عمومیمعرفی کسب و کار

زبان چینی چند سطح دارد؟ و چقدر طول می کشد؟

آیا سخت است؟ چقدر طول خواهد کشید تا به این زبان تسلط پیدا کنیم؟ با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

یادگیری هر زبان جدید دارای فرایند خاص خود می باشد که زبان چینی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما اگر به زبان چینی علاقمند باشید یادگیری این زبان بسیار لذت بخش و شگفت انگیز خواهد بود. همچنان که کشور چین به پیشرفت خود ادامه می دهد، یادگیری زبان چینی نه تنها یکی از بهترین راه ها برای نگاه دقیق به این ابر قدرت در دنیا است، بلکه همانند یک پل به سمت شرق می باشد.

در حالی که آموزش زبان چینی واقعا ارزشمند است، نیاز به زمان دارد .  با ما در آموزش زبان چینی در رشت  همراه شوید . اما زندگی حرفه ای و شخصی هر کدام از ما زمان کافی را برای یادگیری زبان جدید باقی نمی گذارد. بسیاری از علاقمندان به زبان چینی هنگامی که می خواهند به آموزش این زبان بپردازند نخستین سوالی را که می پرسند این است که چقدر طول خواهد کشید تا به این زبان تسلط پیدا کنند. در حقیقت مدن زمان یادگیری زبان چینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با این عوامل بیشتر آشنا سازیم.

عوامل تاثیرگذار بر روی مدت زمان یادگیری زبان چینی

همانطور که اشاره شد فاکتورهای زیادی بر روی مدت زمان آموزش زبان چینی تاثیر گذار است که این عوامل نیز برای هر فردی متفاوت می باشد. اجازه دهید که در ادامه نگاهی به این عوامل بیندازیم و هر کدام از آن ها را بررسی کنیم.

تجربه یادگیری از زبان های قبلی

اگر قبلا به یادگیری زبان دیگر مشغول بوده اید یا به صورت دو زبانه بزرگ شده اید، سریع تر می توانید به زبان چینی تسلط پیدا کنید. در حقیقت دو زبانه بودن یادگیری زبان سوم را راحت تر می کند و دلیل آن هم این است که برای این افراد طبیعی است که در معرض زبان های جدید قرار بگیرند. زیرا ذهن آن ها از آمادگی لازم برای یادگیری زبان جدید برخوردار می باشد. در واقع تسلط و مهارت در یک زبان بر روی آموزش زبان دیگر تاثیر می گذارد.

البته اگر دو زبانه نیستید هیچ جای نگرانی نیست. اولین قدم برای یادگیری هر زبانی این است که در مورد ساختار و جنبه های منحصر به فرد زبانی که می خواهید آن را یاد بگیرید اطلاعاتی را کسب کنید. توجه داشته باشید که اگر قبلا با مطالعه و آموزش گرامر زبان، حفظ کردن واژگان، گوش دادن به هجاها و صداهای مختلف، نگاه کردن به حروف و … به آموزش و یادگیری یک زبان جدید پرداخته اید، ذهن شما می داند که در هنگام یادگیری زبان جدید باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشد. در نتیجه این امر نیز یادگیری زبان چینی را آسان تر خواهد کرد.

ساختار زبان چینی

زبان چینی به عنوان یکی از سخت ترین زبان ها در دنیا شناخته می شود. این زبان بسیار جذاب و مفهومی است به این معنا که با درک یک چارچوب از زبان چینی، یادگیری جزئیات دیگر آن بسیار آسان خواهد بود. برای مثال یک “کشور” در زبان چینی “国家 guójiā” خوانده می شود، بنابراین بسیاری از کشور ها به صورت —国 نشان داده شده اند، هنگامی که حرف —国 را مشاهده کردید بدانید که در مورد روابط بین المللی صحبت می شود. برای اینکه بیشتر متوجه این موضوع شوید به مثال های زیر توجه کنید.

法国 (مثال ۱ (Fǎguó (FRAnce + guó France

德国 (مثال ۲ (Déguó (DEutschland + guó Germany

این قانون در مورد نام قاره های، در مورد اسم های دیگر ی نیز اعمال می شود. در حقیقت برای اسم های خاص در بیشتر موارد از این قانون استفاده می شود. این نکته تنهای یکی از خصوصیات جالب زبان چینی است. هر چه بیشتر با این زبان آشنا شوید، نکات جالب تری را پیدا خواهید کرد که در یادگیری شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

روش های یادگیری

روش های یادگیری شما نیز نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان چینی دارند. اگر یادگیری شما تنها محدود به کلاس درس باشد، احتمالا مدت زمان یادگیری شما کمی طول خواهد کشید. اما اگر در خارج از کلاس درس نیز در معرض یادگیری و آموزش باشید، می توانید زمان لازم برای یادگیری این زبان را کاهش دهید. خواندن کتاب ها و مجلات به زبان چینی، گوش دادن به آهنگ ها و اخبار چینی، صحبت کردن و تماشای فیلم همه می توانند به سرعت بخشیدن یادگیری شما کمک کنند.

همچنین به شما توصیه می کنیم که برنامه ها و منو گوشی خود را به زبان چینی تغییر دهید، یا از یوتیوپ فیلم ها و آهنگ های به زبان چینی را دانلود و مدام به آن ها گوش دهید. در حقیقت این سناریوها به شما کمک می کنند که نه تنها به زبان چینی بلکه با فرهنگ شناخته شده در پس این زبان آشنا شوید.

مدت زمان مطالعه و یادگیری

اینکه چقدر طول خواهد کشید تا به زبان چینی تسلط پیدا کنید، در حقیقت به مدت زمانی بستگی دارد که به یادگیری این زبان اختصاص می دهید. بر طبق بررسی های انجام شده به طور کلی برای یادگیری زبان چینی باید ۲۲۰۰ساعت را اختصاص دهید، یعنی اگر ۵ ساعت در طول روز به آموزش زبان چینی مشغول باشید می توانید بعد از ۸۸ هفته به زبان چینی به صورت کامل تسلط پیدا کنید. اگر قصد دارید زبان چینی را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید، تنها یادگیری را به محدوده کلاس اختصاص ندهید، بلکه در خارج از کلاس درس نیز وقت هایی را به آموزش و یادگیری اختصاص دهید.

نگرش زبان آموز

نگرش زبان آموز نیز تاثیر بسیار مستقیمی بر روی مدت زمان آموزش زبان چینی دارد. اگر با نگرشی مثبت به یادگیری زبان چینی نزدیک شوید و آن را فرصتی جذاب و جالب برای گسترده کردن افق دید خود ببینید، سریع تر می توانید به زبان چینی تسلط پیدا کنید. هر چه برای آموزش و یادگیری انگیزه بیشتری داشته باشید، کل روند یادگیری برای شما لذت بخش تر و جذاب تر خواهد بود.

انگیزه زبان آموز

پنهانی نیست که با انگیزه ماندن برای یادگیری یک زبان جدید بسیار مهم است. مطالعات زیادی وجود دارد که اهمیت انگیزه در یادگیری هز بانی را نشان می دهد. در واقع با انگیزه ماندن دلیل شماره یک برای موفقیت یا عدم موفقیت در آموزش یک زبان می باشد. همیشه به خود یادآوری کنید که چرا می خواهید به زبان چینی تسلط پیدا کنید و هدف شما از یادگیری این زبان چیست؟ آنگاه هر بار که به این سوال پاسخ می دهید و به هدف خود فکر می کنید، انگیزه شما برای تسلط به این زبان بیشتر و بیشتر می شود. در نتیجه سرعت یادگیری شما افزایش خواهد یافت.

آموزشگاه زبان سروش دانش

آموزشگاه زبان سروش دانش با بیش از ۲۰ سال سابقه در حوزه تدریس خصوصی زبان و با بهره گیری از اساتید فوق حرفه ای داخلی و خارجی از بهترین آموزشگاه های زبان در سطح شهر تهران شناخته می شود. این آموزشگاه تمامی کلاس ها و دوره های خود را به صورت خصوصی برگزار می کند زیرا بر این باور است که کلاس های تدریس خصوصی زبان بهترین روش برای یادگیری زبان می باشد. آموزشگاه تدریس خصوصی زبان سروش دانش در حوزه تدریس خصوصی زبان چینی نیز فعالیت دارد و تمامی این کلاس ها با بالاترین کیفیت ممکن برگزار می کند.

اگر ساکن شهر تهران هستید و می خواهید به صورت کاملا تضمینی این زبان را یاد بگیرید، همین حالا در سروش دانش شرکت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

این مطالب مرتبط رو از دست ندید:

این مطلب را به اشتراک بگذارید!

دکمه بازگشت به بالا