اقتصادیمعرفی کسب و کار

یک موسسه حسابرسی خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بهترین شرکت حسابرسی در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

موسسه حسابرسی بیلان گزارشگر جزو بهترین و حرفه‌ای‌ترین موسسات ارائه ‌دهنده خدمات حسابرسی در تهران است. همانند سایر موسسات حسابرسی در تهران، این موسسه نیز دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد.

    سابقه خوب: یک موسسه خوب حسابرسی لزوما باید سابقه درخشانی در زمینه حسابرسی و حسابداری داشته باشد. بررسی رزومه کاری، سوابق و سازمان‌هایی که قبلا با این موسسه همکاری داشته‌اند، اهمیت زیادی دارد.

    برخورداری از نیروی کار ماهر: لازمه پیشرفت هر موسسه‌، برخورداری از نیروی کار خلاق و باتجربه است که کار حسابرسی جامع را تمام و کمال انجام دهند.

    استفاده از فناوری‌های روز: بهتر است که یک شرکت حسابرسی از فناوری روز دنیا و تجهیزت رایانه‌ای عالی استفاده کند تا خدمات بهتری ارائه دهد.

    داشتن دقت در انجام کار: داشتن دقت و توجه به جزئیات در حسابرسی و ارائه گزارش‌ها بسیار مهم است. برای انتخاب یک موسسه به این نکته دقت کنید.

    داشتن ابتکار عمل: شرکت حسابداری مدنظر تا چه حددی در حل مشکلات مالی، راه‌حل‌های ابتکاری را به شما پیشنهاد می‌دهد؟ تا چه حد در حل مسائل پیشگام و کمک‌کننده ‌است. خلاقیت نیز عامل مهمی محسوب می‌شود که در آینده به کمک سازمان شما خواهد شتافت.

    داشتن روابط عمومی خوب: یکی از شروط موفقیت یک شرکت حسابداری خوب، داشتن ارتباطات خوب و موثر با سایر شرکت‌ها است. در این صورت شانس دریافت پیشنهادات کاری بیشتر خواهد بود.

    انجام کار تیمی: انجام کار به صورت تیمی کیفیت کار خروجی را بیشتر می‌کند. البته بهتر است که اعضای موسسه حسابرسی روابط خوبی با یکدیگر داشته باشند.

    ارائه خدمات متنوع و ضروری: هر فرد یا شرکتی در زمان انتخاب یک سازمان حسابرسی به تنوع خدمات شرکت موردنظر هم دقت می‌کند. پس ارائه همه یا اکثر خدمات مربوط به حسابداری و حسابرسی از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین داشتن مشاور مالی خبره در این زمینه بسیار مهم است.

    داشتن نظم و ترتیب: یکی ازعوامل مهم در بالا رفتن کیفیت کار و به خصوص کار حسابرسی، داشتن نظم در انجام کارها است. بهتر است زمان موردنیاز بررسی شود و گزارش‌ها طبق قرارداد ارائه گردد.

شرکت حسابرسی (موسسه حسابرسی) چگونه کار می کند؟

در تمامی کسب‌ و کارها و شرکت‌ها نیاز به حسابداری و حسابرسی است و عدم حسابرسی دقیق سبب بروز خطا و سواستفاده‌های مالی در مشاغل گوناگون می‌شود. گرفتن تصمیمات هوشمندانه بر مبنای اطلاعات دقیق و صحیح، زمینه موفقیت مدیران کسب‌ و کار را فراهم می‌کند. حسابرسی در شرکت‌ها از اشتباهات مالی در عملیات حسابداری جلوگیری می‌کند. اگر اطلاعات زیادی در زمینه حسابداری ندارید می‌توانید از شرکت حسابرسی و حسابداری که انواع خدمات حسابرسی را به‌ صورت حرفه‌ای ارائه می‌دهد، کمک بگیرید.

شرکت خدمات حسابرسی بیلان گزارشگر، مسئولیت بررسی و ارزیابی صحت صورت های مالی را بر عهده دارد. این بررسی‌ها جهت اطمینان از عدم وجود نقض و تقلب در صورت‌های مالی انجام می‌گیرد. هدف اصلی اسن موسسه حسابرسی برگرداندن اعتماد عمومی به شرکت‌ها و بهبود برنامه‌ریزی مالی آنان است. در ادامه این مطلب در مورد انواع حسابرس و وظایف آن در شرکت حسابداری بیلان گزارشگر توضیحات جامعی ارائه داده‌ایم. اما ابتدا باید بدانید حسابرسی چیست؟

حسابرسی چیست؟

حسابرس به فرد یا شرکت حسابرسی گفته می‌شود که مسئولیت نهایی حسابرسی صورت‌های مالی و ارائه خدمات مرتبط را بر عهده می‌گیرد. حسابداران حرفه‌ای فرایندها و اقداماتی را جهت بررسی دقیق و اعتباری اطلاعات مالی و حسابداری شرکت یا کسب‌ و کار انجام می‌دهند. خدمات حسابرسی به‌منظور تضمین دقت و شفافیت در گزارشات و اطلاعات مالی شرکت‌ها ارائه می‌شود.

در واقع حسابرسان شرکت بیلان گزارشگر با بررسی مستندات مالی، اشتباهات و نقص‌ها را شناسایی می‌کند و با تهیه گزارش‌های حسابرسی به صاحب کسب‌ و کار این اطمینان را می‌دهند که اطلاعات مالی ارائه شده معتبر و قانونی هستند. بهره‌گیری از خدمات حسابرسی یک نیاز اساسی برای اقتصاد هر شرکت محسوب می‌شود تا مدیران آن بتوانند نقدینگی خود را حفظ کنند. از آنجایی‌ که اختلاس و متمرکز نبودن نقدینگی باعث نابودی بسیاری از کسب‌ و کارها شده است با عقد قرارداد با موسسه حسابداری بیلان گزارشگر می‌توان امکان این اتفاقات را به حداقل رساند.

انواع خدمات حسابرسی

بسیاری از مدیران کسب‌ و کارها تخصص و زمان کافی برای رسیدگی به امور حسابداری و مالی سازمان را ندارند و ترجیح می‌دهند که از شرکت حسابرسی کمک بگیرند. یک حسابرس با سابقه در موسسه حسابرسی بیلان گزارشگر می‌تواند به‌ سرعت تمامی مشکلات را حل کرده و در بهبود عملکرد شرکت موثر باشد. داشتن حسابرسی منظم در صورت‌های مالی برای اعتمادپذیری شرکت امری ضروری است؛ حسابرسی منظم به شما کمک می‌کند تا مسائل داخلی را ردیابی و حل کنید و اطمینان بیشتری را به سرمایه‌گذاران سهام‌داران بانک‌ها و مقامات مالیاتی انتقال دهید.

وظایف یک حسابرس

وظایفی که یک حسابرس دارد مربوط به جمع آوری و تحلیل رقم‌ها و بررسی گزارش‌های مالی می‌باشد، که ممکن است مورد تایید و یا عدم تایید او باشد. نظری که یک حسابرس در مورد گزارش‌های مالی دارد که تایید و چه غیرتایید به صورت اظهارنامه آن را ارائه می‌دهد.

وظیفه‌های یک حسابرس شامل موارد زیر است:

 • حساب‌های یک شرکت را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد: بایستی با قوانین مالی تطبیق دهد.
 • ارقام و آمار جمع‎‌آوری کردن و تحلیل کردن آن: بر روی اجرایی قسمت حسابداری نظارت داشته باشد و گزارش‌های حسابداری رو مورد بررسی قرار دهد و صحت و درستی آن را ببرسی کند.
 • سیستم‌هایی که در شرکت گزارش می‌گیرند را مورد بررسی قرار دهد: بایستی نسبت به اجرای درست این سیستم‌ها اطمینان خاطر پیدا کرد.
 • ویژگی‌های کسب‌وکار را تشخیص دهد: برای اینکه عملکرد شرکت بهبود یابد.
 • با مشتریان ارتباط خوب برقرار کند: به علت اینکه داده‌های خوبی از مشتریان کسب کند.
 • کنترل سیستم برای جلوگیری اشتباهات مالی
 • پیشنهاد عملکردهای پربازده جهت رشد شرکت

مهارت‌های مورد نیاز یک حسابرس حرفه ای

درست است که حسابرس یک سری وظایف دارد، اما در کنار این وظایف جهت بهره‌وری بالاتر بایستی یک سری مهارت داشته باشد. اولین مهارت و اصلی‌ترین مهارت ممکن برای یک حسابرس این است که نرم‌افزارهای حسابداری را از بر باشد.

انواع مهارت‌هایی که یک حسابرس باید بداند:

 • در جمع آوری اطلاعات و امور مالی مسلط باشد و دقت لازم را در انجام انواع محاسبات داشته باشد.
 • تحلیل کردن اسناد مالی
 • به کامپیوتر مسلط باشد و با انواع نرم‌افزارهای حسابداری بلد باشد کار کند.
 • داشتن فن بیان خوب و مهارت نوشتاری خوب

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا