عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین راه سفید کردن انگشتر نقره

نقره فلزی ضد باکتری است و میکروب ها که در مجاورت هوا قرار دارند با نشستن روی نقره اکسید می شوند و باعث لکه دار شدن شی نقره براق می شوند که البته آن لکه ها به آسانی با استفاده مداوم و لمس کردن شی نقره قابل پاک شدن است.یکی از معضلاتی که خانم ها با آن روبرو هستند این است که نقره و زیورآلات نقره ای پس از چند سال استفاده سیاه و تیره می شوند و تغییر رنگ می دهند. اما خوشبختانه این تغییر رنگ ها دائمی نیستند و با استفاده از روش های ارائه شده در این مطلب از براق و درخشنده می شوند.

تمیز کردن انگشتر نقره با چند روش خانگی و عالی

انگشتر نقره سیاه شده را با این روش ها سفید کنید

پودر ماشین لباسشویی

درون یک کاسه متوسط را ورق آلومینیوم بیاندازید و آن را با آب داغ پر نمایید سپس یک قاشق غذاخوری پودر لباسشویی را درون آب بریزید و حل کنید و انگشتر نقره خود را در آن بیاندازید تا سفید شود ، بعد انگشتر خود را بشویید و خشک نمایید.

روی حوله مقداری سس قرمز می ریزیم و روی قسمت های سیاه نقره می کشیم . اگر نقره براق نشد ، 15 دقیقه بخش های سیاه نقره خود را با سس بپوشانید و سپس با یک پارچه تمیز کنید و آن را بشویید (از مسواک نرم برای تمیز کردن درزها استفاده کنید) و خشک نمایید .

نشاسته ذرت

نشاسته و آب را به صورت خمیری در آورید و این خمیر را با یک پارچه مرطوب بر روی نقره بگذارید و اجازه دهید خمیر خشک گردد سپس با یک حوله زبر نقره را تمیز کنید ، خواهید دید که با این کار درخشش به نقره های شما بازمی گردد.

خمیردندان

روی پارچه ای مقداری خمیردندان بزنید و روی بخش های تیره نقره بمالید سپس خمیردندان را از روی نقره پاک کنید و خشک کنید تا نقره شما درخشان گردد.

شیشه پاک کن

روی یک پارچه یا یک مسواک شیشه پاک کن اسپری کنید تا نقره جات شما مانند روز اول براق شود .

نرم کننده مو

برای براق کردن نقره های تیره و سیاه شده مقداری نرم کننده مو را بر روی نقره تمیز مالیده و بگذارید خشک شود تا تمیز و درخشان گردد.

آبلیمو و برای تمیز کردن زیورآلات نقره

یک قاشق غذاخوری آب لیمو ، یک دوم فنجان آب و یک دوم فنجان شیرخشک را با یکدیگر مخلوط کنید و یک شب نقره را در این محلول قرار دهید تا نقره های شما درخشان شود.

ژل ضدعفونی کننده دست برای تمیز کردن نقره

ژل آنتی باکتریال ضدعفونی کننده دست جلا دهنده بسیارخوب برای نقره است . برای تمیز کردن نقره های سیاه روی پارچه نرمی چند قطره از این ژل را بریزید و نقره را با آن تمیز کنید.

گچ برای تمیز کردن زیور آلات تان

همراه زیور آلات نقره خود چند قلم گچ نیز نگهداری کنید زیرا گچ باعث جذب رطوبت به خود می شود و از سیاه شدن نقره ها جلوگیری می کند.

سرکه برای تمیز کردن زیورآلات نقره

یک دوم فنجان سفید و دو قاشق غذاخوری را با هم مخلوط کنید و نقره های خود را به مدت 2 تا 3 ساعت، در محلول قرار دهید آن ها را با آب سرد شست و شو دهید و به طور کامل خشک کنید تا نقره جات شما بدرخشند.

براق شدن نقره با ورق آلومینیم

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را درون یک لیتر آب بریزید و سپس یک تکه ورق آلومینیم درون آن بیاندازید و اجازه دهید بجوشد . نقره خود را به مدت 10 ثانیه یا بیشتر در این محلول بیاندازید و سپس خارج کنید.

آمونیاک

در محلولی از یک فنجان آب گرم و نصف فنجان آمونیاک بدلیجات و زیورآلات نقره ایچگونه انگشتر نقره را تمیز و سفید کنیم ؟ چگونه انگشتر نقره تمیز می شود ؟ چرا انگشتر نقره سیاه شده و تغییر رنگ می دهد ؟ برای تمیز کردن انگشتر نقره چه راهکاری را باید در پیش گرفت ؟ برای پاسخ به سوالات و آگاهی کامل از این موضوع ، مطالب زیر را با دقت مطالعه کنید .

انگشتر نقره نیز همانند طلا و سایر زیور آلات ، بعد از مدت ها استفاده ، کدر شده و تغییر رنگ می دهد و به سیاهی می زند و بسیاری از افراد طلا را نقره ترجیح می دهند. به همین دلیل راهکار های متعددی برای رفع کدری و تمیز کردن انگشتر نقره ذکر شده است .

یکی از خاصیت هایی که نه تنها انگشتر زنانه نقره ، بلکه تمامی نقره جات ها دارند ، این است که بعد از مدت ها تغییر رنگ می دهند . این به نشانه ی کهنه و یا خراب شدن انگشتر یا جواهر شما نمی شود و بلکه به راحتی می توانید آن را مثل روز اول تمیز و نو کنید و از این بابت دلسرد نباشید .

نقره یکی از زیور آلاتی است که سفیدی آن بیشتر به چشم می زند و درخشندگی و زیبایی خاصی را دارد ، به همین دلیل است که با کمی تغییر رنگ دادن ، ممکن است صاحب و دارنده ی آن را از این موضوع کمی نگران کند . اما جای هیچ گونه نگرانی ای نیست و می توانید به راحتی و در منزل ، آن را تمیز و براق کنید .

انگشتر نقره به علت در تماس بودن با انواع چربی و آلودگی ها حتی در هوا نیز ، رنگ تیره ای و گاهی زرد رنگ به خود می گیرد ولی از متریال مقاوم تری برخوردار است .

راه های تمیز کردن نقره

روش های متعددی برای تمیز کردن و جلوگیری از سیاهی انگشتر نقره وجود دارد ، همچنین برای تمیز کردن انگشتر نقره با وجودِ داشتن نگین ، هم راه چاره ای وجود دارد اما همیشه بهتر است از این کار پیشگیری های لازم را انجام دهید تا دوباره بعدا برایتان زحمتی نماند . به عنوان مثال : هنگام شستن ظرف یا پختن غذا ، و انجام کار های دیگر که با آلودگی یا چربی ها سرو کار دارد ، بهتر است انگشتر را از دست خارج کنید تا از کثیفی و چربی دور بماند .

سریع ترین و بهترین روش تمیز کردن انگشتر با پولیش

استفاده از پولیش بهترین روش برای تمیز کردن نقره و برنج می باشد که می توانید آن را از فروشگاه های اینترنتی نیز خریداری بکنید ، نحوه تمیز کردن انگشتر نقره و برنج به صورت زیر می باشد :

داخل همه بسته بندی های شکنج پولیش نیز قرار دارد تا زمانی که نقره و برنج کدر شد بتوانید عین روز اول محصول خود را براق بکنید . در ادامه نیز راه های خانگی تمیز کردن انگشتر نقره را مشاهده می کنید .

روش های براق کردن انگشتر نقره

روش های متعددی برای سفید کردن یا براق کردن انگشتر نقره و سایر جواهرات از جنس نقره وجود دارد که در این مطلب برخی از آن ها را برایتان نام می بریم .
روش های براق و تمیز کردن نقره عبارتند از :

 • استفاده از جوش شیرین
 • خمیر دندان
 • سس گوجه ( کچاپ )
 • کوکاکولا
 • آبلیمو
 • پودر ماشین لباس شویی
 • ژل ضد عفونی کننده دست
 • ورق آلومینیوم
 • سرکه
 • نرم کننده ی مو
 • گچ
 • آمونیاک
 • و ….

که شما می توانید با داشتن یکی از این مواد ها در منزل ، آن را سفید و درخشان کنید . همچنین لازم است از دستمال مناسب جهت خشک کردن ان استفاده کنید .

استفاده از خمیر دندان :

برای تمیز کردن و براق کردن نقره ی خود ، لازم است مقداری از خمیر دندان را به همراه مقداری آب در یک کاسه ی کوچک مخلوط کرده و نقره ی خود را درون آن قرار دهید . پس از ترکیب آب و خمیر دندان و نقره ، کمی بعد آن را با آب گرم شسته و با یک دستمال نرم تمیز کنید .

استفاده از سس گوجه ( کچاپ ) :

برای انجام این کار لازم است مقداری از سس را بر روی مسواک زده و بر روی نقره بکشید ، این کار منجر به تمیز شدن نقره به مرور زمان می شود و اگر شاهد بوی نامطبوعی شدید نگران نباشید چون تمیزی آن منجر به بروز این بو می شود و به مرور رفع می شود .

استفاده از نوشابه  :

برای تمیز کردن نقره ی خود ، می توانید از نوشابه ی کوکاکولا هم استفاده کرده و مقداری از آن را در یک ظرف ریخته و نقره را در آن اغشته کنید و پس از 10 دقیقه آن را با دستمال تمیز کنید .

تمیز کردن انگشتر نقره با نوشابه

روش سریع جرم زدایی انگشتر نقره

با توجه به موارد ذکر شده جهت تمیز کردن سیاهی انگشتر نقره ، اگر برای استفاده از انگشتر نقره بسیار عجله داشته و قرار مهمی دارید و یا به مهمانی دعوت هستید اما از تیره بودن انگشتر خود موذب هستید ، رکاب انگشتر خود را به فرش بکشید تا جرم های آن از بین برود و در صورت نیاز 2 بار این کار را تکرار کنید و سپس انگشتر را به دست کنید . در آن هنگام شاهد جرم زدایی انگشتر خود توسط فرش خواهید بود .

بهترین روش های تمیز کردن انگشتر نقره در خانه

موارد مختلفی برای تمیز کردن انگشتر نقره وجود دارد که برخی از آن ها را برایتان ذکر کردیم ، اما یکی از بهترین روش ها برای کردن جرم روی انگشتر یا از بین بردن سیاهی زیرو آلات نقره ی خود ، استفاده از خمیر دندان است که با نرم کردن مسواک توسط اب ، مقداری از خمیر دندان را روی مسواک زده و به ارامی به مدت 5 دقیقه بکشید تا تمام نواحی تیره شده از بین برود و سپس ان را با آب سرد بشویید . نتیجه ی آن را به خوبی مشاهده خواهید کرد .

مناسب ترین روش تمیز کردن انگشتر نقره

یکی از مناسب ترین روش های تمیز کردن انگشتر نقره ، این است که ترکیبی از نصف لیوان سرکه سفید و 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین را به دست اورده و دو الی سه ساعت نقره ی خود را در آن قرار دهید و پس از آن با آب سرد بشویید و با یک پارچه ی نخی به ارامی آن را تمیز کرده و شاهد درخشندگی آن باشید .

 

دکمه بازگشت به بالا