عمومیمعرفی کسب و کار

پارتیشن شیشه ای چیست؟

اهمیت نصب پارتیشن شیشه ای glass partitions wall

پارتیشن شیشه ای چیست؟ پارتیشن همان دیوایدر یا جداکننده موقت است که جزء سازه های اصلی ساختمان نیست، با این وسیله می توانید از فضا بیشتر و بهتر استفاده کنید و یک بخش بزرگ را به چند قسمت تقسیم کرده تا عملکرد گوناگونی داشته باشند. پارتیشن شیشه ای یک دیوار شیشه ای است که برای جداسازی فضاهای باز و بزرگ استفاده می شود. پارتیشن شیشه ای به تمایز مکان های داخل یک اتاق کمک می کند، بدون آنکه نیاز به کارهای ساختمانی و ساخت و ساز داشته باشد. همچنین جایگزین بسیار ارزان‌تری نسبت به تخریب و بازسازی دیوارها است.

به دلیل شفافیت، دیوارهای شیشه ای به حفظ نور طبیعی اتاق کمک می کنند. در نتیجه، می‌توانید از پارتیشن شیشه‌ای برای تقسیم بندی فضاها بدون جدا کردن کامل آن‌ها استفاده کنید. پارتیشن‌های شیشه‌ای یا دیوارهای پارتیشن شیشه‌ای، شیشه‌هایی با کیفیت بالا و معمولا عایق صدا هستند که نقش تقسیم‌کننده‌ اتاق را دارند. آن‌ها برای دل‌باز کردن یک اتاق و ایجاد محیط های کاری وسیع تر و مطبوع عالی هستند. پارتیشن شیشه ای معمولاً تا سقف کشیده می شوند، اما مدل های دیگری از آن نیز وجود دارد. قاب های آلومینیومی یا سایر یراق آلات و فریم های نصب، این شیشه ها را در جای خود نگه می دارند.

پارتیشن شیشه ای به عنوان یک مصالح ساختمانی، این شیشه داخلی به طراحان و معماران اجازه می دهد تا یک اتاق را بدون قربانی کردن فضای کف و انتشار نور، تقسیم بندی کنند و بهره بیشتری از فضا ببرند. پارتیشن های شیشه ای برای ایجاد محیط های اداری کاربردی و ایده آل هستند. هنگامی که به نور طبیعی اجازه می دهید در یک فضای مشخص جریان یابد، نحوه تعامل رنگ ها، اجسام، الگوها، بافت ها و افراد تغییر می کند. پارتیشن های شیشه ای نیز یکی از ساده ترین راه ها برای به روز نگه داشتن فضای اداری یا تجاری هستند که باید توسط متخصصان شرکت شیشه ساختمانی نصب و اجرا گردد.

پارتیشن شیشه ای نسبت به ساخت دیوار و ایجاد دیوارهای سنتی محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. طراحان داخلی و معماران هر دو به دلیل خاصیت جداسازی فضا و ویژگی های حفظ نور طبیعی آن‌ها از پارتیشن شیشه ای استفاده می کنند. مزایای پارتیشن شیشه ای بسیار زیاد است به طوری که نمی توان از آن ها چشم پوشی کرد. در ادامه به بررسی این مزیت ها می پردازیم:

  • پارتیشن های شیشه ای اغلب مقرون به صرفه تر از مصالح ساختمانی و دیوار کشی سنتی و ساخت و ساز هستند.
  • پارتیشن های شیشه ای مدرن و به روز هستند و به خوبی محیط را به بخش های بیشتر تقسیم بندی می کنند.
  • پارتیشن شیشه ای را می توانید مجدداً نصب و جابجا کنید تا استفاده های بیشتری از فضا کنید.
  • پارتیشن شیشه ای با توجه به شفافیت منحصر به فردی که دارد، نور طبیعی را به فضای کار راه می دهند.
  • ارتباطات بیشتری را ایجاد می کند.

از پارتیشن در مکان های متفاوت اداری، مسکونی و غیر مسکونی می توان استفاده کرد، پارتیشن در جنس های متفاوت چوبی، شیشه ای و … موجود است که به دو صورت تک جداره و دو جداره تولید می شوند.

پارتیشن در واقع همان دیوار شیشه ای است که سبب تفکیک فضاها شده و می توان از آن به عنوان عایق صوتی نیز استفاده کرد همچنین از عبور عواملی چون حشرات، گرد و خاک و… به فضای داخل ساختمان جلوگیری می کند، از پارتیشن شیشه ای به عنوان یک وسیله ساده و سریع در ساخت دفترهای کار استفاده می شود.

در ساخت و نصب برخی از این پارتیشن ها، فریم های آلومینیومی و استیل به کار می رود.

 پارتیشن شیشه ای باید از شیشه های بادوام و سکوریت تهیه شود، کیفیت یراق آلاتی هم که در آن به کار می رود باید عالی باشد تا بتوان محصول با کیفیتی را ارائه داد.

 به وسیله ، ساده، رنگی و … می توانید نمایی زیبا به محیط داده و فضایی تمیز و شفاف داشته باشید، به خصوص در محیط های اداری بهترین گزینه که بسیار حیاتی است و چشم انداز زیبایی به فضا می دهد.

مزایای نصب پارتیشن شیشه ای اداری

    ایجاد تمرکز بیشتر برای کارکنان در محیط اداری

نصب پارتیشن های شیشه ای در محیط های اداری؛ باعث افزایش بهره وری کارکنان می شود و همین بهره وری وری نیز موجب می شود، افراد بر کار خود تمرکز بیشتری داشته باشند و با انرژی بیشتری کار خود را انجام دهند.

    کاهش تنبلی

قابل ذکر است که پارتیشن‌های شیشه ای می توانند تا حدود زیادی باعث کاهش تنبلی در محیط کار شود و افراد بتوانند با مسئولیت پذیری بهتری کار کنند.

    نظافت راحت

پارتیشن‌های شیشه ای، اغلب این قابلیت را دارند که بدون دردسر و مشکل بتوانید آن ها را تمیز کنید و برای انجام دادن این کار؛ فقط به یک دستمال میکروفایبر و شیشه شور نیاز خواهید داشت.

    ایجاد روشنایی و نور کافی

یکی از اصلی ترین مشکلاتی که در اکثر محیط های اداری و منازل وجود دارد، عدم نور طبیعی است. زیرا این مسئله تأثیر بسیار زیادی بر کارکرد افراد دارد و به مرور زمان باعث ایجاد تاثیرات روانی منفی بر آن ها می شود. از این رو توصیه می شود؛ برای ورود نور طبیعی به محیط کار تان، از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید.

    انعطاف پذیری و قابلیت جا به جایی راحت

همان طور که می دانید؛ پارتیشن های شیشه ای این امکان را دارند که به راحتی جا به جا شوند و آن ها را در محل های دیگر نصب کنید. به همین علت می توان گفت که مهم ترین مزایایی که پارتیشن‌های شیشه ای دارند؛ انعطاف پذیری بسیار بالا و راحتی در تغییر دکوراسیون دادن آن است.

    حفظ حریم خصوصی

نصب پارتیشن های شیشه ای، باعث به وجود آوردن حریم خصوصی در محل کار و اداره می شود و افراد می توانند با آرامش بیشتری کارهای شان را انجام دهند. البته اگر می خواهید که در حین کار کردن، دیگران شما را نبینند و زیر نظر برخی از افراد قرار نگیرید؛ بهتر است از شیشه های مات استفاده کنید.

    ظاهر جذاب و مدرن

بی شک جذابیت و مدرن بودن یک محل کار اداری؛ به دکوراسیون و نوع چیدمان آن بستگی دارد و همین ظاهر و چیدمان، برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان جدید بسیار مهم است. از این رو می توانید با استفاده از پارتیشن های شیشه ای؛ ظاهری بسیار حرفه ای و مدرن به دفتر کارتان ببخشید و دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. پارتیشن های شیشه ای، در عین سادگی بسیار شیک هستند و روحیه کارکنان را تقویت می کنند.

    تنوع بالا

تنوع بالایی که در پارتیشن‌های شیشه ای وجود دارد؛ این امکان را به وجود آورده است که افراد با هر سلیقه ای بتوانند مدل مورد نظر خود را به راحتی انتخاب کنند. اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که مدل های ساده را نمی پسندید؛ می توانید از پارتیشن های مات، طرح دار و رنگی بهره ببرید.

    جلوگیری از عبور صدا با استفاده از پارتیشن

معمولا بیشتر پارتیشن‌هایی که از شیشه های مرغوب و با کیفیت ساخته می شوند؛ در مقابل سر و صدا مقاوم هستند و در برابر شلوغی، عملکرد بهتری دارند. پارتیشن های شیشه ای که دوجداره هستند؛ در این خصوص بهتر عمل می کنند و در نتیجه از حواس پرتی کارکنان جلوگیری می شود.

    هزینه مناسب برای نصب پارتیشن

قطعا می توان گفت که نصب پارتیشن‌های شیشه ای؛ در مقایسه با دیوارهای ثابت و قدیمی بسیار مقرون به صرفه تر هستند و با کمترین هزینه ممکن می توان بهترین تقسیم بندی در فضا را ایجاد کرد.

    راحتی و سرعت در نصب کردن

نصب پارتیشن‌های شیشه ای؛ بدون نیاز به مهارت خاصی در سریع ترین زمان ممکن صورت می گیرد و دیگر نیازی نیست برای ایجاد یک دیوار جدا کننده، چندین روز منتظر بمانید.

    طول عمر بالا

همان طور که در ابتدا نیز گفته شد؛ شیشه های پارتیشن دارای ضخامت مناسب، مقاومت در برابر ساییدگی و شکستگی هستند و می توانید سال ها از آن استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که عمر مفید پارتیشن‌های شیشه ای؛ به نحوه استفاده شما بستگی دارد و اگر به درستی از آن استفاده کنید، بیشتر دوام می آورد.

    تأثیر گذاشتن بر محیط زیست

با استفاده از پارتیشن‌های شیشه ای؛ در طول روز دیگر نیازی به چراغ های الکتریکی نخواهید داشت و همین امر موجب می شود مصرف انرژی کاهش یابد و تأثیر مثبتی در محیط زیست به جای بگذارد.

قیمت پارتیشن شیشه ای

افرادی که می خواهند از پارتیشن‌های شیشه ای استفاده کنند؛ بهتر است پیش از هر چیزی متراژ و ابعاد آن را در نظر بگیرند زیرا قیمت پارتیشن‌ها با توجه به همین موارد تعیین می‌شود. از این رو برای تخمین زدن قیمت اجرای پارتیشن‌های شیشه ای توصیه می شود؛ ابتدا متراژ تقریبی شیشه پارتیشن را اندازه بگیرید و نوع آن را نیز انتخاب کنید، سپس برای خرید پارتیشن شیشه ای اقدام نمایید.

تا این قسمت از مطلب با هر آن چه که لازم بود درباره پارتیشن های شیشه ای بدانید؛ آشنا شدید و می دانید که با نصب پارتیشن شیشه ای در محل کار و یا منزل تان، می ‌توانید بهینه ‌ترین فضا را برای خود فراهم کنید.

مراحل نصب کردن پارتیشن

  • قبل از هر چیزی باید محل مورد نظر برای قرار گیری پارتیشن؛ با استفاده از ابزارهای مخصوص مانند تراز لیزری و دوربین، علامت گذاری شود.
  • سپس ابعاد شیشه پارتیشن را اندازه بگیرید و آن را به طور کامل آماده کنید.
  • در سومین مرحله، نوبت به رنگ زدن پروفیل ‌های سازه با رنگ کوره ‌ای می رسد.
  • بعد از رنگ زدن پروفیل ها؛ باید کار جوشکاری و نصب پارتیشن را شروع کرد.
  • در آخر نیز پس از نصب پارتیشن‌ شیشه ای؛ با استفاده از یک پولیش مخصوص، سازه را جلا دهید.
دکمه بازگشت به بالا