معرفی کسب و کارورزشی

مهمترین ویژگی های لباس مناسب یوگا چیست ؟

۰ تا ۱۰۰ راهنمای خرید بهترین لباس یوگا + ۱۰ ویژگی مهم این لباس

ورزش یوگا نوعی تمرین ذهنی بدن است و شامل حرکاتی می‌شود که ذهن و بدن را آرام می‌کند. اما انتخاب بهترین لباس یوگا و لگ ورزشی زنانه برای مبتدیان موضوعی چالش‌برانگیز است؛ زیرا بیشتر حرکاتی که در یوگا انجام می‌شود علاوه بر تنفس و کنترل آن حرکتی محسوب می‌شود. بسیاری از حرکات یوگا شبیه به هنر‌های رزمی یا تای چای هستند. باگذشت زمان، مربیان این ورزش را به‌صورت ترکیبی توسعه دادند و بسیاری حتی در مدارس، یوگا مخصوص خود را آموزش می‌دهند. یوگا به معنای اتحاد است؛ زیرا بین جسم، ذهن و نیرو‌های مثبت و منفی که به بدن وارد می‌شوند نوعی اتحاد ایجاد می‌شود. هدف نهایی یوگا دستیابی به ر‌هایی و آزادی است.

چه لباس‌ هایی در ورزش یوگا برای خانم‌ ها و آقایان مناسب است؟

انتخاب بهترین لباس ورزشی یوگا برای خانم‌ها و آقایان ازاین‌جهت مهم است که باید لباس‌هایی را انتخاب کنند که در آن احساس راحتی کنند و بتوانند تمام حرکات را به‌درستی انجام دهند.

لباس یوگا مناسب خانم‌ ها

برای انجام تمامی حرکات یوگا، استفاده از تاپ رکابی همراه با بهترین لگ ورزشی توصیه می‌شود. باید تاپی را انتخاب کنید که نه خیلی گشاد و نه خیلی تنگ باشد و قسمت یقه لباس شما را اذیت نکند. شلوار فاق بلند نیز می‌تواند برای استفاده در کلاس یوگا مناسب باشد؛ زیرا خنک و سبک است و مشکلی در انجام حرکات یوگا برای شما ایجاد نخواهد کرد.

لباس‌های زیبایی برای دختران نوجوانی که در کلاس‌های یوگا شرکت می‌کنند وجود دارد و شما می‌توانید باتوجه‌به سلیقه هر فرد بهترین لباس یوگا را انتخاب کنید. ست‌های تولید شده برای دخترانه شامل تاپ و شلوارک کشی، لگ ورزشی یا شلوار یوگا می‌باشد که به دلیل خاصیت کشسانی برای دختران جوان بسیار مناسب است.

لباس یوگا مناسب آقایان

بهترین لباس یوگا برای مردان، تیشرت‌های راحت و نسبتاً گشاد است. بهتر است تی شرتی بخرید که به بدن شما اجازه تنفس بدهد که جنس پنبه، لایکرا و نایلون برای یوگا مناسب به نظر می‌رسد. اکثر افراد در حین انجام حرکات این ورزش زیاد عرق می‌کنند، بنابراین استفاده از تیشرت تیره‌رنگ را به آن‌ها توصیه می‌کنیم.

بهترین لباس ورزشی یوگا برای مردان شلوارک دوچرخه‌سواری و شلوار نخی گشاد است. با استفاده از این نوع شلوار‌ها می‌توانید به‌راحتی حرکات را انجام دهید؛ زیرا شلوار نخی خاصیت ارتجاعی خوبی دارد. بهتر است بدانید که شلوار نخی معمولی برای یوگا مناسب نیست و به‌راحتی پاره می‌شود.

ویژگی لباس‌ های ورزشی یوگا

ویژگی‌های لباس یوگا بر اساس نوع و طرح آن متفاوت است و بسیاری از لباس‌های تولید شده مناسب این نوع ورزش از ترکیب پلی‌استر، نایلون و اسپندکس هستند. پارچه‌هایی که برای تولید لباس‌های یوگا استفاده می‌شوند انتخاب خوبی هستند؛ زیرا انعطاف‌پذیری خوبی دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های لباس یوگا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·         قابلیت تنفس در لباس یوگا

از ویژگی لباس یوگا قابلیت تنفس آن برای بدن است و بسته به نوع یوگای که برای تمرین انتخاب کرده‌اید، امکان تعریق زیاد وجود دارد. استفاده از لباس‌هایی که قابلیت رطوبت‌زدایی را دارند بسیار مناسب به نظر می‌رسد. همچنین خنک و راحت بودن می‌تواند یکی از مشخصه‌های این لباس است.

·         راحتی لباس یوگا

بهترین لباس یوگا از آن دسته‌ای محسوب می‌شوند که بر پایه راحتی تولید شده باشد؛ بنابراین اگر فرد در هنگام انجام ورزش یوگا لباس مناسبی نپوشد در انجام تمرینات سخت مشکلاتی برایش به وجود می‌آید. برای مثال می‌توان به چسبندگی، خارش، تعرق و غیره اشاره کرد؛ در نتیجه انتخاب لباس یوگا بسیار اهمیت دارد.

·         انعطاف‌ پذیر بودن لباس یوگا

از دیگر ویژگی لباس یوگا که می‌توان به آن اشاره کرد انعطاف‌پذیری لباس است که در حین ورزش باید قابلیت خم‌شدن، کشش و حرکت را داشته باشد. در نتیجه جنس این نوع لباس باید ۱۵% پارچه اسپندکس بوده و قابلیت تطبیق حرکات را داشته باشد.

·         خرید لباس یوگا از مراکز ورزشی معتبر

برای خرید یک لباس مناسب، علاوه بر خرید از فروشگاه‌های معتبر پوشاک ورزشی، می‌توانید از کلاسی که ثبت نام کرده‌اید به‌عنوان راهنمای خرید بهترین لباس یوگا استفاده کنید. کلاس‌های بین‌المللی و معتبر معمولاً به اعضا برای خرید لباس کمک می‌کنند.

·         استفاده از لباس‌هایی با رنگ‌ های شاد

رنگ‌های روشن به شما احساس بهتری می‌دهند و شما را از بقیه متمایز می‌کنند. انواع لباس‌هایی با طرح‌های چاپی نیز به‌عنوان لباس‌های ورزشی یوگا انتخاب خوبی به نظر می‌رسند. اگر یبوست دارید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله رفع یبوست با یوگا را مطالعه کنید.

·         جنس لباس یوگا باید سبک باشد

برای انجام تمرینات سنگین یوگا باید لباس‌هایی را انتخاب کنید که بسیار سبک باشند؛ زیرا اکثر افراد دوست ندارند لباسی که استفاده می‌کنند سنگین باشد. بهترین لباس یوگا از پنبه است که بسیار مناسب به نظر می‌رسد.

·         کمر شلوار یوگا باید متناسب و اندازه باشد

در هنگام تهیه بهترین لباس ورزشی یوگا کمر آن را چک نمایید؛ زیرا شلوار‌هایی که کمر پهنی دارند برای ورزش یوگا مناسب‌تر هستند.

·         انتخاب شلواری مناسب برای یوگا

شلوار‌ها لگ برای خانم‌ها و شلوارک‌های دوچرخه‌سواری برای اقایان بهترین انتخاب هستند؛ زیرا انعطاف‌پذیری لازم را دارد. بهتر است بدانید شلوار‌های بسیار گشاد مناسب این ورزش نیستند. پیشنهاد می شود مقاله یوگای داغ چیست را مطالعه کنید.

·         لباس یوگا مناسب با موقعیت مکانی و زمانی

قبل از اینکه لباس یوگا موردنظرخود را انتخاب کنید، باید به بررسی محل تمرین خود بپردازید. لباس ورزشی ممکن است برای محل تمرین شما مناسب نباشد؛ زیرا دمای محیط ممکن است گرم‌تر یا سردتر باشد. سرد یا گرم بودن می‌تواند تأثیر مثبت یا منفی بر نحوه تمرین یوگا داشته باشد.

چگونه لباس یوگا مناسب انتخاب کنیم؟ (نکات تکمیلی)

ورزش یوگا معمولا شامل حرکاتی آرام می شود ولی همیشه برای افرادی تازه کار انتخاب نوع لباس یوگا برای شروع مسئله چالش برانگیزی بوده. امروز در زیبآذین به صورت کامل شما را با لباسی که باید در هنگام یوگا بپوشید و ابزار مورد نیاز در هنگام یوگا آشنا می کنیم.

لباس بالا تنه:

برای آقایان :

معمولا استفاده از تیشرت راحت و نسبتا گشاد پیشنهاد میشه. جنس تیشرت بهتر است قابلیت تنفس باشد مانند: نخ , لایکرا و یا نایلون.

+ اگر فکر می کنید در تمرینات زیاد عرق می کند بهتر است از تیشرت تیره رنگ استفاده کنید تا عرق شما بر روی تیشرت مشخص نباشد.

+ اگر موذب میشود از پوشیدن تیشرت های کوتاه خوداری کنید چون در خیلی از حرکات یوگا تیشرت شما بالا رفته و بدن شما نمایان میشود.

نکته: اگر در سبک بیکرام یا هات یوگا (یوگای داغ) فعالیت می کنید از پوشیدن لباس نخی و کتان خودداری کنید چون این نوع لباس یوگا عرق شما را جذب کرده و باعث سنگین شده لباس و ناراحتی شما میشود.

برای خانم ها:

اگر می خواهید به راحتی تمام حرکات یوگا را انجام دهید پیشنهاد ما استفاده از تاپ رکابی یا سوتین ورزشی هست.

+ تاپی را انتخاب کنید که کاملا فیت شما باشد و قسمت یقه و کمر آن برای شما مزاحمت ایجاد نکند.

+ معمولا اکثر سوتین های ورزشی به نحوی طراحی شده اند که نیاز به پوشیدن لباس دیگری زیر آن نیست.

+ سعی کنید یک لباس بلندتر برای پوشیدن روی آن در کلاس به همراه داشته باشید.

لباس پایین تنه

آقایان:

بهترین انتخاب برای پایین تنه آقایان یا شلوارک دوچرخه سواری یا شلوار نخی گشاد است.مهمترین نکته راحتی و امکان انجام تمام حرکات یوگا با آن است.همین طور شلوار یا شلوارک هایی که قابلیت کشسانی دارند.

+ از شلوارک ها نخی  گشاد معمولی استفاده نکنید چون امکان پاره شدن اونها هست.

+ معمولا زیر شلوار یا شلوارک دوچرخه سواری لباس زیر پوشیده نمیشه.

خانم ها :

برای خانمها بهترین انتخاب لگینگ ورزشی هست که هم راحت هست هم پوشیده. در ضمن می تونید از شلوار های  فاق بلند هیپی یوگا هم استفاده کنید که علاوه بر راحتی بسیار خنک هم هستند.

جمع‌ بندی

ورزش یوگا نوعی انجام حرکات تمرینی ذهنی و جسمی است. انتخاب بهترین لباس یوگا در نوع تمرین و ورزش شما اهمیت دارد. یکی از بهترین اشخاص به‌عنوان راهنما خرید بهترین لباس یوگا مربی و متخصصی است که با آن ورزش می‌کنید. لباسی که برای یوگا انتخاب می‌کنید باید بسیار سبک، انعطاف‌پذیر و راحت باشد. علاوه بر این پارچه انتخاب شده نیز قابلیت تنفس به جسم شما را بدهد. لباسی که خانم‌ها و اقایان برای یوگا انتخاب می‌کنند با یکدیگر متفاوت است. معمولاً آقایان با تیشرت و شلوارک راحت‌تر هستند. پیشنهاد می شود مقاله یوگای مغز را مطالعه کنید.

خانم‌ها نیز بیشتر از تاپ و لگ استفاده می‌کنند. بهترین افراد بعنوان راهنما خرید لباس یوگا مربیان باشگاه می‌توانند باشند زیرا تجربه کافی در این زمینه دارند. مهم‌ترین مشخصه لباس یوگا راحتی آن است که باید در هنگام خرید به راحتی و کشسانی آن توجه نمایید.

دکمه بازگشت به بالا