عمومیمعرفی کسب و کار

6 دلیل قانع کننده برای خرید فرش زمرد مشهد

چرا باید فرش مشهد را انتخاب کنید؟

گروه صنعتی مشهد گروهی ناشناخته و بسیار مهم در صنعت نساجی و فرش ایران است. امروزه محصولات این گروه از کارخانه ها در بسیاری از منازل ایرانیان و حتی کشورهای منطقه و اروپا توزیع می شود. از کارخانه های این گروه فرش می توان به برندهای مطرحی مانند فرش ماشینی مشهد، فرش ماشینی نگین مشهد و فرش ماشینی زمرد مشهد اشاره کرد.

در ادامه این مقاله به تحلیل محصولات این شرکت ها می پردازیم و توضیح می دهیم که چرا خرید فرش مشهد، ناگین مشهد یا زمرد مشهد می تواند انتخاب خوبی باشد. همچنین دلایل کیفیت و دوام بالای فرش های این سه برند در تمامی زمینه ها مورد بررسی قرار گرفت.

کارخانه فرش مشهد

فرش مشهد بزرگترین کارخانه گروه صنعتی مشهد می باشد. این کارخانه در سال 1356 با ظرفیت تولید 240000 متر مربع فرش افتتاح شد. البته به همت مدیران و کارکنان این مجموعه امروزه شاهد تولید فرش ماشینی در زمینی به مساحت 2400000 متر مربع در این کارخانه هستیم.

بی شک باید اعتراف کرد که 47 سال تولید مستمر و حضور در بازار کیفیت خوب محصولات این کارخانه را ثابت می کند. اثبات این گفته نشانه استانداردهای مهمی است که این شرکت به آن دست یافته است.

نشان ملی استاندارد کشور

گواهینامه ISO 2000/9001

مدرک لیسانس از درالون آلمان

کارخانه فرش ماشینی زمرد مشهد

این کارخانه در سال 1376 با هدف توسعه بازار و ایجاد تغییر و تنوع در فناوری تولید فرش تاسیس شد. به جرات می توان گفت که فرش زمرد مشهد یکی از مدرن ترین و بهترین کارخانه های فرش ماشینی در ایران است.

این کارخانه 1000 کارمند مستقیم دارد و در حال حاضر به تولید انبوه فرش ماشینی مشغول است. بیشتر محصولات این کارخانه صادر می شود و ما به تست کیفیت محصول در بسیاری از کشورها افتخار می کنیم.

کیفیت فرش ماشینی زمرد مشهد به قدری بالا بوده که برنده جایزه هزاره اروپا برای بهترین کیفیت در اتحادیه اروپا شده است.

خرید فرش ماشینی با کیفیت بالا

شما که در حال خواندن این مقاله هستید احتمالا قصد خرید فرش ماشینی را دارید. اکثر وب سایت ها یا مدیران فروشگاه های آنلاین نکات کلی تری را در مورد فروش فرش ماشینی بیان می کنند. اما در این مقاله قصد داریم کاری متفاوت انجام دهیم و ابتدا مشخصات یک فرش ماشینی خوب را بنویسیم و سپس دلایل کیفیت و برتری فرش اصل مشهد را بنویسیم.

ویژگی های یک فرش ماشینی خوب

هنگام خرید فرش ماشینی به نکات زیر توجه کنید تا بهترین را انتخاب کنید.

فرش باید استاندارد باشد.

الیاف فرش اکریلیک آلمانی یا ترکی.

ارتفاع نخ خواب باید مناسب باشد.

نباید کمتر از وزن استاندارد فرش (متناسب با شانه، تراکم و ابعاد) باشد.

نخ مورد استفاده باید هیت ست شده باشد.

الیاف فرش باید براق و نرم باشند.

فرش بوی پلاستیک و روغن نمی دهد.

انرژی کافی دارند

ماندگاری رنگ بالایی دارند.

هنگام خرید یک فرش ماشینی خوب باید به این ویژگی ها توجه کنید و از کارشناسان فروشگاه اینترنتی جویا شوید.

اگر به محصولات فرش مشهد، نگین و زمرد نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که تمامی موارد فوق در محصولات این سه برند دیده می شود. در ادامه به بررسی دلایل کیفیت این سه برند فرش می پردازیم.

فاکتورهای کیفیت فرش ماشینی مشهد

1- علائم استاندارد:

متأسفانه در بازار شاهد محصولات بی کیفیت با برچسب استاندارد هستیم. این موضوع در مورد فرش نیز صدق می کند. صدها برند در بازار به فروش می رسد و همچنین محصولات ارزان قیمتی وجود دارند که دارای مارک های استاندارد هستند. اما در مورد فرش مشهد، نگین مشهد و زمرد مشهد، وضعیت کمی متفاوت است.

استانداردهای فرش ماشینی در ایران نکاتی است که در تولید باید رعایت شود. اگر این موارد از دستورالعمل های استاندارد پیروی نمی کنند، نوع نخ فرش ماشینی. از جمله ابعاد و چگالی. فرش دارای برچسب استاندارد نخواهد بود.

با وجود تعداد زیادی فرش تقلیدی برند استاندارد در بازار، احتمالاً این سوال در ذهن شما وجود دارد. مزایای نشان استاندارد فرش زمرد یا زمرد چیست؟

در پاسخ به این سوال لازم به ذکر است که محصولات ماشین فرش مشهد صادراتی است. در اروپا یا سایر کشورها مقررات سختگیرانه ای برای واردات وجود دارد و در صورت انحراف جزئی از استاندارد فرش، اجازه ورود کالا را نخواهد داشت.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که بازار صادرات فرش های زمرد مشهد، نگین مشهد و فرش ماشینی مشهد به کشورهای اروپایی در سال های اخیر به دلیل رعایت اصول استاندارد صحیح و قوانین بین المللی است که کیفیت این محصولات را ثابت می کند.

2- کیفیت الیاف قسمت های مختلف فرش:

شاید در ساخت فرش ماشینی الیاف و … نقش عمده ای در کیفیت این محصول نداشته باشد. سه نوع نخ معمولا در فرش ماشینی استفاده می شود.

نخ خواب یکی از نخ های رنگی است که روی فرش قرار می گیرد و با این نخ کارت فرش ماشینی را می گیریم.

نخ پود که در عرض فرش قرار می گیرد فرش را تقویت می کند.

نخ های تار در تمام طول فرش بافته می شود و بسته به طول فرش متفاوت است.

این نخ ها از الیاف مختلفی ساخته می شوند و کیفیت نخ ها بهتر است. استحکام محصول تولیدی (فرش) بالا خواهد بود.

به طور معمول، نخ های روی تمام فرش های ماشینی از پنبه، پلی استر یا پنبه پلی استر ساخته می شوند. نخ بافندگی از پنبه، جوت و پلی استر و نخ از اکریلیک ساخته شده است.

اگر بخواهیم تولید فرش ماشینی را کمی بهتر و دقیق تر توضیح دهیم; باید بگوییم که قسمت زیر بافته یا پشت فرش از ترکیب نخ های تار و پود تشکیل شده است. قسمت پشتی فرش روی زمین و سطح بالایی (نخ مات) زیر پای افراد قرار می گیرد. بنابراین، مهم است که نخ از الیاف بادوام و محکم ساخته شده باشد.

معمولاً جنس الیاف پرز فرش ماشینی فیلامنت یا BCF، پلی پروپیلن، پلی استر و الیاف اکریلیک است.

امروزه در تولید فرش ماشینی از فیلامنت و پلی پروپیلن کمتر استفاده می شود و عمدتاً از الیاف پلی استر و اکریلیک استفاده می شود.

در واقع باید اعتراف کرد که یکی از محصولات فرش نگین مشهد، فرشی با ضخامت 500 پیکسل است که بیشتر برای کف اتاق کودک استفاده می شود. الیاف پلی پروپیلن به دلیل مجعد بودن و روان بودن، انتخاب مناسبی برای ساخت فرش های 350 یا 500 پرز است.

ذکر شد کلیه کارخانه های تولید کننده فرش در ایران مانند فرش ناگینی باید دارای استاندارد فرش ماشینی باشند. این امر باعث شده تا تمامی کارخانه ها از نخ اکریلیک (برای رعایت شرایط استاندارد) استفاده کنند. اما آنچه اهمیت دارد نوع الیاف اکریلیک است که کارخانه ها استفاده می کنند.

فرش های خاص مانند فرش زمرد یا فرش ناگین مشهد دارای سه ویژگی برای رسیدن به کیفیت درجه یک هستند که این سه ویژگی با نوع الیاف اکریلیک ارتباط مستقیم دارد: استحکام، نرمی و سبکی و ثبات رنگ. .

در بازار فرش ماشینی اصطلاحی به نام «پخور» وجود دارد که به معنای «فرش بیشتر، کیفیت فرش بهتر است.» «پخور» به مقاومتی اطلاق می‌شود که نخ تار یا پرز ایجاد می‌کند. روزی ده یا صد بار از روی فرش می‌گذریم. نیروی وزن ما بر روی الیاف نخ تار تاثیر می گذارد و اگر نخ تار استحکام خوبی نداشته باشد فرش به مرور زمان استحکام خود را از دست می دهد. بر اساس این تفسیر، هر چه الیاف اکریلیک مقاومت بهتری داشته باشد، کیفیت فرش نیز بالاتر است.

3- فیبر آبجو آلمانی:

الیاف اکریلیک همانطور که ذکر شد متفاوت است. صنعت پلی اکریل ایران در دهه های اخیر نخ اکریلیک تولید کرده است. اما با تعطیلی این کارخانه، صنعت ایران به نخ اکریلیک نیاز داشت. این نیازها به تدریج از چین، هند، ترکیه و آلمان آورده شد و الیاف اکریلیک خارجی به ایران آورده شد.

بنابراین کیفیت نخ اکریلیک وارداتی یکسان نیست و در بین این نخ ها نخ آلمانی و ترکی بهترین کیفیت را دارند. اگر به ابتدای مقاله و تاریخچه سه شرکت مشهدی مراجعه کنید، خواهید دید که تمامی محصولات گروه صنعتی فرش مشهد تحت لیسانس گروه درالون تولید کننده نخ اکریلیک بایر در آلمان می باشد.

به هر حال دلیل اصلی کیفیت بالای فرش فرش مشهد، زمرد مشهد یا نگین مشهد وجود الیاف اکریلیک بایر آلمان است. در بازار به دلیل مرغوبیت فرش های تولیدی کارخانه ها از نخ خواب به عنوان نمونه استفاده می شود و بسیاری از فروشندگان می گویند که جنس نخ خواب نخ ترک است. اما سیم بایر آلمان بهتر از سیم ترکی است.

دلیل برتری بایر اکریلیک آلمان را می توان در تاریخچه و روش تولید این نخ جستجو کرد. نخ بایر یا درالون آلمان قدمتی صد ساله در دنیا دارد و در طول سالیان متمادی با استفاده از بهترین تکنولوژی نخ های مصنوعی تولید کرده و با تولید نخ اکریلیک بایر نام تجاری خود را منحصر به فرد و مشهور کرده است.

این شرکت ابتدا فیلامنت را رنگ می کند و سپس آن را برای تولید نخ اکریلیک با استفاده از ماشین آلات مدرن می چرخاند. چنین فرآیندی به تجهیزات بسیار دقیقی نیاز دارد که الیاف را از بین نبرد و سطح مقطع آنها را نشکاند.

الیاف اکریلیک با کیفیت پایین طبق فرآیند دیگری تولید می شوند. در این نوع الیاف ابتدا نخ به نخ تبدیل شده و سپس رنگرزی انجام می شود. این فرآیند باعث می شود که اکریلیک تولید شده کیفیت و دوام خوبی نداشته باشد و پس از مدتی نخ پاره و پاره شود.

بنابراین خریدار هنگام خرید فرش مشهد این اطمینان را دارد که نگران فرسایش نقش و نگار فرش و اختلاط رنگ های آن نباشد. برای حضور فرش مشهد در بازارهای اروپایی باید از نخ مورد تایید اتحادیه اروپا استفاده کرد و این نخ اکریلیک بایر آلمان می باشد.

4- ضخامت فرش مشهد:

یکی دیگر از نکات مهم در برتری کیفی فرش مشهد، ارتفاع نخ های پرز است. به طور معمول ارتفاع تار در رگ بوقلمون حدود 11 میلی متر است. اما در اکریلیک Bayer آلمان ارتفاع نخ از 12 تا 15 متر است. نکته جالب این است که اختلاف ارتفاع یک تا دو میلی متری در نخ پرز باعث افزایش ضخامت فرش ماشینی می شود و هر چه فرش ماشینی ضخیم تر باشد عمر و استحکام فرش ماشینی افزایش می یابد.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد مقایسه فرش نوگین مشهد یا زمرد مشهد است. وزن محصولات این برندها بیشتر است. 70 درصد وزن فرش ماشینی را نخ اکریلیک تشکیل می دهد و استفاده از نخ لخت آلمانی باعث افزایش وزن این فرش نسبت به سایر رقبا می شود.

5- پایداری با کیفیت بالا

نظرات مشتریان پس از خرید فرش مشهد توسط تجهیزات مکانیکی زمرد مشهد یا نگین مشهد برای مشتریان در تمامی فروشگاه های ایران. یکی از رایج ترین نظرات مشتریان پس از خرید فرش ماشینی مشهد، ثبات رنگ فرش در طول زمان است.

فرش های ماشینی معمولاً با گذشت زمان رنگ اصلی خود را از دست می دهند. اما فرش زمرد اصل مشهد و فرش نگین اصل مشهد به دلیل استفاده از نخ درالون که رنگرزی خاصی دارد از ثبات رنگ بالایی برخوردار است.

6- محصولات مختلف

یکی از دلایل شناخته شدن بیشتر گروه صنعتی مشهد در بازار فرش، تنوع محصولات این گروه است. 3 کارخانه با آخرین تکنولوژی، بیشترین تنوع الگوها و رنگ ها را در بازار ارائه می دهند.

عمده تولیدات این کارخانه ها فرش 700، 1200 و 1500 شانه با تراکم 2250 و 3600 می باشد. کارکنان و مهندسان این شرکت سعی کردند با تکنولوژی روز محصولاتی در 8 و 10 رنگ تولید کنند. چیدن فرش ماشینی اصیل مشهد در منزل یا محل کار زیبایی دلپذیری به اتاق می بخشد و منحصر به فرد بودن آن را نشان می دهد.

نکاتی که هنگام خرید فرش زمرد مشهد باید بدانید

اگر قصد خرید فرش از فروشندگان اینترنتی مانند فرش آنلاین یا فروشندگان خصوصی را دارید، بهتر است این نکات را در نظر داشته باشید.

به برچسب پشت فرش توجه کنید. مشخصات فرش روی برچسب مشخص شده است. شماره سریال روی برچسب است. می توانید با تماس با سازنده زمرد یا سنگ قیمتی و درخواست شماره سریال، صحت آن را تایید کنید.

تمامی فرش های ماشینی مشهد از اکریلیک ست اکریلیک استفاده می کنند. این نخ ها بدون پرز هستند و ایجاد حساسیت نمی کنند. اگر فرش خریداری شده پس از یک هفته همچنان روی هم انباشته شد، اصالت فرش را زیر سوال ببرید.

فرش واقعی مشهد در کارخانه های استان خراسان تولید می شود. اگر آدرس کارخانه روی برچسب حک نشده باشد یا آدرس دیگری نوشته شده باشد، قطعا فرش اصل نیست.

فرش مشهد، جواهرات مشهد و زمرد مشهد هیچ پسوند و پیشوندی ندارند. اگر نام فرش با پسوند یا پیشوند مثلا فرش طلایی مشهد در برچسب پشت فرش درج می شود. فراموش نکنید که از خرید فرش خودداری کنید.

فرش‌های اصلی مشهد معمولاً با کد طرح 1003 می‌باشند، اما فرش‌های مختلف مشهد عمدتاً به نام طرح، مانند طرح اصلی، نام‌گذاری می‌شوند.

هنگام خرید فرش، حتما آن را لمس کنید. فرش های مشاهده شده به دلیل کیفیت بالای الیاف آن چسبناک نیستند اما در الیاف بی کیفیت با دست زدن به آن ها احساس چسبندگی می کنید.

دکمه بازگشت به بالا