عمومیمعرفی کسب و کار

پرسودترین صندوق های سرمایه گذاری

بهترین صندوق سرمایه گذاری معمولاً با بازده و ریسک آن مشخص می شود. به این معنی که یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری، یافتن سودآورترین صندوق سرمایه گذاری است.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری کدامند؟

صندوق های سرمایه گذاری نقش واسطه های مالی را ایفا می کنند. بدین ترتیب از طریق تیم تحلیلی و با نظر مدیر صندوق اقدام به جذب سرمایه از افراد و سرمایه گذاری در ابزارهای مالی مختلف می کنند. بنابراین افراد غیرحرفه ای به بازار سرمایه دسترسی دارند و این افراد می توانند از فرصت های مربوطه در بازار سرمایه استفاده کنند.

تعریف صندوق سرمایه گذاری مشترک به طور خلاصه یک موسسه مالی واسطه است که سرمایه گذاری را برای افراد غیرحرفه ای آسان می کند و ریسک آن را با ابزارهای موجود کاهش می دهد.

در سال های اخیر طلا، مسکن و انواع صندوق های جدید با جسارت وارد بازار سرمایه شده اند. به همین دلیل امکان سرمایه گذاری در ابزارهای غیر از سهام را فراهم کرده اند. معرفی صندوق هایی مانند صندوق های تضمین شده و اوراق قرضه دولتی نیز سرمایه گذاری را برای افرادی که ریسک گریز هستند و به دنبال بازدهی مطمئن هستند، ممکن کرده است.

به طور کلی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری با توجه به امکانات و توانایی‌های خود، سعی می‌کنند سرمایه‌گذاری در بازار را جذاب‌تر کرده و فرصت‌ها و گزینه‌های بیشتری را برای سرمایه‌گذاران با ریسک کمتر و بازدهی بیشتر فراهم کنند. تنوع صندوق ها مطابق با خواسته ها و انتظارات سرمایه گذاران مختلف از جمله مزایای صندوق های سرمایه گذاری مشترک است.

برای یافتن سودآورترین صندوق سرمایه گذاری تا پایان این مقاله باسایت مجله امروزه همراه باشید.

بازگشت وجوه سرمایه گذاری شده

برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری، نمی توان تنها به یک معیار بسنده کرد. به عنوان مثال، نمی توان گفت بهترین صندوق سرمایه گذاری مشترک بهتر از گزینه پردرآمد ماه قبل یا صندوق با بهترین عملکرد سال قبل یا صندوق با درآمد ثابت است که بهتر از صندوق ترکیبی است. یا بازدهی صندوق سهام بیشتر باشد. ، یا…

صندوق سرمایه گذاری چیست؟ هنگام انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری مشترک در بازار سهام، گزینه های زیادی وجود دارد. یک سرمایه گذار باید چندین مرحله را طی کند تا صندوق سرمایه گذاری مناسب را راحت تر انتخاب کند.


مهمترین عوامل در انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری مشترک عبارتند از:

ریسک پذیری توسط سرمایه گذار

وضعیت مالی کشور را بررسی کنید

مقایسه کنید و بهترین صندوق را انتخاب کنید

در این مقاله به شناسایی بهترین صندوق های سرمایه گذاری می پردازیم. قبل از اینکه در مورد بهترین صندوق های سرمایه گذاری صحبت کنیم، باید انواع مختلف صندوق های سرمایه گذاری مشترک را بدانیم.

انواع صندوق های سرمایه گذاری

نحوه تجارت:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک   به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) و صندوق‌های قابل معامله در بورس. صندوق های قابل معامله در بورس قابلیت معامله و خرید و فروش در پنل های کارگزاری سهامداران را دارند. اما اگر قصد خرید و فروش وجوه صادره و از کار افتاده را دارید، باید از طریق وب سایت هر صندوق اقدام به خرید و فروش کنید. بنابراین بزرگترین تفاوت بین این دو نوع صندوق در نحوه معامله وجوه متقابل است.

توزیع سود ماهانه:

صندوق های سرمایه گذاری مشترک درآمد یا سود نقدی را که از سهام و اوراق قرضه موجود در پرتفوی دارایی های خود به دست می آورند به عنوان درصدی از ارزش خالص دارایی (NAV) گزارش می کنند و آنها را به صورت دوره ای در طول سال به سرمایه گذاران خود پرداخت می کنند. در واقع، برخی از صندوق ها سودهای تحقق یافته را در طول زمان بین مالکان توزیع می کنند.

بهترین صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت

صندوق سرمایه گذاری مشترک نوعی از صندوق های سرمایه گذاری است که بازدهی خوب با حداقل ریسک را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. افرادی که در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کنند، ریسک پذیرانی هستند که می خواهند بازده قابل قبولی داشته باشند. در واقع در ایران صندوق های اوراق قرضه یک وسیله سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شوند.

یک صندوق سرمایه گذاری مشترک خوب

صندوق سرمایه گذاری مختلط نوعی از صندوق سرمایه گذاری است که معمولاً 60-40 درصد از دارایی های خود را در بورس و 40 تا 60 درصد در درآمدهای ثابت مانند سپرده های بانکی، اوراق قرضه شرکتی و غیره سرمایه گذاری می کند. سودآورترین صندوق سرمایه گذاری اهرمی است

صندوق اهرمی نوعی از صندوق است که با استفاده از مکانیزم اهرمی برای سرمایه گذاران بازده مضاعف ایجاد می کند و از طریق دو نوع واحد سرمایه گذاری ایجاد می شود. صندوق های اهرمی به افرادی که می خواهند با پذیرش ریسک بیشتر وارد بازار سهام شوند این امکان را می دهد تا از مزایای صندوق های سرمایه گذاری از جمله مدیریت حرفه ای سبد سهام و نقدینگی و ابزارهای اهرمی بالاتر بهره ببرند.

همانطور که قبلا ذکر شد، صندوق های اهرمی دارای دو نوع واحد سرمایه گذاری برای دو گروه از سرمایه گذاران با دو هدف و رویکرد متفاوت هستند. یک نوع واحد معمولی و نوع دیگر واحد ممتاز است. واحدهای معمولی بازدهی قابل مقایسه با وجوه با درآمد ثابت دارند و واحدهای ارشد بازدهی اهرمی دارند.

بهترین صندوق های سرمایه گذاری را با بازده ماهانه پیدا کنید. وجوه دارای تقسیم سود ماهانه را در نمودارهای صندوق سرمایه گذاری مشترک پیدا کنید.

سخنان پایانی در مورد بهترین صندوق های سرمایه گذاری در بازار سهام

در مقاله بالا شما را با بهترین و سودآورترین صندوق های سرمایه گذاری در بورس آشنا کردیم. گفتیم که  پول هوشمند چیست و صندوق های درآمد ثابت، سهام، مختلط، بدهی و … هر کدام بازدهی خاص خود را دارند. ما همچنین سطح ریسک هر صندوق را از نظر سودآوری بررسی کردیم تا انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری آسان باشد.

با مطالعه این مقاله می توانید صندوق های سرمایه گذاری مشترک را با هم مقایسه کنید. پس از شناسایی میزان تحمل ریسک، بهترین و مطمئن ترین صندوق سرمایه گذاری مشترک را برای خرید انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا