جامعهمعرفی کسب و کار

بادیگارد کیست؟ هر آنچه در مورد بادیگاردها باید بدانید

وقتی اسم بادیگارد را می‌شونیم، معمولا یاد افراد تنومندی می‌افتیم که کت و شلوارهای سیاه به تن دارند و از عیکن آفتابی و هندزفری استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که تنها افراد ثروتمند، مشهور و سیاستمدارها باید از بادیگارد استفاده نمایند. اما این یک تفکر نادرست است. هر شخصی که احساس خطر کند و برای حفظ جان و مال خود به کمک نیاز داشته باشد می‌تواند یک یا چند بادیگارد استخدام نماید.

عموم مردم وقتی که اسم بادیگارد را می‌شوند، یاد افراد تنومندی که کت و شلوارهای سیاه به تن دارند و از عینک‌های آفتابی به همراه هندزفری استفاده می‌کنند، می‌افتند. شاید فکر کنید که داشتن بادیگارد تنها مخصوص افراد ثروتمند، مشهور و سیاست‌مداران است و افراد عادی نیازی به استفاده از چنین خدماتی ندارند. اما این یک تفکر اشتباه می‌باشد. در این پست می‌خواهیم هر آنچه در مورد بادیگاردها لازم است بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید تا با وظایف بادیگاردها و شرایطی که نیاز به استخدام بادیگارد دارید آشنا شوید.

بادیگارد کیست؟

بادیگارد نوعی نگهبان یا افسر مجری قانون است که از افراد در برابر خطرها محافظت می‌کند. آنها بادیگاردها برای مقامات عالی رتبه یا افراد مشهور کار می‌کنند و هر گونه تهدیدی را ارزیابی و از آن جلوگیری می‌کنند. بادیگاردها همچنین استراتژی‌هایی را برای از بین بردن یا کاهش وقوع این تهدیدها طراحی و اجرا می‌کنند. یک بادیگاراد حرفه‌ای باید دارای ویژگی‌هایی مانند تجربه کافی، فیزیک مناسب، توانایی رانندگی حرفه‌ای، تیراندازی و سایر مهارت‌هایی که به او می‌تواند در تامین امنیت مشتریان خود کمک کند را دارا باشد.

کدام بادیگارد را استخدام کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین شخص ممکن را برای محافظت از خود در برابر خطرات استخدام کنید، باید ویژگی‌های لازمی که هر بادیگارد باید داشته باشد را بشناسید. برای استخدام بادیگارد حرفه‌ای، یک سری ویژگی‌ها وجود دارد که با شناخت آن‌ها می‌توانید بهترین شخص ممکن را استخدام نمایید. در ادامه این ویژگی‌ها را به شما توضیح خواهیم داد.

داشتن فیزیک مناسب

 شغل محافظت شخصی بر خلاف سایر مشاغل، دارای یک استاندارد فیزیکی است. اکثر بادیگاردها باید دارای قد بیش از 195 باشند و از فیزیک تنومند و ورزیده‌ای برخوردار باشند. داشتن فیزیک تنومند برای هر بادیگاردی لازم است، زیرا چنین افرادی می‌توانند با استفاده از فیزیک تنومند خود هر مهاجمی را از حمله منصرف کنند. بادیگاردها باید به صورت روزانه ورزش کنند تا آمادگی بدنی خود را حفظ نمایند و توانایی انجام کارهای فیزیکی برای ساعت‌های طولانی در طول روز را داشته باشند.

دارا بودن مهارت‌های رزمی

یکی از ویژگی‌های بارزی که هر بادیگاردی باید داشته باشد این است که توانایی مبارزه و مهارت‌های رزمی بالایی داشته باشد. از آنجایی که احتمال برخورد فیزیکی بین بادیگارد و شخص مهاجم وجود خواهد داشت، محافظین شخصی باید این توانایی را داشته باشند تا شخص مهاجم را کنترل کرده و از مشتری خود محافظت نمایند. به همین دلیل است که اکثر بادیگاردها از بین قهرمان‌های انواع ورزش‌های رزمی و نظامیان با تجربه انتخاب و استخدام می‌شوند.

مهارت‌های رانندگی

محافظین شخصی در طول روز باید مشتریان خود را به مکان‌های از قبل مشخص شده انتقال دهند و امنیت آن‌ها را تامین کنند. این افراد باید توانایی و مهارت بالایی در راندن انواع وسایل نقلیه از جمله خودرو و موتور داشته باشند. شخصی که به عنوان محافظ مشغول به کار است باید بتواند در مواقع خطر با حفظ خونسردی خود، از منطقه خطر دور شود و مشتریان خود را به یک منطقه امن برساند. این کار تنها با تمرینات طولانی رانندگی و اعتماد به نفس بالا عملی خواهد شد.

رفتار و برخورد حرفه‌ای

بادیگاردها علاوه بر داشتن مهارت‌های امنیتی و محافظتی، باید از مهارت ارتباطی خوبی برخوردار باشند. محافظ شخصی باید بتواند به درستی با مشتری خود ارتباط برقرار کرده و نیازهای او را درک نماید. علاوه بر این در هنگام انجام پروژه محافظتی خود، باید بتواند با سایر افرادی که در طول روز با آن‌ها برخورد می‌کند نیز، برخورد مناسبی داشته باشد.

کار به صورت تکی و تیمی

فردی که به عنوان بادیگارد مشغول به کار است باید بتواند به صورت تکی و به بهترین شکل ممکن از مشتری خود در برابر خطرات دفاع کند، حتی اگر بیش از یک مهاجم به او حمله کند باید توانایی ایستادگی در برابر او را داشته باشد.

علاوه بر این، محافظین شخصی باید توانایی و روحیه کار تیمی را نیز داشته باشند. برخی از پروژه‌های محافظتی نیاز به بیش از یک بادیگارد دارند و گاها ده‌ها محافظ در کنار هم در قالب یک تیم باید همکاری داشته باشند. ایجاد تنش در بین تیم بادیگاردی به مهاجمان این فرصت را می‌دهد تا نقشه‌های شوم خود را پیاده سازی نمایند.

چه افرادی نیاز به استخدام بادیگارد دارند؟

اکثر مردم بر این باورند که تنها افراد ثروتمند، سیاستمداران و سلبریتی‌ها نیاز به استفاده از خدمات بادیگاردی دارند. اما همانطور که گفتیم این یک تفکر اشتباه است. هر فردی که در شرایط خطرناکی قرار بگیرد و جان و اموالش از طرف شخص یا اشخاصی مورد تهدید واقع شود، نیاز به استخدام حداقل یک بادیگارد خواهد داشت. در این بخش افرادی را که به محافظت و بادیگارد نیاز دارند را به شما معرفی خواهیم کرد.

افراد ثروتمند

افراد ثروتمند، تجار، مدیران مالی و افرادی از این قبیل اکثر اوقات دغدغه‌های امنیتی دارند. این افراد برای داشتن آرامش و تمرکز بر روی زندگی و کار خود نیاز به استخدام افرادی جهت محافظت از آن‌ها در مقابل تهدیدات دارند.

این افراد جهت برقراری امنیت خود با افراد و شرکت‌های حفاظتی همکاری می‌کنند که علاوه بر خدمات بادیگاردی، توانایی‌های دیگری مانند تامین خودرو، تشریفات VIP و CIP و حتی اجاره هلیکوپتر روزانه را نیز در اختیارشان قرار دهند.

افراد مشهور

افراد مشهور و سلبریتی‌ها به دلیل داشتن طرفداران بسیار در هنگام حضور در رویداد‌های به خصوص، نیازمند افرادی جهت همراهی و محافظت از آن‌ها را دارند. گاهی اوقات طرفداران یا دشمنان سلبریتی‌ها به صورت ناخواسته یا از روی عمد باعث ترساندن یا حتی صدمه زدن به آن‌ها خواهند شد. در صورت حضور یک فرد یا تیمی از افراد حرفه‌ای در کنار سلبریتی‌ها، حریم شخصی امنی برای آن‌ها فراهم خواهند کرد تا به راحتی در بین جمعیت حرکت کنند.

افرادی که دارای مشکلات خانوادگی هستند

علاوه بر سلبریتی‌ها و افراد ثروتمند، افراد عادی نیز گاهی نیاز به بادیگارد پیدا خواهند کرد. در مواردی مانند حل و فصل اختلافات در دادگاه یا مواردی همچون طلاق، گاها پیش می‌آید که اشخاص از طرف مقابل خود، خطری را احساس می‌کنند. در چنین مواردی بهتر است که حداقل یک بادیگارد در کنار شما حضور داشته باشد تا از وقوع درگیری‌های احتمالی جلوگیری نماید.

بادیگاردها می‌توانند بر ملاقات‌های خانوادگی نظارت کنند و روند دادگاه را زیر نظر داشته باشند و تضمین کنند که شما در امنیت کامل قرار دارید.

از کجا بادیگارد استخدام کنیم؟

برای استخدام بادیگارد حرفه‌ای توصیه می‌کنیم که از بهترین اشخاص فعال در این حوزه کمک بگیرید.

رضا سلیمان‌پور یکی از بهترین بادیگاردهای فعال در ایران می‌باشد که بیش از 8 سال در این صنعت فعال می‌باشد. شما می‌توانید با استفاده از خدمات بادیگاردی رضا سلیمان‌پور محافظ شخصی مورد نظر خود را به صورت تکی یا تیمی و به شکل ساعتی، روزانه و ماهیانه استخدام نمایید.

دکمه بازگشت به بالا