عمومیمعرفی کسب و کار

خرید اینترنتی بلیط باغ گیاه شناسی مشهد

مشهد یکی از شهرهای گردشگری در ایران می باشد، که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این شهر از مجموعه های تفریحی گرفته تا مراکز خرید و مجموعه از باغ گیاه شناسی مشهد را در بر می گیرد.یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در ایران می باشد، این باغ از آن دسته تفریحاتی است که گردشگران بسیاری را مجذوب خود می کند.این باغ دارای بخش های مختلفی از گیاهان دارویی، سیستماتیک و آربراتوم، باغ رز و باغ سنگی، میوه ‌های بومی ایران، نمایشگاه گل ‌های داوودی، کلکسیون گیاهان زراعی، نهالستان و گلخانه تقسیم می ‌شود.

باغ گیاه شناسی مشهد کجاست؟، هزینه بلیط باغ گیاه شناسی + آدرس و تصاویر
بسیاری از مردم از نمایشگاه فصلی گل های داوودی رنگارنگ لذت می برند، تنوع در این بخش بسیار زیاد است شما می توانید در این بخش از باغ گیاه شناسی مشهد انواع گل های داوودی در مناطق مختلف ایران را مشاهده کنید. هدف از احداث این باغ تولید و کاشت انبوهی از گیاهان متنوع، آموزش و تحقیق در حوزه های مختلف علمی و جنبه های کاربردی دیگر برای زیباسازی شهر می باشد.

باغ گیاه شناسی در مشهد

درباره باغ گیاه شناسی در مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد دارای قسمت های مختلفی در فصل های مختلف سال است. باغ گیاه شناسی مشهد در سال ۱۳۹۲ خرداد ماه به روی بازدیدکنندگان باز شد.مساحت این باغ ۴۴/۷۷۶ متر مربع است. این باغ زیبا با تلاش 42 پیمانکار و ۴۵۰ نیروی کارگر تاسیس شد. باغ گیاه شناسی مشهد دارای وسعت بسیار زیادی است و یک روز تمام را برای بازدید پر می کند.

احداث باغ گیاه شناسی مشهد به مدت 5 سال طول کشید و برای ساخت این باغ هزینه ای معادل 15 میلیارد دلار خرج شده است.نزدیک به ۴۵ هزار متر مربع از فضای باغ گیاه شناسی با چمن های تازه پوشیده شده است و ۱۵ هزار درخت و درختچه در آن قرار دارد، ۱۲ هزار متر مربع از این باغ از پرچین پر شده است. الماس تریپ، سامانه‌ای برای رزرو هتل داخلی در تمامی شهرهاست.

همچنین ۲۰ هزار متر مربع آن گل های دائمی کاشته شده است، و نه هزار متر مربع باغ گیاه شناسی مشهد گل های فصلی هستند که در فصل های مختلف کاشته می شود و ۶۸ هزار متر مربع آن مسیر پیاده روی برای بازدیدکنندگان است.این باغ علاوه بر امکانات تفریحی متنوعی که دارد، برای برپایی مراسم های مختلف همایش ها گزینه بسیار مناسبی است این باغ دارای سالن های چند منظوره برای برگزاری همایش های ۴۵۰ نفره می باشد.

بخش ‌های مختلف باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد از چندین بخش مختلف تشکیل شده است، این مجموعه از باغ صخره ای، گیاهان دارویی و معطر، نهالستان و گلخانه های تولیدی، جشنواره های دائمی گل های داوودی، باغ گل رز، باغ میوه های بومی ایران، سیستماتیک و آربراتوم، بانک بذر و ژنوم گیاهی، بخش آموزشی و نمایشی، بخش ایران و توران، بخش آسیای میانه و بخش سوزنی برگان از بخش های این باغ می باشند.

گیاهان دارویی و معطر

در این بخش از باغ گیاه شناسی مشهد که وسعتی به مقدار تقریبی یک و نیم هکتار می باشد، گیاهان دارویی جمع آوری شده است. این بخش حدود ۴۰۰ نمونه ژنتیکی و حدود ۱۸۰ گونه گیاهی دارویی و معطر از ۶۰ گیاه مختلف  تشکیل شده است.هدف از بخش گیاهان دارویی و معطر بیشتر جنبه های آموزشی و تحقیقاتی برای رشته های مانند علوم پزشکی، کشاورزی، ارتقای فرهنگ گیاه درمانی، بوده است.همچنین جمع‌آوری ژرم پلاسم گونه‌ های داروئی و بررسی زمینه ‌های کشت و تولید انبوه آن‌ ها جزو اهداف تین بخش از باغ گیاه شناسی مشهد می باشد.

باغ گل های رز

یکی از بخش های جذاب مجموعه باغ گیاه شناسی بخش باغ گل های روز به مساحت یک هکتار می باشد، که در آن حدود 30 گونه ی مختلف در 120 رقم گل رز از انواع و رنگ های متنوع می باشد.

باغ میوه‌ های بومی ایران

در این بخش از باغ گیاه شناسی مشهد بازدید کنندگان می توانند از یک محیط شبیه سازی شده از کوچه ‌باغ‌ های قدیمی در ایران دیدن کنند. در این بخش از 140 نوع درخت میوه و 30 گونه ی مختلف از غیر مثمر مانند نارون وجود دارد.

نهالستان و گلخانه ‌های تولیدی

در بخش نهالستان و گلخانه های تولیدی از 40 نوع گونه متنوع زینتی، گیاهان زارعی و بانک ژن زنده گیاهی استفاده می شود که به عنوان بستر اولیه ی کاشت و ذخیره ی عناصر گیاهی در حال تکثیر می باشد. همچنین از این گیاهان برای تحقیقات علمی و روند تکامل آن ها نیز مورد مطالعه قرار می گیرد.

جشنواره دائمی گل‌ های داوودی

امکانات مجموعه باغ گیاه ‌شناسی مشهد

مجموعه باغ گیاه شناسی مشهد علاوه بر بخش های مختلف گل ها و گیاهان مختلف دارای امکانات تفریحی و رفاهی نیز می باشد از جمله این امکان آن می ‌توان به کافی شاپ های متنوع، رستوران باغ گیاه شناسی مشهد، سالن های همایش بوتانیک و دهکده اقوام اشاره کرد.

در این باغ به دلیل زیبا سازی فضا به بازدید کنندگان اجازه نمی دهد تا بتوانند بر روی چمن ها چادر بزنند و یا بنشینند، بنابراین برای خوردن و نوشیدن بایستی به یکی از رستوران های متنوع این مجموعه که شامل رستوران های ایرانی، عربی، رستوران مجلل رز، کافه های متنوع این مجموعه رفت.

این مجموعه همچنین دارای یک بخش جذاب به نام دمنوش سرای باغ گیاه شناسی است، که در آن می توان انواع دمنوش های گیاهی را امتحان کرد.
این باغ به دلیل وسعتی که داراد برای رفاه بازدیدکنندگان از مینی ماشین هایی برای جابجایی گردشگران به بخش های مختلف باغ استفاده می کند.
ساعات بازدید و هزینه ی ورودی به باغ گیاه شناسی مشهد

مجموعه ی باغ گیاه شناسی مشهد در تمام طول هفته به روی بازدیدکنندگان باز می باشد، ساعت بازدید از باغ گیاه شناسی مشهد از 8ساعت  صبح تا 9:30 شب می باشد.
این مجموعه در مناسبت ها مختلف امکان دارد تعطیل باشد و یا ساعت بازدید از آن تغییر پیدا کند، بنابراین بهتر است قبل از رفتن به آنجا از طریق وب سایت باغ گیاه شناسی مشهد مطلع شوید. برای بازدید از باغ گیاه شناسی مشهد بازدیدکنندگان باید دو تا سه ساعت را برای تماشای این باغ اختصاص دهند.
قیمت بلیط باغ گیاه شناسی مشهد برای هر نفر ۱۰ هزار تومان است، با پرداخت این مبلغ بازدیدکنندگان می ‌توانید از بخش‌ های مختلف باغ گیاه شناسی مشهد دیدن کنند. هزینه ی ورودی برای کودکان زیر 6 سال رایگان می باشد.

بهترین زمان بازدید از باغ گیاه شناسی مشهد

مجموعه ی تفریحی گردشگری گیاه شناسی مشهد به‌عنوان یکی از بهترین در هر فصلی از سال زیبایی های خود را دارد، زیرا در هر فصل از سال متناسب با آن فصل گل های متنوعی کاشته می شود.این مجموعه همچنین دارای فستیوال های بهاری با شکوفه های بهاری بسیار جذاب است. در فصل بهار در این مجموعه درختان میوه را خواهید دید.در فصل پاییز و زمستان باغ گیاه شناسی مشهد به دلیل گل های داوودی متنوع می تواند زمان خوبی برای بازدید از این مجموعه تفریجی و گردشگری باشد.

چگونه به باغ گیاه شناسی مشهد برویم ؟

باغ گیاه شناسی یکی از جاهای دیدنی در مشهد است. این باغ از مرکز شهر فاصله دارد، برای رفتن به آدرس پارک گیاه شناسی مشهد راه های مختلفی وجود دارد، لیکن به علت شلوغی و ترافیک اکثر مردم ترجیح می دهند که با وسایل حمل و نقل عمومی به آنجا بروند.

برای رفتن به این باغ می ‌توانید از مترو یا خودروی شخصی استفاده کنید. اگر قصد دارید با ماشین شخصی به آنجا بروید می توانید از سمت شمالی مشهد به سمت اتوبان همت بروید و سپس وارد بزرگراه بسیج شوید.

قبل از پایان بزرگراه وارد بلوار جمهوری شوید، اگر از غرب مشهد به باغ گیاه شناسی می روید، می توانید از طریق اتوبان آزادی به بزرگراه کلانتری بروید و بعد از وارد شدن به بزرگراه به سمت خروجی کوشش حرکت کنید و با رسیدن به بلوار جمهوری به سمت چپ حرکت کرده و به باغ گیاه شناسی برسید.

با مترو

یکی از راه های آسان برای رفتن به باغ گیاه شناسی با مترو است، از میدان آزادی مشهد به سمت ایستگاه آزادی پیاده بروید، و در ایستگاه مترو سوار خط یک شوید.بعد از گذشتن 10 ایستگاه در ایستگاهی به نام غدیر پیاده شوید، از این ایستگاه تا باغ گیاه شناسی تنها 900 متر فاصله است که می توانید با پاده روی به آنجا بروید.

همچنین می توانید این مسیر باقیمانده را با اتوبوس بروید، به این صورت که پس از خارج شدن از ایستگاه غدیر در مترو به پایانه اتوبوسرانی رفته و سوار خط 8 شوید. پس از گذشت یک ایستگاه در خیابان پروین اعتصامی پیاده شده و به سمت باغ گیاه شناسی مشهد بروید.

با اتوبوس

برای رفتن به باغ گیاه شناسی مشهد از فرودگاه ابتدا سوار مترو شده و در ایستگاه ریحانه پیاده می شوید، پس از خروج از ایستگاه مترو به سمت پایانه ی اتوبوس رانی حرکت کرده و سوار خط 78 (پایانه انقلاب اسلامی- شهرک عسگریه) بشوید. بعد از سوار شدن و گذشت 2 ایستگاه به خیابان جمهوری اسلامی 34 می ‌رسید، و سپس از آنجا تا باغ گیاه شناسی مشهد تنها 300 متر پیاده روی کنید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا