سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

زعفران دختر پیچ چیست؟

نحوه تولید زعفران دختر پیچ

به گفته سایت هلث لاین برای تولید این نوع از زعفران رشته‌های زعفران به طور کامل و بدون هیچگونه فراوری اضافه‌ای دسته می‌شوند و با یک نخ سفید رنگ بسته می‌شوند. بستن زعفران دختر پیچ با نخ سفید دو دلیل دارد:

  • اولین دلیل این کار این است که بستن زعفران با نخ باعث حفظ ساختار و نظم آن می‌شود.
  • دلیل دوم این کار این است که با استفاده از نخ سفید امکان تغییر رنگ دسته در گذر زمان از بین می‌رود و کیفیت زعفران حفظ می‌شود.

ویژگی‌های زعفران دختر پیچ

زعفران دختر پیچ به واسطه دارا بودن تمام قسمت‌های یک رشته زعفران حاوی مقادیر زیادی از مواد موثره زعفران و همچنین زیبایی ظاهری اصیل می‌باشد. این عوامل در کنار عطر و طعم عالی زعفران دختر پیچ باعث شده تا این نوع از زعفران در زمره بازار پسندترین انواع زعفران قرار بگیرد.

انواع زعفران دختر پیچ

وقتی اقدام به خرید زعفران دختر پیچ می‌کنید با دو گزینه خرید روبه‌رو خواهید شد، زعفران دختر پیچ یک سویه و دوسویه.

زعفران رشته کامل یک سویه نوعی از زعفران دختر پیچ است که کلاله‌ها و خامه‌ها روی هم قرار می‌گیرند و در یک سو دسته‌بندی می‌شوند. در مقابل نوع دوسویه را داریم که کلاله‌ها در مرکز و خامه ها در دو سمت دسته بندی قرار دارند و به آن نوع دوسویه می‌گویند.

خواص زعفران دخترپیچ

اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم، آن‌چه خوبان همه دارند تو یکجا داری. مواد موثره زعفران به طور یکسان در تمام قسمت‌های رشته‌ی زعفران وجود ندارند و هرقسمت از رشته‌ی زعفران می‌تواند خواص خاص خود را داشته باشد. همان‌طور که گفتیم زعفران دختر پیچ شامل تمام قسمت‌های کلاله زعفران است و می‌تواند بدین واسطه طیف گسترده‌ای از مواد اصلی زعفران را در خود جای دهد. زعفران رشته‌ای مجموعه‌ای از تمام انواع زعفران مانند نگین، پوشال، ریشه و … است و این چنین است که می‌گوییم هرچه خوبان همه دارند تو یکجا داری.

کیفیت زعفران دختر پیچ

برای بررسی کیفیت زعفران دختر پیچ چند فاکتور خوب در اختیار داریم که با توجه به آ‌ن‌ها می‌توانیم از کیفیت زعفران خریداری شده مطمئن شویم. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

هرچه طول کلاله و پهنای سرقلم بیشتر باشد زعفران دختر پیچ از درجه کیفی بالاتری برخوردار است و ارزش قیمتی بالاتری دارد.

زعفران اصل

اولین ویژگی خاص زعفران رشته‌ای این است که نحوه فراوری و بسته‌بندی این زعفران به گونه‌ای است که منجر به کاهش احتمال تقلب و کم‌فروشی در آن شده است و یکی از مطمئن‌ترین انواع زعفران همین زعفران است. متاسفانه در برخی از موارد تقلب‌هایی مانند رنگ کردن ریشه یا مواد غیر زعفرانی و فروش آن‌ها به عنوان زعفران مشاهده می‌شود.

این قبیل کارها منجر به خطر افتادن سلامت مصرف‌کنندگان و سلب اعتماد آن‌ها از بازار زعفران می‌شود و زعفرانت به شدت با این افراد مخالف است. فروشگاه زعفران زعفرانت برای حفظ سلامت بازار زعفران اقدام به راه‌اندازی شبکه‌ای از تولید کنندگان و مصرف‌کنندگان زعفران نموده است تا سلامت بازار را با افزایش نظارت‌ها کنترل کند. خرید زعفران اصل مستقیم از کشاورز یکی راه‌هایی است که می‌تواند شما عزیزان را از صحت و سلامت زعفران خریداری شده مطمئن کند.

برای خرید زعفران دخترپیچ عمده نیاز به مشاوره دارید؟

میتوانید از طریق شماره تماس درج شده و یا ارسال پیام به صفحات اجتماعی ما، پاسخ سوال خود را از مشاورین زعفرانت بگیرید.

در ادامه این مطلب قصد داریم که بگوییم زعفران دختر پیچ چیست، مطالبی درباره دسته یا همان دختر پیچ  یا به گفته عده ای زعفران رشته کامل صحبت کنیم. در این مورد سوالات زیادی مطرح است مانند : زعفران دختر پیچ چیست ، قیمت زعفران دختر پیچ و  رشته کامل چیست، چرا زعفران دخترپیج از بقیه زعفران ها ارزانتر است و…..

زعفران دسته یکی از و نیز از اصلی‌ترین نوع آن است و بهتری است اینطور بیان کنیم که این نوع زعفران نوع است که کمترین دخالت در آن وجود دارد.و در واقع رشته کامل زعفران است. بدون جداسازی بخش خاصی از رشته زعفران و با کنار هم چیده شدن و خشک شدن رشته کامل زعفران (شامل کلاله و خامه) به‌دست می‌آید. به‌طور معمول طول بخش خامه در حدود 5 تا 7 میلیمتر بوده و در صورتی‌که زعفران از کیفیت مناسبی برخوردار باشد طول بخش کلاله از آن بیشتر خواهد بود.

زعفران دخترپیچ

کیفیت و عطر و بوی این نوع زعفران فوق العاده است.طریقه چیدن رشته‌های زعفران بر روی هم به صورت یک‌سویه می‌باشد. به این صورت که کلاله‌ها روی یکدیگر و خامه‌ها نیز بر روی همدیگر قرار می گیرند.

  • این نوع زعفران تمامی خواص زعفران را یکجا دارد
  • عطر و بوی فوق العاده این نوع زعفران
  • قیمت زعفران دخترپیچ نسبت به سایر انواع زعفران کمتر و ارزانتر است به همین دلیل به آن ارزانترین نوع زعفران می گویند
  • عدم امکان تقلب در این نوع زعفران( البته با توجه به شرایط بد اقتصادی احتمال تقلب در این نوع نیز وجود دارد) به قول معروف به چشمان خودتون هم اعتماد نکنید مگر زعفران رو از شخص یا جای مطمئن بخرید یا

قیمت زعفران دسته یا دختر پیچ

قیمت زعفران دخترپیچ  (دسته) نسبت به سایر انواع زعفران ازقبیل و نگین، کمتر است ، همانطور که در مطلب بیان شده است زعفران نگین بالاترین قیمت و خامه یا سفیدی زعفران پایینترین قیمت را دارد. با توجه به این که رشته کامل زعفران شامل هر دو نوع زعفران(نگین+ خامه) می باشد در نتیجه قیمت زعفران دختر پیچ میشود چیزی بین قیمت زعفران نگین و خامه البته به طور کامل میانگین نمیشود و درصد خاصی دارد.این خود دلیلی است بر پایین بودن قیمت زعفران دسته نسبت به سایر انواع زعفران

خواص زعفران دخترپیچ

خواص رشته کامل زعفران در واقع تمام است که در مطلب آن در بخش مقالات بیان کردیم.این نوع زعفران به دلیل کامل بودن رشته زعفران دارای تمامی خواص زعفران است و با خرید زعفران دخترپیچ شما در واقع تمام خواص زعفران را یکجا می خرید. جهت خرید انواع مختلف زعفران میتوانید به قیمت فروشگاه زعفرانیک مراجعه نمایید و چنانچه قصد خرید عمده زعفران را دارید با شماره های ما در تماس باشید.

خرید زعفران دختر پیچ (دسته) از زعفرانت

خرید زعفران دختر پیچ به واسطه‌ی ویژگی های خاص خود مدتی است مورد اقبال عموم قرار گرفته است و زعفرانت برای تامین این نیاز شما مشتریان عزیز اقدام به تولید و فراوری زعفران دختر پیچ با بهترین کیفیت و زیباترین ظاهر کرده است.

زعفران دختر پیچ باکیفیت

در معیارهای کیفیت‌سنجی این نوع زعفران به طول کلاله و پهنای سرقلم اشاره کردیم. زعفران تولیدی در شبکه مزارع زعفرانت از حیث وجود این دو فاکتور به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرند و در صورت وجود کیفیت مورد نظر کارشناسان زعفرانت به مراحل بعدی بسته‌بندی و توزیع منتقل می‌شوند.

بسته‌بندی مناسب

بسته‌بندی‌های مورد استفاده در زعفرانت به منظور حفظ کیفیت و عطر و طعم زعفران توسط تیم طراحی شرکت بازطراحی و تولید شده‌اند. این بسته‌بندی‌ها نسبت به نسل گذشته آن‌ها دارای تغییرات چشم‌گیر مثبت و رو به جلویی بوده‌است و یکی از نقاط قوت زعفران زعفرانت همین بسته‌بندی‌های متکی بر علم می‌باشد.

شرح‌های زیادی برای وجه تسمیه این نام زیبا بیان شده است و به نظر می‌رسد بهترین آن‌ها این است که در ایام گذشته و در مزارع زعفران برای تولید این نوع از زعفران از دختران کمک می‌گرفتند. همین نیز باعث شد تا نام این نوع از زعفران دختر پیچ باقی بماند.

قیمت زعفران دخترپیچ چقدر است؟

قیمت یک مثقال زعفران دختر پیچ در سال ۱۴۰۱ با نوسانات زیادی روبه رو بوده است. پایین ترین قیمت زعفران دسته در سال ۱۴۰۱ برابر با کیلویی 30 میلیون تومان و بالاترین  قیمت زعفران دخترپیچ برابر با کیلویی  32 میلیون تومان بوده است. این نوسان قیمت ها به عوامل زیادی بستگی داشته که میتوان میزان تولید زعفران دخترپیچ، عرضه و تقاضا زعفران دسته در بازارهای داخل ایران و یا صادرات خارج از کشور دانست.

به نقل از وبسایت پاب مد

دکمه بازگشت به بالا