جامعهمعرفی کسب و کار

نکاتی ارزشمند برای خرید بلیط هواپیما با بهترین قیمت

چگونه بلیط ارزان هواپیما پیدا کنیم؟

نکاتی وجود دارند که می‌توانید با در نظر گرفتن آنها در هنگام خرید بلیط هواپیما، بلیط ارزان‌تری را خریداری نمایید. ۵ مورد از مهم‌ترین ترفندهایی که می‌توانید برای هواپیما به کار بگیرید شامل موارد زیر می‌شود:

۱.     از حالت جستجوی ناشناس استفاده کنید!

یکی از ترفندهای هوشمندانه‌ای که شرکت‌های هواپیمایی به کار می‌گیرند؛ این است که اگر کاربری چند بار قیمت سفر خاصی را جستجو کند؛ قیمت برای آن سفر را به آن فرد گران‌تر نشان می‌دهد. پس بهتر است برای جستجوی بلیط هواپیما اصفهان استانبول و اطلاع از قیمت‌ها از حالت ناشناس مرورگر خود استفاده کنید.

۲.     پروازهای توقف دار را انتخاب کنید!

دومین این است که پروازهایی را انتخاب کنید که در مسیر توقف می‌کنند. قیمت این پروازها نسبت به پروازهای یکسره ارزان‌تر است. حتی می‌توانید پروازهایی که توقف طولانی دارند را انتخاب کنید تا نهایت استفاده از این توقف در شهر یا کشور مورد نظر را داشته باشید.

۳.     خرید بلیط از پروازهای صبح زود!

یکی از این است که سعی کنید پروازهای اول صبح را انتخاب کنید. پرواز اول صبح مزیت های زیادی دارد که یکی از آنها قیمت پایین‌تر نسبت به پروازهای دیگر است. مزیت دیگر پروازهای اول صبح این است که در صورت کنسلی پرواز، مسافران می‌توانند با پروازهای دیگر در همان روز حرکت کنند.

۴.     خرید بلیط هواپیما ارزان در اواسط هفته

 معمولا در اواسط هفته قیمت بلیط هواپیما کمتر و در تعطیلات و آخر هفته‌ها بیشتر می‌شود. بهترین روزهای هفته برای روزهای دوشنبه و سه شنبه محسوب می‌شود که قیمت بلیط به حداقل خود می‌رسد.

۵.     خرید بلیط  چارتری ارزان

در برخی موارد قیمت بلیط‌های چارتری در مقایسه با قیمت بلیط‌های سیستمی پایین‌تر است. بهتر است قبل از اطلاعات لازم را درباره بلیط‌های چارتری کسب کنید. نکته قابل توجه اینجاست که مسافران بلیط چارتر و سیستمی هر دو به یک اندازه خدمات دریافت خواهند کرد.

۶.     در سفرهای گروهی بلیط تک نفره را انتخاب کنید!

معمولا قیمت بلیط‌های تک نفره در مقایسه با قیمت بلیط‌های چند نفره ارزان‌تر است. به همین دلیل بهتر است که برای سفرهای گروهی خرید بلیط‌های تک نفره را نیز در نظر داشته باشید.

نکته مهم در رزرو بلیط هواپیما ارزان

برای خرید بلیط هواپیما ارزان، بهتر است بلافاصله پس از مشخص کردن مقصد مورد نظر و در نظر گرفتن همه نکات خرید بلیط ارزان قیمت، اقدام به نمایید و خرید بلیط را به لحظه‌های آخر موکول نکنید. زیرا تجربه ثابت کرده است که پس از اینکه تعداد قابل توجهی از بلیط‌ها به فروش می‌رسند؛ بلیط‌های باقیمانده با افزایش قیمت روبرو می‌شوند.

 ارزان ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما داخلی

در هر فصلی از سال معمولا برخی ماه‌ها پرگردشگر و برخی دیگر خلوت‌تر هستند که همین باعث ارزان‌تر شدن می‌شود. در جدول زیر ارزان‌ترین ماه‌ها در هر فصل به خوبی نشان داده شده است. در ماه‌های کم گردشگر سال، می‌توانید بلیط هواپیما ارزان‌تری را برای پروازهای داخلی و خارجی خریداری نمایید.

ارزان ترین زمان برای خرید بلیط هواپیما خارجی

dead zones بهترین زمان خرید است. این اصلاح به زمانی گفته می‌شود که کم‌ترین میزان مسافر را داشته و تقاضای سفر به شدت کاهش پیدا می‌کند. این زمان معمولا شامل روزهای زیر است:

معرفی راهکارهای مهم در زمان خرید بلیط هواپیما

راهکار های ساده ای وجود دارد که به شما در کاهش هزینه های سفر کمک خیلی زیادی می کند.

کنترل ظرفیت

همان طور که می دانید، ایرلاین ها با روش های متنوع، فروش تعداد صندلی ها را چک می کنند و نیز به بررسی روند خرید می پردازند. اگر زمان رفت و برگشت برایتان اهمیت نداشته باشد، شما می توانید خیلی راحت و به سادگی با یک جستوجو در اینترنت، خرید بلیط با قیمت ارزان را پیدا کرده و به رزرو آن اقدام کنید.

مقصد

فرودگاه های بین المللی هزینه های اضافی نظیر، حق بیمه را به قیمت خرید بلیط اضافه می کنند. بهتر است برای صرفه جویی، به فرودگاه های کوچک و شهرهای دیگر مراجعه کرده تا بتوانید پول بیشتری در زمان سفر خود، پس انداز کنید.

انتخاب کردن روزهای سفر

خرید بلیط هواپیما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه از تخفیف های ویژه ای برخوردار است. اگر روز و تاریخ سفر برایتان مهم نباشد، بهتر است در این روزها به خرید بلیط اقدام کنید. در این صورت از تخفیف 20 الی 30 درصدی بهره مند خواهید شد.

انعطاف پذیری در برنامه ها

اگر شما در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه، اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید، از تخفیف های زیادی بهره مند می شوید. بهتر است بدانید پروازهایی که شب ها و نیز با تاخیر صورت می گیرد، تخفیف های خیلی زیادی دارند، که شما می توانید به تهیه آن ها اقدام کنید. اگر تعداد شما کم است و فقط دو نفر زن و شوهر هستید، خیلی راحت و بدون دردسر می توانید بلیط های آخر شب را تهیه کنید. اگر به همراه شما بچه بود، این امکان برای شما وجود ندارد، و نیاز های شما عوض می شود.

تحقیق و جستجو در اینترنت

شما می توانید در اینترنت به دنبال بلیط هایی که از تخفیف های روزانه و نیز هزینه های اضافی کمی برخوردار اند، بگردید. یا از آژانس های هواپیمایی درباره بلیط های با تخفیف بپرسید، ولی برای این که خودتان مطمعن شوید، بهتر است به سرچ کردن در اینترنت بپردازید.

پروازهای تلفیقی

بعضی از شرکت ها به طور مستقیم از خطوط های هوایی، بلیط ها را به شکل عمده و با تخفیف خیلی زیاد خریداری می کنند. سپس با تخفیف 25 الی 40 درصد به مسافران می فروشند. بهتر است در زمان خرید بلیط هواپیما، به این شرکت ها مراجعه کنید، تا از تخفیف های ویژه برخوردار شوید.

برای تک تک نفرات بلیط جستجو کنید

اگر مایل به سفر دسته جمعی هستید، برای خرید بلیط هواپیما بهتر است به صورت گروهی و هم به طور تکی، دنبال بلیط باشید. در بعضی مواقع رزرو بلیط گروهی، قیمت زیادی دارد، شاید شما بلیط های تک نفری پیدا کنید که قیمت پایینی داشته باشد و مجبور شوید که جدا با خطوط های هواپیمایی متنوع سفر کنید.

در ایرلاین های متنوع به دنبال پرواز باشید

در بسیاری از مواقع خرید بلیط، برای مسیر رفت و برگشت، قیمت پایینی نسبت به یک طرفه دارد. به همین خاطر بهتر است، بلیط رفت و برگشت را به طور جدا نیز سرچ کنید تا از قیمت آن ها مطمعن شوید. با توجه به نتایج حاصل، هر کدام که به صرفه بود، خریداری کنید.

خرید بلیط هواپیما، پروازهای توقف دار

پروازهایی که در بین راه توقف دارند، از قیمت پایینی برخوردار هستند. اگر قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید، می توانید به تهیه این بلیط ها اقدام کنید. شما با انتخاب پروازهایی که بین راه توقف خیلی طولانی دارند، می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. زیرا هم هزینه کمتری را برای خرید بلیط پرداخت کرده اید، و هم می توانید در زمان توقف بین راهی، گشت و گذاری در آن شهر بکنید.

در ایام غیر تعطیل به سفر بروید

همه شما می دانید، قیمت خرید بلیط در روزهای تعطیل زیاد است، برخی افراد به خاطر شغلشان، فقط روزهای تعطیل، وقت مسافرت را دارند. اگر می خواهید در ایام تعطیل سفر کنید و از تخفیف های ویژه برخوردار شوید، بهترین کار تغییر دادن یک روز با ایام تعطیل است؛ در غیر این صورت تهیه بلیط کمی برایتان دشوار خواهد بود.

جستجو بلیط چارتر

 بلیط های چارتر نسبت به سیستمی، معمولا ارزان قیمت هستند. ولی به یاد داشته باشید که همیشه اینطور نیست و ممکن است در بعضی مواقع گران باشند. بهتر است شما هر دو بلیط چارتی و سیستمی را جستوجو کرده، و هر کدام که به صرفه بود، آن را خریداری کنید.

تور مسافرتی

اگر شما در زمان خرید بلیط هواپیما، مایل به رزرو هتل هم هستید، بهتر است دنبال تورها و وب سایت هایی را بگردید که رزرو هتل را در اختیارتان می گذارد. به این ترتیب سفری راحت و بدون دردسر خواهید داشت.

منبع: تریپ

دکمه بازگشت به بالا