جامعهمعرفی کسب و کار

پرداخت هزینه آزمون آیلتس لایف اسکیلز با مشاوره موسسه دیاکو

آشنایی با آیلتس لایف اسکیلز

نسبت به آکادمیک آسان تر و ساده تر است. این آزمون میان متقاضیان مهاجرت و زندگی در انگلستان نام غریبی نیست. این آزمون برخلاف دو آزمون آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال قدمت خاصی ندارد. علاوه بر این ساختار این آزمون هیچ شباهتی با دو آزمون شناخته شده ی آیلتس ندارد. در این یادداشت به بررسی آزمون لایف اسکیلز و نحوه ثبت نام ازمون ielts با موسسه دیاکو پرداخته شده است. در مورد ساختار این آزمون، موضوعاتی که با آن مواجه خواهید شد و برخی از جزئیات مانند تاریخ برگزاری، زمان ثبت نام ازمون ielts و قیمت ها صحبت خواهد شد.

آیلتس لایف اسکیلز چیست؟

برای افرادی در نظر گرفته شده است که باید مهارت های گفتاری و شنیداری زبان انگلیسی خود را در چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها یا همان CEFR اثبات کنند. این آزمون به طور خاص جهت اخذ اقامت انگلستان به عنوان یکی از مدارک معتبر طراحی شده است. به طور کلی افرادی که قصد اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور را دارند در این آزمون شرکت نمی کنند. برخلاف دو نوع دیگر که 4 مهارت شنیداری، نوشتاری، گفتاری و خواندن داوطلبان را ارزیابی می کنند تنها 2 مهارت گفتاری و شنیداری را می سنجد.

به طور معمول در این آزمون یک داوطلب با داوطلب دیگر و یک ممتحن در آزمون شرکت می کند. عملکرد هر داوطلب در دو بخش آزمون در یک جلسه ارزیابی می شود. زمان استراحتی بین دو بخش آزمون در نظر گرفته نشده است زیرا هر دو مهارت به طور همزمان بررسی می شوند. در حقیقت هدف اصلی از آزمون لایف اسکیلز این مساله است که آیا متقاضی زندگی در انگلستان قادر به برقراری ارتباطی شفاف و واضح است یا خیر. از این رو برخلاف دو نوع دیگر این آزمون نمره ای ندارد و تنها قبولی یا عدم قبولی داوطلب اعلام می شود.

انواع آیلتس لایف اسکلیز

سه نوع آزمون لایف اسکیلز به شرح زیر وجود دارد که هر داوطلب می تواند با توجه به هدف و ویزایی که قرار است بگیرد در یکی از آن ها شرکت بکند.

نحوه برگزاری آزمون آیلتس لایف اسکیلز

از آنجایی که آزمون لایف اسکیلز قرار است میزان توانایی برقراری ارتباط به انگلیسی را ارزیابی کند بهترین روش برای آزمودن این توانایی جفت کردن داوطلبان در سطح مشابه است. بدین وسیله شما می توانید نشان دهید که چقدر می توانید به انگلیسی صحبت بکنید، با دیگران ارتباط برقرار کنید و درگیر بحث شوید.

آزمون لایف اسکیلز از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول از شما انتظار می رود که در مورد موضوعات آشنایی مانند آب و هوا و غذا به درستی سوال بپرسید و پاسخ بدهید. بخش دوم آزمون ترکیبی از شنیدن و حرف زدن است. شما به یک فایل صوتی گوش خواهید شد. در ادامه شما با پاسخ دادن به سوالات خواسته شده توانایی خود را در تشخیص جزئیات و کلیات نشان می دهید.

در حین پخش شدن فایل صوتی شما اجازه دارید که نکات مورد نظر خود را یادداشت کنید. علاوه بر این در سطح B1 موضوعی در اختیار شما و دیگر داوطلب گذاشته می شود تا در مورد آن بحث بکنید. با توجه به هدف آزمون لایف اسکیلز بدیهی است که شما در این آزمون با موضوعات روزمره مانند اطلاعات شخصی، خانواده، دوستان، کار و سلامتی بیش از سایر موضوعات مواجه شوید. از آنجایی که نسبت به دو نوع دیگر بسیار راحت تر است و داوطلب به راحتی با نمره 4 می تواند در هر سه سطح موفق عمل بکند بین متقاضیان مهاجرت به انگلستان بسیار محبوب است.

نحوه ارزیابی

همانطور که اشاره شد تنها دو نتیجه ممکن قبولی یا عدم قبولی برای در نظر گرفته شده است. این نتیجه بر اساس نظر و قضاوت ممتحن آیلتس مشخص می شود. معیارهای ارزیابی در این آزمون نحوه به دست آوردن اطلاعات، توانایی انتقال اطلاعات، توانایی برقراری ارتباط و شروع گفت وگو و درگیر شدن در بحث است.

اگر چه دو داوطلب همزمان در آزمون لایف اسکیلز مورد بررسی قرار می گیرند اما آن ها به طور جداگانه ارزیابی می شوند و نتیجه یکی از داوطلبان تحت تاثیر دیگری نیست. اگر داوطلبی نتواند با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارد قادر به استفاده از نتیجه آن جهت اخذ ویزا نیست. نتیجه به طور معمول ظرف هفت روز پس از آزمون در اختیار دانشجویان گذاشته می شود. در صورت رد شدن شما می توانید مجدد در آن شرکت کنید. علاوه بر این در صورت قبولی در آزمون لایف اسکیلز شما تا 2 سال اجازه ندارید که در این آزمون شرکت بکنید. با توجه به این مساله که این آزمون نمره نیاز ندارد منطقی است که تا زمان اعتبار نتیجه آزمون نیازی به شرکت مجدد در آن نیست.

اعتراض

این امکان در نظر گرفته شده است که داوطلبان پس از رد شدن در این آزمون نسبت به نتیجه آزمون اعتراض کنند. به همین منظور داوطلبان تا 6 هفته پس از تاریخ آزمون لایف اسکیلز خود فرصت دارند که اعتراض خود را در مرکز برگزاری آزمون ثبت بکنند. داوطلبان باید مشخص کنند که کدام بخش از بررسی شود.

پس از پرداخت هزینه (در حال حاضر3500000 تومان) نتیجه درخواست بازبینی آزمون لایف اسکیلز طی دو تا بیست و یک روز اعلام می شود. لازم به ذکر است که ممتحن های آیلتس از دستورالعمل های دقیق و مشخص جهت ارزیابی پیروی می کنند. از این رو قبل از ثبت اعتراض تمام جوانب را در نظر بگیرید. علاوه بر این تنها در صورت تغییر نتیجه آزمون هزینه پرداختی به شما برگردانده می شود.

هزینه آزمون لایف اسکیلز و محل برگزاری آن

به صورت آنلاین صورت می گیرد و شما به یک مدرک معتبر شناسایی احتیاج دارید. اگر در حال حاضر در کشور انگلستان زندگی می کنید برای ثبت نام باید از گذرنامه خود را استفاده بکنید. ممکن است شما بتوانید به صورت حضوری نیز نسبت به ثبت نام در این آزمون اقدام بکنید. لازم به ذکر است این مساله به مرکز برگزاری آزمونی که شما انتخاب کرده اید بستگی دارد.

در زمان نوشتن این یادداشت موسسه ایرسافام تنها موسسه ای است که در ایران را برگزار می کند. شما همچنین می توانید از خدمات مراکز برگزاری آزمون لایف اسکیلز کشورهای همسایه مانند ترکیه، آذربایجان و امارات بهره ببرید.

هزینه آزمون لایف اسکیلز ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است هنگام انتخاب مرکز برگزاری آزمون قیمت ها را بررسی بکنید. با این حال به طور کلی قیمت ها بین 175 تا 200 دلار است. در حال حاضر قیمت این آزمون در ایران 5138000 تومان است.

مراکز برگزاری زمان و تاریخ آزمون لایف اسکیلز را در وب سایت خود ارائه می کنند. هنگام ثبت نام اطمینان حاصل کنید که تاریخ درست را انتخاب کرده اید.

قیمت آیلتس به دلار سال 2023

اما به طور کلی می توان گفت هزینه آیلتس حدود 215 دلار تا 240 دلار می باشد. همانطور که گفته شد این هزینه بسته به هر کشور ممکن است متفاوت باشد اما تقریبا در اکثر کشورها چندان تفاوتی با این هزینه اعلامی وجود نخواهد داشت.

هزینه های متفاوت دیگر آزمون آیلتس

حالا که شما هزینه امتحان آیلتس در کشورهای مختلف را می دانید باید هزینه های دیگر را نیز مورد نظر خود قرار دهید. این هزینه ممکن است در نگاه اول مهم نباشند اما در شرایط خاص می توانند بسیار برای شما گران تمام شوند. پس حتما این هزینه ها را نیز در نظر داشته باشید.

شرایط و هزینه کنسل کردن امتحان آیلتس

مرکز های آیلتس شرایط بسیار سختی را برای کنسل کردن آزمون در نظر می گیرند. به همه این شرایط دقت داشته باشید تا متحمل ضررهای متفاوت نشوید.

اما برای کنسل کردن باید حتما این شرایط را مورد توجه قرار دهید:

شرایط و هزینه تغییر تاریخ آزمون آیلتس

هم چنین هزینه تغییر تاریخ ازمون آیلتس هم 25٪ از هزینه کل آزمون شما می باشد.

برای دیدن سال 2023 کلیک کنید.

هزینه آزمون آزمایشی آیلتس

برای آمادگی حداکثری آیلتس یکی از مهم ترین قسمت ها شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس می باشد. هزینه ازمون های آزمایشی در ایران متفاوت هستند. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد برگزار کننده آزمون های ازمایشی با کیفیت آیلتس به همراه ارائه جواب های کامل و تحلیل نمره می باشد. برای شرکت در آزمون های آزمایشی آیلتس ایران اکسفورد و دریافت هزینه آن حتما با موسسه تماس بگیرید.

هزینه کلاس های آموزشی آیلتس

همانطور که در بالا دیدید، برای شرکت در امتحان آیلتس باید هزینه های نسبتا بالایی را پرداخت کنید. به همین خاطر آموزش آیلتس بسیار مهم می باشد. آموزشگاه زبان ایران آکسفورد تنها موسسه زبان است که دوره های آموزش آیلتس را به صورت تضمینی و با ارائه ضمانت نامه کتبی ارائه می دهد. از مزایای کلاس های آیلتس ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خلاصه نکات کلیدی در مورد هزینه های امتحان آیلتس

زبان آموزان باید توجه داشته باشند که در هر دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال هزینه آزمون آیلتس 2023 یکسان می باشد و نوع آزمون تفاوتی در هزینه نخواهد داشت. اگر شما قصد شرکت در IELTS در کشور های دیگر همچون ارمنستان ، ترکیه ، امارات و … را دارید بهتر است با مرکز موجود در آن کشور نیز قیمت ها را چک کنید. زیرا هر مرکز بسته به امکانات و نیاز های محلی خود ممکن است بالاتر یا پایین تر از این هزینه را از شما دریافت کند. همچنین باید توجه داشته باشید که علاوه بر قیمت آیلتس 2023 اگر در کشور دیگری قصد شرکت در امتحان را دارید از آنجا که قسمت Speaking معمولا در روز دیگری ( هفت روز بعد یا قبل از بخش کتبی ) برگزار می شود باید مبلغ های سکونت در این کشور ها را نیز تقبل کنند.

هزینه آزمون آیلتس ارزانتر است یا آزمون تافل؟

بستگی دارد در چه کشوری بخواهد در آزمون شرکت کنید. در ایران آزمون تافل کمی ارزانتر از آزمون ایلتس است.

آزمون آیلتس چند دلار است؟

امتحان آیلتس در کشورهای مختلف هزینه های متفاوتی را دارد. این هزینه بین 215 دلار تا 240 دلار متفاوت است. برای دیدن هزینه آیلتس به ریال به صورت به روز به این مطلب در سایت مراجعه کنید

برگزار کننده دوره های آموزش آیلتس و برگزار کننده آزمون های آزمایشی آیلتس می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه زبان ایران آکسفورد تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا