اقتصادی

انجام تست و آزمون‌های پیشرفته نفتی با تجهیزات ایران ساخت

متخصصان یک مجموعه دانش‌بنیان با تولید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و روش آزمون‌های کارآمد، زمینه را برای تست و ارتقای کیفیت مشتقات نفتی فراهم کردند.

به گزارش امروزنگار، به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، حامد سواری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان  با اشاره به فعالیت این مجموعه در زمینه تجهیزات و خدمات تست و آزمون‌های پیشرفته روانکارها گفت: این شرکت دانش‌بنیان با هدف توسعه فناوری در صنایع شیمیایی، نفتی و پتروشیمی تاسیس شد و در زمینه ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته تست و آزمون محصولات حوزه نفتی مانند دستگاه کروماتوگراف گازی و دستگاه اشعه ایکس فعالیت دارد.

وی با اشاره به این‌که این شرکت  یکی از مجهزترین آزمایشگاه های حوزه مشتقات نفتی است ادامه داد: فرآورده‌های مختلفی مانند بنزین، نفتا، گازوئیل، انواع حلال ها، انواع روان‌کارها مانند روغن موتور، روغن دنده، روغن هیدرولیک، روغن پایه، انواع گریس و… از حیث تولیدات داخلی و خارجی، با استفاده از تجهیزات پیشرفته و روش‌های آزمایشگاهی کارآمد در این مجموعه آزمون می‌شوند.

سواری با اشاره به صرفه‌جویی ارزی حاصل از انجام تست‌های ویژه محصولات تولیدی در این شرکت‌دانش‌بنیان افزود: علاوه بر ارائه خدمات تخصصی در زمینه آنالیز انواع فرآورده های نفتی، در زمینه ارائه خدمات مهندسی و نظارت کمی و کیفی، تهیه و تدوین فرمولاسیون در زمینه سنتز و تولید نانو ذرات و نانوسیال جهت استفاده در صنایع مختلف، شیرین سازی فراورده های نفتی، طراحی و ساخت واحدهای نیمه صنعتی، مشاوره در پیاده سازی استاندارد 17025 و پیاده سازی سیستم ایمنی در واحدهای تولیدی و آزمایشگاهی فعالیت دارد.

این فعال حوزه فناوری با تأکید بر حمایت بیش‌تر از مجموعه‌های دانش‌بنیان بخش خصوصی در جهت رقابتی‌تر شدن این مجموعه‌ها گفت: بدون شک برای حصول نتیجه نهایی و صرفه جویی در منابع مالی و سرعت بخشیدن به روند پژوهش، استفاده از خدمات و تجارب مجموعه‌های دانش‌بنیان و فناور، امری ضروری است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با استفاده از روش‌های پیشرفته تحلیل، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در مورد مسائل اقتصادی تصمیم‌گیری کنید.
دکمه بازگشت به بالا