عمومیمعرفی کسب و کار

روشن نشدن پکیج دیواری در حالت زمستانی

نحوه تنظیم فشار پکیج بوتان

عدد استانداردی که برای فشار پکیج تعیین شده است چیزی بین ۱ تا ۲٫۵ بار است. یعنی اگر فشار دستگاه بالاتر و یا پایین تر از این بازه عددی باشد باید مجددا آن را تنظیم نمایید. در صورتی که فشار پکیج شما از ۱ بار کم تر باشد باید فشار را بالا ببرید. اما در صورتی که بیش تر از ۲٫۵ باشد نحوه پایین آوردن فشار پکیج به این صورت است که باید آب داخل پکیج را تخلیه کنید تا فشار به حالت نرمال و استاندارد برسد. در صورتی که می‌خواهید فشار دستگاه را پایین بیاورید باید طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

 1.  اول از همه شیر آبی که به دستگاه وارد می‌شود را ببندید.
 2. شیر ئر کن پکیج بوتان را باز نمایید.
 3. یکی از شیر های منزل را در حالت آب گرم باز بگذارید تا آب داخل دستگاه تخلیه شود.
 4. در همین حین که آب از دستگاه خارج می‌شوذد فشارسنج را چک کنید تا فشار پایین بیاید.
 5. وقتی فشار پکیج روی فشارسنج به حالت استاندارد مد نظرتان رسید، هم شیر پر کن و هم شسیر آب گرم را ببندید.
 6. شیر آب ورودی دستگاه را باز نمایید.

اگر در هر یک از مراحل با مشکل مواجه شدید میتوانید برای تعمیر پکیج در اصفهان و تعمیر انواع پکیج مانند با همکاران ما در شارینو تماس بگیرید. اما اگر بخواهید فشار پکیج را بالا ببرید باید به شیوه زیر عمل نمایید:

 1. شیر پر کن پکیج را به صورت پاد ساعتگرد ( خلاف جهت عقربه های ساعت ) بچرخانید و باز کنید و در همین حین فشارسنج پکیج را چک کنید.
 2. وقتی فشارسنج به فشار مورد نظر و استاندارد رسید، مجددا شیر را ببندید.

درجه تنظیم پکیج بوتان در زمستان

تنظیم کردن درجه پکیج به صورتی که مناسب برای استفاده در زمستان باشد به جز آن که موجب آسایش و راحتی و دمای مناسب آب و گرمای مطلوب شوفاژ ها می‌شود؛ عمر مفید دستگاه را نیز افزایش خواهد داد. اما سوالی که پیش می‌آید این است که درجه پکیج بوتان در زمستان چند باشد تا موارد گفته شده میسر شوند. بهتر است بدانید که درجه مناسب برای وضعیت زمستانی پکیج دیواری بوتان، بستگی به میانگین سنی افراد نیز دارد ولی برای سنین میانگین، دمای ۱۸ تا ۲۱ درجه برای اتاق می‌تواند مناسب باشد:

مطالب مرتبط:

تعمیر یخچال در اصفهان

 تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان

دمای مناسب پکیج بوتان در زمستان

دمای مناسب پکیج در حالت زمستانه برای نوزادان و یا سالمندان و به طور کلی افراد ناتوان چیزی حدود ۲۲ و ۲۳ درجه می‌باشد. ر وضعیت زمستانی پکیج دیواری بوتان، بهتر است برای دریافت بهترین بازدهی، دمای سیستم گرمایشی شوفاژ ها را روی ۷۵ درجه و دمای آب گرم مصرفی را روی ۶۰ درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

آموزش تصویری تنظیم حالت تابستانه و زمستانه پکیج بوتان

تغییر حالت زمستانه پکیج به تابستان و برعکس چندان کار پیچیده ای نیست و به راحتی می‌توانید با دانستن نکات آن با نحوه روشن کردن و تنظیم پکیج بوتان برای زمستان آشنا شوید.  همچنین اگر پکیج بوتان شما با مشکل سرد و گرم شدن آب موتجه شد میتوانید برای حل این مشکل مقاله را مطالعه کنید. طراحی پکیج به صورتی است که تفاوت حالت زمستانه و تابستانه به خوبی مشخص است.

برای آن که بتوانید پکیج را روی حات تابستانه تنظیم کنید باید اول از همه شیر آب را روی حالت تابستانه قرار دهید. بعد از این کار، نوبت تنظیم دمای آب گرم می‌رسد. دمایی که برای آب گرم در حالت تابستانه در نظر گرفته می‌شود معمولا پایین تر از حالت زمستانه است. بعد از آن که دما را روی درجه مورد نظر تنظیم کردید، باید یکی از شیر های آب گرم مصرفی منزل را باز کنید تا مشعل پکیج روشن شود.

جهت فعال کردن حالت زمستانی پکیج، آن را روی حالت زمستانه طبق تصویر بالا تنظیم کنید. سپس درجه دلخواه خود را تنظیم کنید. شیوه کار دستگاه در حالت زمستانه به این صورت است که پس از روشن شدن، دمای آن تا زمان رسیدن به دمای دلخواه شما که پیش تر آن را تنظیم کردید بالا می‌آید و پس از رسیدن به آن خود به خود خاموش می‌شود. البته در صورتی که دما دوباره پایین بیاید مجددا دستگاه روشن می‌شود و این روند، برای آن که بتوانید گرمای ثابت و مطلوبی داشته باشید ادامه می‌یابد.

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان

تبدیل حالت تابستانی به زمستانی پکیج بوتان خیلی تفاوتی با روشن کردن آن در حالت زمستانه ندارد. فقط باید دقت داشته باشید که پیش از تغییر حالت از تابستانی به زمستانی حتما پکیج را ابتدا خاموش کنید و سپس دوباره روشن نمایید.

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه

یکی از نکات مهم استفاده از پکیج های دیواری نحوه روشن کردن آن ها است. به طور کلی تقریبا تمام لوازم خانگی، نحوه نصب و راه اندازی دستگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد و تاثیری مستقیم روی نحوه عملکرد آن ها خواهد گذاشت. خیلی اوقات لازم است که دستگاه پکیج دیواری بوتان را خودتان روشن کنید. مثلا بعضی اوقات که دستگاه خود به خود خاموش می‌شود باید آن را روشن کنید تا بتوانید از آب گرم و یا گرمی شوفاژ ها استفاده کنید.

اما نحوه روشن کردن پکیج در حالت زمستانه و در حالت تابستانه با یک دیگر متفاوت است و شما نیز باید دستگاه را متناسب با فصل و دمای هوا روشن و تنظیم نمایید.اما نکاتی درباره روشن کردن پکیج شوفاژ دیواری بوتان وجود دارد که باید حتما به آن ها توجه نمایید. در زیر تمام این نکات گرداوری شده اند که باید پیش از روشن کردن پکیج دیواری به آن ها دقت کنید:

 • تست گازبندی ( پیش از روشن کردن پکیج بوتان مطمئن شوید که مشکلی در لوله ها مثل نشتی وجود نداشته باشد. لازم است سالم بودن رگولاتور گاز نیز بررسی شود ).
 • ( هواگیری یکی از اقداماتی است که موقع سرویس پکیج انجام می‌شود. اطمینان حاصل کنید که در داخل پکیج هوا وجود نداشته باشد وگرنه عملکرد دستگاه به مشکل خواهد خورد ).
 • بررسی پتانسیومتر ( لازم است روشن و خاموش شدن به موقع مشعل ها و همین طور دمای شوفاژ بررسی گردد ).
 • دمای آب ( دمای آب گرم مصرفی بعد از باز کردن شیر آب باید ۴۵ درجه سانتی گراد از دمای آب سرد بیش تر باشد. )‌
 • فلوسوئیچ
 • دمای مدار گرمایش
 • فشار آب
 • جرقه زن ( مشعل بدون هیچ مشکلی باید روشن شود ).

بعد از بررسی موارد فوق می‌توانید  برای روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت زمستانه و تنظیم پکیج بوتان برای زمستان به شیوه زیر اقدام نمایید:

 1. اولین گامی که در راستان روشن کردن پکیج بوتان در حالت زمستانه باید بردارید این است که درجه فشار آن را بررسی نمایید. همان طور که پیش تر گفته شد درجه فشار پکیج بوتان باید چیزی بین ۱ تا ۲.۵ بار باشد. در صورتی که فشار نامناسب بود، آن را تعمیر کرده و سپس سراغ گام دوم بروید.
 1. در این مرحله، حتما مسیر خروجی دود، یعنی دودکش ها و همین طور فن و پرشر دود را بررسی کنید تا سالم باشند. مسیر هوای خروجی باید کاملا باز باشد و انسدادی در آن وجود نداشته باشد. یکی از روش هایی که می‌توانید با آن به باز بودن راه دودکش مطمئن شوید این است که جسم کوچکی مانند یک سنگ را از پشت بام به داخل دودکش بیندازید.
 1. همه فلکه هایی که زیر پکیج قرار دارند و با شلنگ آب اتصال دارند را باز کنید.
 1. بعد از باز کردن فلکه ها، شیر های رادیاتور ها را باز کنید.
 1. در این مرحله می‌توانید تنظیمات پکیج را طبق تصویری که پیش تر ارائه شد روی حالت زمستانه قرار دهید.
 1. دمای مورد نظر را طبق میانگین گفته شده تنظیم نمایید تا روشن شود.
 1. بعد از آن که پکیج را روشن کردید، چند دقیقه منتظر بمانید تا رادیاتور ها داغ شوند.
 1. وقتی رادیاتورها داغ شدند کار هواگیری را انجام دهید.
 1. بعد از هواگیری، دوباره فشار پکیج را بررسی کنید تا مشکلی نداشته باشد.

نحوه روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت تابستانه

برای روشن کردن پکیج دیواری بوتان در حالت تابستانه به شیوه زیر عمل کنید:

اول از همه اطمینان حاصل کنید که شیر های رفت و برگشت شوفاژ ها بسته هستند. سپس با دسته تنظیم دمای آب گرم مصرفی را که در شکل بالا مشخص شده بود، دمای مورد نظر خود را تنظیم نمایید.

پس از تنظیم دما، پکیج را روی حالت تابستانه قرار دهید و سپس شیر آب گرم را باز کنید.

 راهنمای استفاده از پکیج بوتان مدل cv24s

به طور کلی و در کلیات امور، نحوه کار کردن با مدل های مختلف پکیج بوتان یکسان است. پکیج بوتان مدل ورونا، پکیج بوتان مدل پرلا پرو perla pro و پکیج بوتان مدل b3115 همه به شکل ثابتی روشن می‌شوند. اما در مورد پکیج بوتان مدل CV424S، جزئیاتی وجود دارد که شاید اندکی با سایر مدل ها متفاوت باشد.

در ادامه نحوه روشن کردن این مدل پکیج بوتان را به شما خواهیم آموخت.

برای اطلاع از نیز میتوانید مقاله تنظیمات پکیج تاچی را بخوانید با تنظیمات مفی این پکیج بیشتر آشنا شوید.

نحوه روشن کردن پکیج بوتان مدل cv424s

اگر بخواهید پکیج بوتان مدل CV424S را روشن کنید ابتدا باید وضعیت قطع دستگاه را تنظیم کنید. بعد آن را به برق وصل کرده و سپس آن را روی حالت زمستانه یا تابستانه قرار دهید.

مراحل بعدی روشن کردن پکیج طبق دستور العمل بالا خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا