شما فعالیت می‌کنند می‌تواند باعث موفقیت شما در این زمینه شود. همچنین می‌‌توان از این افراد کمک گرفت و آن‌ها را به ویدئوهای خود دعوت کرد تا باعث بیشتر دیده شدن فیلم و محتوای مورد نظر شد و با مخاطبان محتواهای قوی‌تری را به اشتراک گذاشت و همچنین به تبادل اطلاعات به آن‌ها پرداخت. البته می‌توان از افراد دیگری هم به‌ عنوان میهمان استفاده کرد و آن‌ها را به ویدئوهای خود دعوت کرد این افراد  می‌تواند از دوستان، اعضای خانواده و یا افراد علاقه‌مند به موضوعات شما باشد.

امتحان کردن مسائل برای اولین‌ ‌بار در هنگام تولید محتوا

 امتحان کردن چیزهایی که تاکنون هیچ فرد آن را انجام نداده می‌تواند باعث شود  پرمخاطب‌ترین محتوا را در پی داشت. این موضوعات می‌تواند در مورد غذاهای کشورهای مختلف، ورزش‌های کشورهای مختلف و یا سایر مسائلی باشد که در سایر کشورها رخ داده‌ است. افراد بسیار علاقه‌مند هستند ببینند که واکنش شما در مورد آن مسائل و موضوعات چه خواهد بود بنابراین از ری اکشنی که انجام خواهید داد ممکن است بسیار خوش‌شان بیاید.

تولید محتوا در پیامرسان ها میتواند ورودی خوبی را به سایت شما منتقل کند به همین سبب کسب درآمد از پیامرسان های داخلی مثل روبیکا میتواند برای شما مناسب باشد. کسب درآمد از روبیکا رو در سایت هادی عظیمی بخونید.

پر بازدیدترین طرح و ایده برای تولید محتوا

علاوه‌ بر ایده‌های بسیار مهمی که اشاره شد می‌توان از ایده‌های دیگر هم استفاده کرد که افراد موفق از آن‌ها استفاده کرده‌اند و توانسته‌اند پاسخ‌دهی و بازدهی بهتری را کسب کند این موارد می‌تواند شامل گزینه‌های زیر باشد :

تهیه کردن ویدئوهای انباکس، برگزار کردن چالش‌ها، بررسی کردن مزایا و معایب تولید محتوا، نوشتن تجربیات شخصی، نوشتن سفرنامه در  محتواهایی که موضوع آن‌ها گردشگی می‌باشد، پاسخ‌دهی به سوالات در محتواها هنگام بارگذاری محتوا در یوتیوب ،ساخت انیمیشن که می‌توان از چهره خود و یا کاراکترهای عروسکی استفاده کرد ، مقایسه و تحلیل کردن در محتوا.

دکمه بازگشت به بالا