عمومیمعرفی کسب و کار

علت رشد جمعیت و سکونت زندگی در شهر اندیشه کرج چیست ؟

شهر جدید اندیشه یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. این شهر از 6 فاز تشکیل شده و در 20 کیلومتری تهران، 3 کیلومتری شمال غربی شهریار و 7 کیلومتری جنوب شرقی کرج قرار دارد. فازهای دوم، سوم، چهارم و پنجم شهر اندیشه بر اساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده است.

در ابتدا ساخت در شهر اندیشه به عنوان واحد کنترل جمعیت بر روی شهر تهران آغاز شد و اکنون به سمت تجاری سازی پیش می رود.

همچنین این شهر از نظر فرهنگی، هنری و ورزشی در غرب استان تهران پیشرو است. بازار اندیشه اسلامی ایرانی که به سبک میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده است، یکی از بزرگترین اماکن تجاری و تفریحی است.

شهر جدید اندیشه در 30 کیلومتری غرب تهران از میدان آزادی در بخش مرکزی شهرستان شهریار در استان البرز قرار دارد و در سال 1382 طرح تفصیلی آن به تصویب رسید.

شهر جدید اندیشه شامل 6 فاز و در 20 کیلومتری تهران، 7 کیلومتری جنوب شرقی کرج و 3 کیلومتری شمال غربی شهریار قرار دارد.

 از میان فازهای مسکونی این شهر، فازهای 2، 3، 4 و 5 بر اساس ضوابط جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده است و البته بسیاری از علاقه مندان به خرید آپارتمان در شهرک اندیشه با بودجه کم را به خود جذب می کند.

در فاز اول این شهر که قبل از انقلاب طراحی و اجرا شد از اصول شهرسازی سنتی استفاده شد و زیر نظر شهرداری اندیشه نبوده و به دلیل سنتی بودن منطقه متعلق به شهرداری شهریار تعریف شده است.

این فاز توجه بسیاری از علاقه مندان به خرید خانه های یک یا دو طبقه با فضای محدود و حیاط و باغچه کوچک را به خود جلب کرده است.

شایان ذکر است فاز ششم شهر اندیشه به مساحت چهارصد هکتار و بیشتر اراضی آن در اختیار بخش خصوصی است و از شهرداری پروانه ساختمانی اخذ نکرده است.

علاوه بر این باید گفت: در تمامی مناطق و محلات این شهر جدید، خانه های چند طبقه با قیمت مناسب در محله های مختلف تهران در کنار ویلاهای یک و دو طبقه ساخته شده و به آنها فضای اختصاصی داده شد. حال و هوای خیابان ها و کوچه های اندیشه.

یکی از مناطق جالب این شهر بازار نقش جهان است که یکی از بزرگترین اماکن تجاری و تفریحی شهر جدید اندیشه است که در فاز چهارم شهر و به سبک نقش جهان ساخته شده است.

در تمامی مراحل شهر مدارس، مراکز آموزشی، مغازه های خدماتی، فروش لوازم، کیف، کفش، پوشاک، مراکز تجاری و درمانی و همچنین مسجد و حسینیه ساخته شد و اکثر مردم در زمینه های مختلف در محدوده جدید فعالیت می کنند.

اغلب نیاز های شهری مردم در اندیشه فراهم است و ممکن است فقط در مواقعی خاص برای نیازی خاص خارجی شهر اندیشه برند مانند شاغلین در اطراف اندیشه .

اگر از ساکنان شهر جدید اندیشه بپرسید دلیل اصلی انتخاب این منطقه برای سکونت چیست، نود درصد آنها می گویند که محیط آرام و آب و هوای بسیار بهتر و سالمتر از تهران و شهرهای بزرگ دلیل اصلی آن است. برای زندگی در این منطقه که البته دلیل بسیار مهمی برای زندگی است.

شهرستان اندیشه مکانی است که بخشی از بار مردم تهران را به دوش می کشد. از نظر امکانات رفاهی لوکس و اجتماعی دست کمی از شهرهای تهران و کرج ندارد و یکی از بهترین مناطق برای زندگی در اطراف پایتخت است.

شهر جدید اندیشه در 20 کیلومتری تهران و 7 کیلومتری جنوب شهر کرج قرار دارد. نزدیکترین خروجی اندیشه به شهر مجاور شهریار است که 3 کیلومتر با آن فاصله دارد.

از نظر شهرسازی و شهرسازی سبکی مدرن دارد که قبل از توسعه آن انجام شده است. توسعه بر اساس طرح پیشرفته تا شاهد شلوغی ترافیک یا آلودگی هوا به دلیل ازدحام نباشیم.

اگر به نقشه اندیشه نگاه کنیم متوجه منطقه ای با 6 مرحله مسکونی می شویم که قسمت شمالی و شرقی آن از جاده کرج شهریار می گذرد. قسمت جنوبی آن در جاده شهریار قرار دارد. جاده ملارد غربی. قسمت شمالی در فازهای 6 و 5 واقع شده است. بلوار آزادی، بلوار شورا و خیابان ولایت از خیابان های مهم این منطقه هستند.

قسمت جنوبی در فازهای 2 و 3 واقع شده است. شهرک های مسکونی صدف و نفشه در شرق و در امتداد جاده کرج شهریار قرار دارند.

آشنایی بیشتر فاز های اندیشه :

فاز اول به مرور زمان قدیمی تر است و می توان گفت تا حدودی بافت سنتی دارد. مهمترین نکته در این مرحله قرار نگرفتن در محدوده شهر جدید اندیشه است و لازم به ذکر است که مرحله اول بخشی از محدوده شهرداری شهریار است.

قبل از انقلاب ساخته شد و حدود 20 سال پیش بخشی از زمین آن برای ساخت خانه فرهنگیان به وزارت آموزش و پرورش واگذار شد.

مساحت آن 120 هکتار است که می توانید ویلاها و خانه های شهری را ببینید. قدمت ساخت آن به حدود 30 سال می رسد.

بین فاز دوم و سایر مراحل فاصله زیادی وجود دارد. دارای امکانات، خیابان و زیرساخت مناسب برای ساخت آپارتمان و ویلا می باشد.

از حدود سال 1370 سرمایه گذاری در ساخت مسکن در زمینی به مساحت 360 هکتار آغاز شد و امروزه فاز سوم را می توان یکی از بهترین فازهای این شهر دانست. با توجه به جذابیت پایتخت، امکانات رفاهی زندگی گسترده تر است. اگر قرار بود انتخاب کنید احتمالا فضای این مرحله از نظر شما بهتر است و شرایط بسیار خوبی در این زمینه دارد .

ساخت و ساز هر روز در حال گسترش است و مکان خوبی برای سرمایه گذاری است. مساحت آن 400 هکتار است که وسیع ترین فاز در اندیشه خواهد بود.

در این مرحله پروژه بازار بزرگ که به سبک معماری نقش جهان ساخته شد و در کنار آن مجتمع تجاری ارغوانی که در امتداد مرحله سوم ساخته شد و در مرحله چهارم چهره های دیگری به محله بخشید .

در حدود سال 1375 زمینی به مساحت 330 هکتار برای ساخت مرحله چهارم در نظر گرفته شد. این فاز توسعه در امتداد فاز سوم توسعه و در کنار جاده کرج – شهرر قرار دارد و دسترسی خوبی به جاده های بین شهری دارد.

این فاز در ضلع شمالی فاز چهارم قرار دارد و با جذب سرمایه در مساحتی محدود به وسعت 194 هکتار، قسمت مسکونی این منطقه با در اختیار داشتن امکانات رفاهی اجتماعی مانند فرهنگسراها به مکانی آرام و مناسب برای سکونت تبدیل شده است.

مدارس و مراکز تجاری فاز ششم بخشی از محوطه ای است که به طور کامل توسط بخش خصوصی ساخته شده است. در آنها می توانید خانه هایی را پیدا کنید که قیمت آنها بالاتر از حد متوسط ​​است.

دکمه بازگشت به بالا