جامعهمعرفی کسب و کار

با مدرک معتبر به نتایج آزمون آنلاین رسمیت ببخشید!

راهکارهایی برای اعتبار بخشیدن به نتایج به دست آمده از آزمون‌های آنلاین

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی اکثر کارهایمان از طریق اینترنت انجام می‌شود. به عنوان مثال آزمون و امتحان که امروزه به واسطه حضور سامانه های بسیاری، این قابلیت را پیدا کرده است که بتواند از طریق فضای مجازی و اینترنت برگزار شود و نتایج آن قابل استناد باشد.

بسیاری از موسسات و آموزشگاه ها از خدمت آزمون آنلاین برای خود استفاده کرده و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می‌کنند. اما از آن جایی که بحث تقلب در آزمون های آنلاین بسیار داغ است، راهکاری برای اعتبار بخشیدن به نتایج به دست آمده از آزمون‌های آنلاین باید اندیشید.

جلوگیری از تقلب

هر سامانه‌ای که ادعای برگزاری آزمون آنلاین  را داشته باشد برای اینکه بتواند از تقلب جلوگیری کند، یا میزان آن را به شدت کاهش دهد باید راه ها و تدابیری را برای آن اندیشیده باشد. از این رو هر کدام از این سامانه ها به صورت کم و بیش در این مسیر توانستند گام‌هایی برداشته و موفقیت نسبی به دست آورند.

اما در این بین سامانه آزمون آنلاین پرسال، به نظر قدرت‌مندترین سامانه در بین دیگر سامانه ها بوده که توانسته برای جلوگیری از تقلب در آزمون‌هایش ابزارهای کارآمد و پر قدرتی را ساخته و آن‌ها را در اختیار طراحان امتحان های الکترونیک قرار دهد  که تمامی این قابلیت ها را می توانید در مقاله تقلب در آزمون آنلاین کشف کنید.

از این روست که اکثر محیط‌های آموزشی و ارگان‌های دولتی و خصوصی به استفاده از این سامانه برای برگزاری آزمون آنلاین خود روی آورده‌اند.

مدرک پایان دوره الکترونیکی

در تازه ترین خدمتی که از این سامانه منتشر شده امکان صدور گواهینامه شرکت در دوره نیز فراهم شده است. این خدمت برای موسسات و ارگان هایی که قصد دارند به صورت کشوری و برخط کار کنند بسیار مفید و قابل استفاده است.

اگر می‌خواهید به صورت الکترونیکی، فرایند دوره‌هایی که برگزار می کنید را ادامه دهید و مدرک پایان دوره مورد نظرتان را هم به صورت اینترنتی و الکترونیکی برای دانش جویان و کارآموزان‌تان صادر کنید می توانید از این خدمت استفاده کنید.

برای این منظور می توانید پس از دوره ای که برگزار کردید آزمونی را اختصاص داده و در صورت تمایل شرط گذاری کنید که در صورتی که دانشجو نمره قبولی را در آزمون مورد نظر شما به دست آورد، گواهینامه ای که از قبل شما در سامانه بارگذاری کرده اید را برای وی صادر نماید.

همچنین شما می توانید به صورت دستی نیز برای افرادی که مد نظرتان بوده گواهینامه پایانی شرکت در دوره یا همایش را صادر کنید. در این صورت دانشجویان و شرکت کنندگان دوره های شما نیاز است تا به حساب کاربری خود در سامانه وارد شده و گواهینامه آماده شده برای خود را دانلود کنند.

کارکردهای دیگر صدور گواهینامه

به صورت کلی چنانچه بخواهید گواهی یا مدرکی چاپی در اختیار دانشجویان و هنرجویان خود قراردهید مانند کارت ورود به جلسه، گواهینامه شرکت در دوره و … می توانید از قابلیت صدور گواهینامه آنلاین سامانه پرسال استفاده کنید. کافیست فرم طراحی شده سازمان‌تان را در سامانه قرار داده و پارامترهای آن را از طریق یک فایل اکسل در سامانه بارگذاری کنید. پس از ان یا تنظیم میکنید که بعد از ازمون برای مخاطب شما صادر شود و یا خود شما دکمه صدور گواهینامه را میزنید تا دانشجوی مورد نظر شما با ورود به سامانه و حساب کاربری خود گواهی  صادر شده خود را دانلود کند.

چگونه از درست بودن مدرک اطمینان داشته باشیم؟

برای رفع این مشکل باید بدانید  تمام گواهینامه هایی که از سامانه آزمون آنلاین پرسال می گیرید، کد شناسه گواهی نامه دارد و همچنین سامانه پرس ال صفحه استعلام گواهینامه را قرارداده تا از طریق استعلام کد گواهی نامه در صفحه استعلام اصالت گواهی نامه ها را تایید کند و از ایجاد گواهینامه های تقلبی جلوگیری کند و در شناسایی مدرک اصل از تقلبی راه چاره ای داشته باشید

روند کار به این صورت است که هنگامی که شخصی مدرک پایان دوره خود را که از سامانه پرسال گرفته به شما تحویل می دهد به سایت پرسال می روید.  سپس از قسمت استعلام مدرک، کد رهگیری موجود در مدرک ارائه شده را در سایت وارد می کنید. چنانچه این کد درست و صحیح باشد سامانه، در یک پیام تایید خواهد کرد که این گواهینامه معتبر بوده و در چه تاریخ برای چه شخصی صادر شده است.  در غیر این صورت مدرک ارائه شده جعلی بوده و فاقد هیچ گونه ارزشی خواهد بود.

مدرک الکترونیکی، بهترین راه فعالیت کشوری و جهانی

همان طور که دیدید اگر بخواهید از شهر و محل اقامت خود، فعالیت گسترده تری داشته باشید، نیاز دارید که فعالیت خود را در بستر اینترنت گسترش دهید. از این رو شاید بهتر باشد مدرک و گواهینامه های خود را به صورت الکترونیکی صادر کنید. به این ترتیب می‌توانید در بین همه سازمان ها یک مرجعیت ایجاد کنید و برای همه کسب وکار ها گواهینامه خود را معتبر کنید. یعنی به این صورت که تمامی سازمان ها بتوانند با ورود به سامانه پرسال، درست بودن مدرکی که به دانشجویاتان داده اید را تایید و احراز کنند.

دکمه بازگشت به بالا