عمومیمعرفی کسب و کار

مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی، به خصوص وقتی که به صورت فوری نیاز به چاپ کاغذ دارید، میتواند برای شما بسیار مشکل ساز باشد. از طرفی اگر دستگاه فتوکپی شما به صورت مکرر دچار گیر کردن کاغذ شود، یعنی دستگاه دچار مشکل شده است و بهتر است برای رفع مشکل آن به نمایندگی های معتبری از جمله تعمیر پرینت مراجعه کنید تا در کمترین زمان ممکن، مشکل دستگاه را حل کنند.

دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپیدلایل مختلفی وجود دارند که سبب میشوند تا کاغذ در دستگاه کپی گیر کند ولی مهم ترین علت آن به نوع کاغذ و حالت آن بستگی دارد برای مثال احتمال گیر کردن کاغذ مرطوب و یا غیر استاندارد در دستگاه کپی بسیار زیاد است.

از طرفی ایرادات خود دتسگاه کپی نیز میتواند سبب گیر کردن کاغذ درون دستگاه شود. به عنوان مثال غلطک خراب و از بین رفته، رولر هایی که چسبنده هستند و یا وجو گرد و خاک و مواد نامناسب در تونر از چنین دلایلی هستند.

البته نحوه قرار گرفتن کاغذ درون سینی دستگاه کپی نیز از عوامل گیر کردن کاغذ در دستگاه است. در ادامه به ذکر نکاتی در رابطه با در آوردن کاغذ از دستگاه کپی خواهیم پرداخت ولی توجه داشته باشید که در صورتی که نتوانستید خودتان به رفع مشکل بپردازید، بهتر است با نماندگی معتبری در ارتباط باشید تا متخصصان ایراد و مشکل پرینتر شما را حل کنند.

راهکارهای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

شما میتوانید با استفاده درست از دستگاه کپی میزان گیر کردن کاغذ را درون دستگاه کاهش دهید. در ادامه به ذکر برخی از مواردی پرداخته میشود که رعایت آن ها سبب میشود هم عمر مفید دستگاه کپی افزایش یابد و هم کاغذ درون دستگاه گیر نکند؛

انتخاب کاغذ مناسب

مهم ترین و ابتدایی ترین کاری که میتوان برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ درون دستگاه کپی انجام داد، انتخاب کاغذ مناسب و استاندارد است.

در واقع شما باید از قرار دادن کاغذ مرطوب، تاخورده، پیچ خورده و یا دارای ایراد درون دستگاه کپی خودداری کنید. نکته مهم دیگر این است که شما نباید انواع مختلفی از کاغذها را در کنار هم و به طور همزمان درون سینی قرار دهید. از طرفی مقدار و حجم ظرف کاغذ باید به گونه ای باشد که از ظرفیت سینی بیشتر نبوده و به دستگاه کپی فشار وارد نکند.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر و دستاه کپی است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447

نحوه گذاشتن کاغذ ها در دستگاه کپی

نحوه گذاشتن کاغذ ها در دستگاه کپینکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، نحوه قرار دادن کاغذ ها در دستگاه کپی میباشد. به این صورت که قبل از قرار دادن، سعی کنید کاغذ ها را چند مرتبه تکان دهید تا به یکدیگر نسچبند.

ادامه مطلب در:

مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا