عمومیمعرفی کسب و کار

دریچه فن کویل چیست؟

دریچه فن کویل به دریچه بازدید فن کویل هم معروف است. چرا که این دریچه را برای دسترسی راحت تر به سیستم های تهویه هوا و فنکوئل نصب می کنند. دریچه فن کویل در مدل های مختلف سقفی و دیواری و با متریال متنوعی به تولید می رسد. سایز و رنگ دریچه فن کویل با توجه به درخواست مشتری انتخاب می شود. در این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی کاملی از این دریچه و مزیت های آن بپردازیم.

دریچه فن کویل دقیقاً چیست؟

برای داشتن دسترسی آسان تر به دستگاه فن کویلی که معمولاً در سقف نصب می شود، زیر آن دریچه فن کویل را نصب می کنند. دریچه بازدید فن کویل این امکان را به تکنسین می دهد تا در هنگام نیاز دستگاه به تعمیرات و یا تمیز کردن آن، بشود به راحتی این کار را انجام داد. فرقی هم ندارد دستگاه فن کویل برای تخلیه هوا و یا پخش هوا به کار برود. در هر صورت، نصب دریچه بازدید روی آن می تواند امکانات خوبی را در دسترس شما قرار بدهد.

دریچه فن کویل را با توجه به محل نصب و نیاز مشتری، در طرح های مختلفی به تولید می رسانند. متریال دریچه بازدید فن کویل از جنس آلومینیوم، چوب، پلاستیک و یا آهن است. قیمت و نوع کاربری هرکدام از این متریال هم باید با توجه به کارایی آن انتخاب شود. برای راحتی باز و بسته کردن دریچه بازدید، درب دریچه بازدید فن کویل را در دو مدل وزنه ای و یا لولایی می سازند. روی مدل دریچه فن کویل لولایی امکان نصب قفل زیمنسی هم وجود دارد تا امنیت آن را بالاتر ببرد.

انواع دریچه فن کویل

 • دریچه بازدید فن کویل شیاردار وزنه ای
 • دریچه بازدید فن کویل شیاردار لولادار
 • دریچه بازدید فن کویل گل سقفی لولادار
 • دریچه فن کویل مگنتی
 • دریچه زیر فن کویل طرح اسلوت وزنه ای
 • دریچه زیر فن کویل گل سقفی یک پله وزنه ای
 • دریچه فن کویل کله قندی
 • دریچه زیر فن کویل لولادار وسط خطی یکسره
 • دریچه زیر فن کویل مکش مخفی
 • دریچه زیر فن کویل وسط خطی 35درجه لولادار
 • دریچه فن کویل چوبی
 • دریچه فن کویل شیاردار نمای ساختمان
 • دریچه فن کویل طرح مشبک وزنه ای
 • دریچه فن کویل گل سقفی
 • دریچه فن کویل گل سقفی دوپله وزنه ای

کاربرد دریچه بازدید فن کویل چیست؟

همان طور که گفتیم، بیشترین استفاده دریچه بازدید فن کویل برای راحتی کار با دستگاه تهویه هوا است. این نکته را در نظر داشته باشید که سیستم های تهویه هوا با توجه به نوعی که هستند، نیاز به فضایی برای عبور هوا هستند. این مورد باعث می شود تا دستگاه کمتر دچار فرسودگی شود.

نصب دریچه بازدید فن کویل هم امکان چرخش آسان هوا در سیستم تهویه هوا را می دهد و هم باعث آسان شدن دسترسی به قسمت های فنی آن می شود. در صورتی که قطعه ای از فن کویل خراب شود، می شود به راحتی و بدون بهم ریختن بقیه اجزای دستگاه، آن را شناسایی و تعمیر کرد.

ویژگی های دریچه فن کویل

 • برای نصب در زیر انواع فن کویل مناسب است.
 • امکان خرید دریچه فن کویل در طرح و رنگ هماهنگ با دکوراسیون خانه.
 • آسان کردن تعمیرات فن کویل و نظافت آن.
 • قابلیت نصب توری در دریچه فن کویل.
 • قابل ساخت در سایز مورد نظر شما.
 • دریچه فن کویل روی انواع دیوار و سقف قابل نصب است.

جنس دریچه فن کویل چیست؟

دریچه بازدید فن کویل را با متریال مختلفی تولید می کنند که کارایی هرکدام از آن ها متفاوت است. برخی از پرفروش ترین متریال دریچه فن کویل را در اینجا معرفی می کنیم:

 • دریچه فن کویل آلومینیومی

این نوع دریچه در برابر رطوبت، تغییرات آب و هوایی و حتی ضربه و آسیب شدید هم مقاومت دارد. از طرفی حالت دادن به آن هم سخت نیست و می شود در طرح های متنوعی به تولید برسد. همچنین رنگ دریچه فن کویل آلومینیومی کوره ای است و به راحتی آسیب نمی بیند.

 • دریچه فن کویل چوبی (دریچه ام دی اف)

از دریچه چوبی برای پوشاندن دریچه های معمولی استفاده می شود. البته نوعی از آن هم هست که ضخامت بیشتری دارد و از قیمت بالاتری هم برخوردار است. این مدل دریچه بسیار مدرن و زیبا است و به همین دلیل بیشتر برای دکوراسیون داخلی خانه ها به کار می رود. پوشش رنگ دریچه فن کویل چوبی از رنگ ضد آب است.

 • دریچه بازدید فن کویل پلاستیکی

دریچه فن کویل پلاستیکی از ماده اصلی ABS تولید می شود. این نوع دریچه وزن سبکی دارد. به همین دلیل می شود از دریچه فن کویل پلاستیکی در سقف ها و دیوارهای کاذب هم استفاده کرد. قیمت این مدل دریچه پایین تر از انواع دیگر است و به همین دلیل در فضاهایی مثل بیمارستان و یا مکان های عمومی که نیاز به دریچه های زیادی دارند استفاده می شود.

 • دریچه فن کویل آهنی (گالوانیزه)

دریچه گالوانیزه وزن بالایی دارد. برای همین است که از آن بیشتر در مکان های صنعتی استفاده می شود. همچنین مقاومت پایین تری هم در برابر رطوبت دارد. از طرفی، قیمت دریچه بازدید فن کویل آهنی پایین است.

قیمت و ابعاد دریچه فن کویل

قیمت دریچه بازدید فن کویل به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم ترین آن ها ابعاد و سایز دریچه است. سایز دریچه بازدید فن کویل به انتخاب و نیاز مشتری بستگی دارد. عامل دیگری که در تعیین خرید و قیمت دریچه فن کویل تاثیرگذار است، جنس بدنه و متریال آن است. همان طور که گفتیم، دریچه فن کویل آلومینیومی قیمت بالاتری دارد و دریچه فن کویل آهنی از همه ارزان تر است.

شرکت تکوک دریچه تهران در ساخت انواع دریچه بازدید فن کویل سال ها سابقه دارد و می توانید نمونه هایی از تولیدات تکوک را در سایت ما ببینید. مشاورین تکوک به شما کمک می کنند تا بتوانید با بهترین قیمت، دریچه ای خوب و باکیفیت خریداری کنید.

رنگ دریچه بازدید فن کویل

دریچه فن کویل به طور معمول با پودر رنگ استاتیک و در داخل کوره پوشانده می شود. این شیوه از رنگ آمیزی، مقاومت بالایی به دریچه می دهد. بنابراین می توانید با خیال راحت این دریچه را در هر محیطی نصب کنید و نگران پوسیدگی و یا زنگ زدگی آن نباشید.

جمع بندی

دریچه بازدید فن کویل نوعی دریچه است که امکان دسترسی سریع و آسان به دستگاه تهویه هوا را فراهم می کند. این دریچه با متریالی مثل آلومینیوم، پلاستیک و یا چوب به تولید می رسد و امکان تولید آن در هر طرح و رنگی که مشتری بخواهد وجود دارد. دریچه فن کویل را می شود روی دیوار و یا سقف نصب کرد. همچنین امکان نصب قفل زیمنسی بر روی دریچه هم وجود دارد.

اگر به دنبال خرید دریچه بازدید فن کویل با قیمت مناسب می گردید، کافی است با تکوک دریچه تهران تماس بگیرید تا متخصصان ما شما را در تمامی مراحل سفارش تا نصب راهنمایی کنند.

چه نوع دریچه فن کویل برای شهرهای شرجی پیشنهاد می شود؟

دریچه بازدید فن کویل پلاستیکی و آلومینیومی به دلیل مقاومت خوبی که در برابر تغییرات آب و هوایی دارند، برای نصب در شهرهای شرجی و مرطوب توصیه می شوند.

دریچه فن کویل از کجا بخریم؟

توصیه می شود دریچه بازدید فن کویل را از جای معتبری خریداری کنید تا در هنگام نصب به مشکل نخورید. یکی از شرکت های ارائه دهنده دریچه بازدید فن کویل، تکوک دریچه تهران است که انواع دریچه ها را به خواست شما تولید می کند.

کاربرد دریچه بازدید فن کویل چیست؟

از این دریچه برای دسترسی آسان و راحت به سیستم تهویه هوای فن کویل و انجام تعمیران آن استفاده می شود.

قیمت دریچه فن کویل چند است؟

قیمت خرید دریچه فن کویل با توجه به مواردی مثل جنس بدنه، ابعاد دریچه، رنگ و نوع درب آن به دست می آید. برای راهنمایی بیشتر بهتر است با تکوک دریچه تهران در تماس باشید.

دکمه بازگشت به بالا