جامعهمعرفی کسب و کار

برای باز شدن لوله سینک ظرفشویی چه باید کرد؟

چگونه گرفتگی سینک ظرفشویی را برطرف کنیم ؟ سوالی که شاید شما هم به دنبال جواب آن باشید. برای باز كردن لوله سينك ظرفشويي میتوانید با ۵ روش ساده به راحتی برای رفع گرفتگی لوله ظرفشویی در خانه اقدام کنید. گرفتگی سینک مشکلی است که تقریبا تمام مردم برای یکبار هم که شده با آن رو به رو شده اند. اما خیلی از مردم نمی دانند زمان گرفتگی چه کار باید بکنند. قبل از هر چیز لازم است با انواع گرفتگی سینک ظرفشویی آشپزخانه آشنا شوید تا بدانید برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه باید بکنید.

چرا لوله فاضلاب سینک ظرفشویی می گیرد؟

یکی از دلایل اصلی گرفتگی سیفون ظرفشویی ساختار ساختمان هاست! امروزه به دلیل ازدیاد حجم جمعیت مردم، اکثر ساختمان ها ساختار آپارتمانی دارند و مواقع زیادی اتفاق افتاده که دلیل اصلی گرفتگی ظرفشویی به خاطر ریختن آشغال از طبقات دیگر ساختمان بوده. همین مورد چند روز پیش برای یکی از مشتریان عزیز آقای لوله بازکن در یکی از مناطق شمال شهر استان تهران رخ داد. مشکل به این شرح بود که ابتدا تماسی مبنی بر شکایت یکی از ساکنین واحدها از بالا زدن آب چاه آشپزخانه جهت رفع گرفتگی سینک ظرفشویی با ما برقرار شد.

فرد مورد نظر توضیح داد که چند ماه پیش یکی از شرکت های لوله بازکنی تهران برای منزل آنها فنر زده و مشکل حل شده بود. اما مثل اینکه رفع مشکل ظاهری بوده و شرکت مورد نظر نتوانسته بود آن را از ریشه حل کند. به همین خاطر دوباره سینک آنها گرفته بود و این اتفاق چند بار دیگر تکرار شده بود تا اینکه از طریق جستجو در گوگل که به دنبال جواب سوال چگونه چاه سینک ظرفشویی را باز کنیم بوده اند با شرکت آقای لوله بازکن آشنا می شوند.

پس از اعزام یکی از سرویسکاران لوله بازکنی سینک ظرفشویی در تهران، توانستیم متوجه شویم که مشکل اصلی چیست و چرا لوله ظرفشویی آنها پس از هر بار فنر زدن کامل باز نمی شده و دوباره بعد از مدتی با گرفتگی مواجه میشد. مشکلی اصلی وجود شی در داخل لوله بوده که با هر بار فنر زدن راه آب باز میشده اما بعد از مدتی چون شی از داخل لوله رد نشده بوده، دوباره باعث بالا زدن چاه سینک ظرفشویی میشده.

پس از انجام  توسط نیروی متخصص شرکت آقای لوله بازکن موفق به باز کردن گرفتگی لوله سینک ظرفشویی شدیم. اما همان شب مجددا با ما تماس گرفتند و گفتند اینبار گرفتگی در طبقه دوم اتفاق افتاده است! انتظار چنین مشکلی را هم داشتیم چون ممکن بود شی مورد نظر که داخل لوله بوده در طبقه دوم گیر کند. دوباره سرویسکار را به آنجا اعزام کردیم و توانستیم بار دیگر لوله مسدود شده را باز کنیم. خوشبختانه دیگر گرفتگی در طبقه اول رخ نداد و شی کلا از لوله فاضلاب رد شد و به فاضلاب شهری منتقل شد و نیازی به مجدد نداشت. این تنها یکی از چندین مواردی است که باعث گرفتگی شده بود و ما توانستیم خیلی راحت و ۱۰۰% تضمینی مشکل مشتری عزیزمان را حل کنیم.

چرا نباید از اسید برای لوله بازکنی استفاده کرد؟

راه حل استفاده از شوینده ها و محلول های اسیدی معمولا خطرشان بیشتر از منفعتشان است. شاید بتوان گفت بیش از ۹۰% مردم زمانی که با بالا زدن چاه سینک ظرفشویی یا مواجه می شوند، سریعا یک بطری اسید به دست می گیرند و نصف آن را یا حتی تمام آن را درون لوله خالی می کنند.

این افراد خوشحال از اینکه با اسید میتوانند گرفتگی را رفع کنند و حتی از هم استفاده نکنند، نمیدانند که امکان از بین رفتن اتصالات لوله توسط اسید و مواد شیمیایی وجود دارد و اگر سیستم فاضلابی ساختمانشان دچار نشتی شود، هزینه ای چند برابر نسبت به خدمات لوله بازکنی باید صرف تعمیر لوله ها نمایند. در صورتی که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی میتوان از راه حل های ساده تر استفاده نمود که ۵ مورد از آنها در این مطلب آموزش داده شده است.

۵ روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

گاهی اوقات یک سینک ظرفشویی گرفته شده برای باز شدن نیاز به روش هایی جز تلمبه لوله بازکن دارد. در واقع ما میخواهیم راه های آسان تر و موثرتری را برای رفع لوله گرفته شده به شما یاد بدهیم. همانطور که گفتیم عواملی مثل تفاله چای، مو، پسماند غذا و … میتوانند یک گرفتگی غیر قابل نفوذ تشکیل دهند. قبل از تماس با شرکت آقای لوله بازکن میتوانید برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی از تکنیک های آموزش داده شده استفاده نمایید.

اگر چه این روش ها طریقه باز کردن سینک ظرفشویی را یاد می دهند، اما میتوانید از آنها برای باز کردن سایر لوله هایی که گرفته استفاده نمایید. روش های زیر مورد آزمایش قرار گرفته اند و درست هستند و هیچ یک از آنها  حاوی مواد شیمیایی سمی و شوینده نمی باشند:

۱. باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و سرکه

این یک روش قدیمی برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی است که ثابت کرده در سینک های آشپزخانه بسیار موثر است. به سادگی ۱/۳ فنجان جوش شیرین و ۱/۳ فنجان سرکه را آماده کنید. حالا باید آنها را درون لوله بریزید. این مواد پس از ترکیب شدن یک محلول شیمیایی بدون خطر را تشکیل می دهند که واکنش آنها چیزی شبیه به فوران است و باعث رفع گرفتگی سینک ظرفشویی می شوند. باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین به همراه سرکه میتواند برای از بین بردن چربی، مو و برخی از لجن ها موثر باشد. بگذارید یک ساعت محلول در لوله بماند و سپس با آب داغ آن را بشویید.

۲. جوش شیرین و نمک

ترکیب موثر دیگر، جوش شیرین و نمک است. ۱/۲ فنجان از هر دو ماده را با هم مخلوط کنید و آن را درون لوله سینک بریزید. حدود پانزده دقیقه صبر کنید و پس از آن آب جوش را هم درون راه آب فاضلاب بریزید. ترکیب این سه ماده یک واکنش شیمیایی ایجاد می کند که میتوانند برخی از گرفتگی های سخت سینک ظرفشویی را از بین ببرند.

۳. آب جوش

این روش برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی بصورت سطحی با چربی و روغن بسیار مناسب است. آب جوش برای زمانی که تخلیه فاضلاب کند است و هنوز مقدار زیادی آب در سینک جمع نشده موثر است. یک کتری یا ظرف بزرگ را پر از آب کنید و روی اجاق گاز قرار دهید تا جوش بیاید. آب را در سه یا چهار مرحله مختلف درون لوله بریزید. اگر این روش تاثیر گذار باشد، باید خیلی سریع گرفتگی رفع شود.

۴. جاروبرقی تر و خشک

جاروبرقی تر و خشک یک ایده بسیار عالی برای فاضلاب های مسدود شده سفت و سخت است. شما نیاز به چیزی دارید که بتوانید اطراف خرطومی جاروبرقی را کیپ کنید تا هوا وارد یا خارج نشود تا دستگاه بتواند به خوبی عمل کند. جاروبرقی را بر روی قسمت تر تنظیم کنید و آن را روشن نمایید. مکش معمولا به قدری قوی است که میتواند هر آنچه داخل لوله باعث گرفتگی شده را خارج کند.

۵. آویز لباس

این روش به عنوان آخرین تکنیک جهت رفع گرفتگی سینک ظرفشویی توضیح داده می شود چون بیشترین کاربرد را دارد. اگر یکی از روش های قبل جواب داد، نیازی نیست از این روش استفاده کنید، اما اگر ۴ روش قبل تاثیر گذار نبود، آویز لباس یک ایده فوق العاده می باشد.

اگر با هر ۵ روش گرفتگی سینک باز نشد، چه کار کنیم؟

اصلا نباید نگران باشید، چون گاهی اوقات مشکل به حدی شدید است که برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی نیاز به دستگاه های حرفه ای مثل فنر برقی است. اگر مشکلتان با این آموزش ها حل نشد، میتوانید با شماره درج شده در سایت شرکت آقای لوله بازکن تماس بگیرید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند. نیروهای متخصص این مجموعه توضیحاتی را به شما ارئه می دهند تا اگر مایل باشید از خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی با فنر برقی استفاده نمایید.

شرکت آقای لوله بازکن کلیه تهران بزرگ را تحت پوشش خدمات خود قرار داده تا هر شخصی از هر جای تهران که نیاز به خدمات لوله بازکنی داشت بدون دغدغه بصورت شبانه روزی بدون تعطیلی با ما تماس بگیرید تا فورا مشکل خود را به وسیله سرویسکاران لوله بازکن مجرب حل نماید.

سوالات متداول رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی چه کنیم؟

اگر سینک ظرفشویی شما مسدود شده و آب و فاضلاب پس میزند، میتوانید از 5 روشی که در اینجا آموزش داده ایم استفاده کنید. اگر به هر دلیلی این روش ها نتیجه ای نداشت و یا مایل بودید مشکلتان را یک متخصص رفع کند، کافی است با شماره پشتیبانی تماس بگیرید تا لوله بازکن حرفه ای جهت رفع گرفتگی اعزام شود.

لوله بازکنی سینک با فنر کثیف کاری دارد؟

امروزه دستگاه های لوله بازکنی پیشرفته شده اند و سیستم بروزی دارند که سبب شده فاضلاب هنگام فنر زدن به جایی پاشیده نشود. همین موضوع باعث میشود خدمات لوله بازکنی سینک ظرفشویی بدون کثیف کاری انجام شود.

منبع: لوله بازکنی تهران

دکمه بازگشت به بالا