جامعهمعرفی کسب و کار

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان موبایل + ثبت فوری

چه زمانی می توان برای ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان اقدام کرد؟

در رابطه با زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان موبایل معلمان باید خدمت شما دوستان عزیز عرض کنیم که هر یک از اداره های آموزش و پرورش مناطق مختلف ایران زمان های خاص را برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت غیرحضوری فرهنگیان اعلام می کنند. به عبارت دیگر، این گونه نیست که زمان مشخصی برای ثبت نام ضمن خدمت معلمان اعلام شود. البته محتوای ارائه شده در دوره های ضمن خدمت نیز برای هر یک از معلم های مناطق متفاوت است.

چگونه می توان برای ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان اقدام کرد؟

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان برای یادگیری برتر متقاضی شرکت در این دوره ها به صورت اینترنتی انجام می شود. در واقع، هر فرد بعد از مراجعه به سامانه می تواند برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت غیرحضوری فرهنگیان اقدامات لازم را انجام دهد. در ادامه این نوشته با ذکر راهنمای تصویری ثبت نام ضمن خدمت معلمان در خدمت شما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

 برای اگاهی بیشتر به سامانه ltms مراجعه بفرمایید.

راهنمای تصویری ثبت نام

در اولین قدم باید آدرس یعنی را در مرورگر گوگل خود درج بفرمایید.

در قدم دوم نوبت به کلیک بر روی گزینه ثبت نام متقاضیان مدرس در سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان می رسد.

در صفحه بعدی می توانید شرایط و ضوابط ثبت نام دوره های ضمن خدمت معلمان را مشاهده کنید و بعد از مطالعه آن ها باید گزینه موجود در پایین صفحه یعنی مطالب فوق را مطالعه کردم و مایل به ثبت نام می باشم را بزنید.

در مرحله بعدی باید منطقه مورد تقاضا، استان و دستگاه را برای تدریس مشخص کنید و در انتها بر روی گزینه تأیید و ادامه بزنید.

در ادامه باید برای تکمیل فرم ثبت نام دوره های آموزشی کوتاه مدت فرهنگیان موجود در سامانه اقدام کنید. در این فرم مواردی همچون جنسیت، نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک، تلفن ثابت و همراه، کد پرسنلی درج می شوند.

البته به جز این موارد باید در انتهای این فرم نیز برای آپلود و بارگذاری عکس خود در سامانه اقدامات لازم را انجام دهید.

در مرحله بعدی فرمی برای شما نشان داده می شود که باید برای درج اطلاعات درخواستی در آن اقدام کرده و در انتها کلید ثبت اطلاعات را بزنید.

قدم بعدی رفتن به اولین صفحه سایت و کلیک بر روی بخش فراگیران است.

در مرحله بعد باید در فیلدهای مربوطه برای درج رمز عبور و نام کاربری خود اقدام کنید و در ادامه بر روی گزینه ورود به سامانه بزنید.

در قدم بعد باید مشخصات فردی و وضعیت کاری فراگیر را کامل کنید و در انتها ذخیره اطلاعات را بزنید.

در صورتی که اطلاعات لازم را درست و دقیق وارد کرده باشید سیستم به شما کد رهگیری می دهد که باید آن را در نزد خود نگه دارید.

آیا امکان ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان وجود دارد؟

بله در صورت نیاز می توانید برای ویرایش اطلاعات بعد از ثبت نام دوره های ضمن خدمت معلمان اقدامات لازم را در سامانه ثبت نام انجام دهید. البته برای ورود به سامانه و ویرایش اطلاعات باید کد ملی و رمز عبور خود به اضافه کد رهگیری را در فیلدهای مربوطه درج بفرمایید.

آزمون ضمن خدمت فرهنگیان چه زمانی برگزار می شود؟

در رابطه با زمان برگزاری آزمون باید خدمت شما عرض کنیم که این زمان معمولاً مشخص نیست و نمی توانیم تاریخ دقیقی را برای آن اعلام کنیم. اما معمولاً می توانید در حدود 7 الی 21 روز پس از اتمام دوره های ضمن خدمت انتظار برگزاری آزمون را توسط مسئولین مربوطه داشته باشید.

آزمون ضمن خدمت فرهنگیان به چه صورت برگزار می شود؟

آیا نحوه برگزاری آزمون ضمن خدمت فرهنگیان به صورت اینترنتی است یا این که نه این آزمون به شکل حضوری برگزار می شود؟

در پاسخ باید عرض کنیم که آزمون ضمن خدمت فرهنگیان می تواند به یکی از هر دو صورت اینترنتی و یا حضوری برای معلم های عزیز برگزار شود.

آیا امکان برگزاری مجدد آزمون ضمن خدمت فرهنگیان نیز وجود دارد؟

در صورتی که نمره لازم را در آزمون ضمن خدمت فرهنگیان کسب نکرده اید و یا این که به هر دلیلی نتوانسته اید در این امتحان شرکت کنید امکان برگزاری مجدد آزمون ضمن خدمت فرهنگیان برایتان وجود دارد و می توانید برای این امر اقدام کنید.

حد نصاب نمره مورد نیاز برای قبولی در آزمون ضمن خدمت فرهنگیان چند است؟

دوستان عزیز برای قبولی در آزمون ضمن خدمت فرهنگیان الزاماً باید نمره دوازده را کسب کنید. در واقع، نمره شما برای قبولی و دریافت گواهینامه آموزشی به هیچ وجه نباید از 12 کمتر باشد.

در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان چه مطالبی تدریس می شوند؟

در دوره های ضمن خدمت فرهنگیان که بعد از ثبت نام ضمن خدمت معلمان می توانید در آن ها شرکت کنید مطالب و محتواهای مختلف و متنوعی مورد تدریس قرار می گیرند.  از میان مطالب مورد تدریس در این دوره می توان از مطالب مربوط به مباحث کامپیوتری، روانشناسی و غیره اشاره کرد.

هدف از برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان چیست؟

هدف اصلی از برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان بالا بردن اطلاعات معلمان و همین طور افزایش توانایی آن ها در تدریس مطالب و محتوای درسی و آموزشی است

زمان ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

اینکه هر سال چه زمانی ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان شروع می شه و اینکه آیا تاریخ دقیقی برای این دوره هست رو باید بگیم که یه زمان مشخص نداره و اطلاعات جامعی در این خصوص وجود نداره. هر ساله در شهرای مختلف اداره آموزش و پرورش تاریخ های دقیق دوره رو اعلام می کنه و این تاریخ ها برای هر شهری متفاوته.

علاوه براینکه این اداره تاریخ ثبت نام رو مشخص می کنه محتوای دوره رو هم مشخص می کنه. پس فرهنگیان باید برای اینکه زمان دقیق ثبت نام رو بفهمن پیگیر خبرای اموزش و پرورش شهر خودشون باشن و سامانه ضمن خدمت فرهنگیان به ادرس ltms.medu.ir رو دنبال کنن تا بتونن تو تاریخ مشخص اقدامات لازم رو انجام بدن.

با توجه به اینکه دوره های ضمن خدمت فرهنگیان تعدادشون زیاده و هر شهر ممکنه یه تاریخ برای ثبت نام درج کنه پس با این وجود معلما و کادر آموزش و پرورش باید زمان ثبت نام دوره های استان محل سکونت خودشون رو دنبال کنن.

یه استثنایی هم که وجود داره اینکه که فرهنگیانی که یه بار تو این دوره ها ثبت نام کرده باشن بهشون یه کد رهگیری داده می شه که اگه اون کد رو تو سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان وارد کنن می تونن به دوره های فعال دسترسی پیدا کنن.

سایت ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

برای ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان باید متقاضی به سایت جامع مدیریت یادگیری و اموزش فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir مراجعه کنه. حالا ممکنه بعضی از کاربران برای ورود به این سامانه دچار مشکل بشن و نتونن ثبت نامشون رو کامل کنن.

برای ورود به سایت ltms.medu.ir کاربر باید نام کاربری و رمز ورود داشته باشه. این مرجع یکی از مراجع مهمه ثبت نام فرهنگیان برای دوره های آموزشی و تمام معلمان و کادر آموزش و همچنین کادر آموزشی غیر دولتی می تونن در این دوره ها شرکت کنن و ثبت نامش کاملا اینترنتیه و هیچ مرجع حضوری برای ثبت نام نیست.

سایت ثبت نام جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به آدرس ltms.medu.ir ،از بخش های مختلفی تشکیل شده که شامل: آزمون ها، فراگیران، کارشناسان، مدیر دوره، مدیران مدارس،ورود متقاضیان مدرسی، مدرس دوره، پرسنل مدارس غیردولتی، ثبت نام متقاضیان مدرس، موسسات دارای مجوز، پنل موسسات پیشنهادات و انتقادات، گزارشات مردمی و فراموش کردن رمز میشه که برای هر بخشی و نحوه استفاده از اون در خود سایت راهنماییای لازم وجود داره.

برای اینکه بتوتین وارد هر بخشی بشین حتما باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشین. سایت ltms.medu.ir به نحوی طراحی شده که اگه یه دوره ضمن خدمت جدید ثبت نام یا آموزش شروع بشه در صفحه اول اطلاع رسانی می شه و کاربر می تونه ازش استفاده کنه.

نحوه ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

همانطور که گفتیم ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت اینترنتی انجام می شه و تموم کادر آموزشی و معلما می تونن با مراجعه به سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان ثبت نامشون رو انجام بدن. اما مراحل ثبت نام واسه مدرس ها و کادر آموزشی مدارس غیر دولتی در دو بخش جدا انجام می شه که در زیر مراحلشو می زاریم.

وقتی وارد سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان به ادرس ltms.medu.ir می شید بخش های مختلفی برای شما نمایش داده می شه که شما بایستی رو گزینه ثبت نامه متقاضیای مدرس کلیک کنین و وارد صفحه ثبت نام بشین.

تو این صفحه شرایط و ضوابط ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان درج می شه وقتی شرایط رو مطالعه کردین و متوجه شدین که شرایطش رو دارین گزینه مطالب فوق رو مطالعه کردم و مایل به ثبت نام هستم رو بزنه و اون رو فعال کنه.

بعد این مرحله متقاضی باید دستگاه، استان و منطقه مورد تقاضای خودش رو برای تدریس به ترتیب انتخاب کنه و کلید تایید و ادامه رو بزنه.

تو این بخش فرم ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان برای شما نمایش داده می شه که می تونین اطلاعات خودتون رو از قبیل مشخصات فردی و تحصیلی، مدارک تحصیلی و سهمیه ایثارگری، مدارک مرتبط با فناوری اطلاعات و … رو ثبتش می کنین وقتی هر اطلاعاتی رو تو کادر مربوط بهش ثبت کردین باید گزینه ثبت اطلاعات و ادامه رو بزنین.

اما اگه تو مدارس غیر دولتی باشین باید گزینه ثبت نام کادر آموزشی مدارس غیر دولتی رو بزنین و اطلاعاتتون رو ثبت کنین وقتی این مراحل تموم بشه یک نام کاربری و یه رمز عبور به شما داده می شه که وقتی بخوایین تو دوره ها شرکت کنین وارد پنل شخصی خودتون می شید و اگه فرد بخواد برای دوره های ضمن خدمت شرکت کند وارد پنل شخصیش می شه و با انتخاب ثبت نامه دوره ها و مشاهده لیست دوره های فعال می تونه در دوره مورد نظر ثبت نام کنه.

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

دوره های ضمن خدمت فرهنگیان حوزه های مختلفی رو شامل می شه از روانشناسی گرفته تا مهارت های کامپیوتر و … همه و همه در این دوره ها آموزش داده می شه. برای هر دوره یه کد اختصاصی تخصیص داده می شه و هر دوره مدت زمان مخصوص به خودش رو داره. ممکنه در یه شهر چند دوره آموزش داده بشه در صورتی که این دوره ها برای یه شهر دیگه فعال نباشه.

وقتی که شروع ثبت نام یه دوره فعال می شه ثبت نام کنندگان تو همون سایت می تونن محتوای دوره آموزشی مورد نظر رو از طریق سامانه مشاهده کنن. برای ثبت تو هر دوره مورد نظر باید شرایط دوره ضمن خدمت رو داشته باشین و اینکه هر دوره سقف ساعات سالانه دوره آموزشی داره.

اگه لیست دوره های ضمن خدمت رو مشاهده کردید می تونید برای اینکه اطمینان حاصل کنید که ثبت نامتون انجام شده یا نه وارد قسمت دوره های ثبت نام شده می شید و لیست دوره های ثبت نامی را می بینین و پس از حضور در کلاس ها و کسب نمره قبولی تو آزمون پایانی می تونید گواهینامه دوره ضمن خدمت رو دریافت کنین. اگه بتونین تو ازمون پایانی نمره ۱۲ از ۲۰ نمره رو بگیرین موفق به دریافت گواهینامه می شید.

زمان و نحوه برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

خوب تا اینجا با نحوه ثبت نام و لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان اشنا شدیم. اگه نگاهی به آزمون های سال قبل بندازیم معمولا هر سال تو حوزه های تربیت، سیاسی اجتماعی، مشاوره، تربیت قرآنی و… ۴ مرحله آزمون برگزار می شد نمراتی که داوطلب تو آزمون های میان دوره ای کسب می کنه مجموعش نمره نهایی داوطلب رو تشکیل می ده و متقاضی باید تو تموم دوره ها شرکت کنه و ازمونش رو بره تا بتونه نمره کامل رو دریافت کنه. معمولا زمان برگزاری ازمون ها یک الی سه هفته پس از دوره ضمن خدمته.

ممکنه ازمون ها به صورت حضوری یا اینترنتی انجام بشه که قبل ازمون اطلاعاتش تو سایت ltms.medu.ir درج می شه. حالا نکته مهم این ازمونا اینه که داوطلب اگه به هر دلیلی نتونه تو ازمون شرکت کنه یا تو دوره اول حد نصاب نمره رو کسب نکنه می تونه تو ازمون تکرار شرکت کنه.

نکته دیگه ای که لازمه گفته بشه اینه که اگه متقاضیان به صورت آنلاین ازمون بدن باید ابتدا تو سایت ارائه محتوا نسبت به تغییر رمزشون اقدام کنن تا اسم متقاضی تو دوره مورد نظر ثبت بشه و اگه حد نصاب نمره رو بگیرن گواهی دوره آموزشی به اونا داده می شه.

کارشناسای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو هم آمادن با به تموم سوالا و ابهامای شما در مورد ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان پاسخ بدن . شما می تونین از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو با این کارشناسا در ارتباط باشین .

ثبت نام دوره های ضمن خدمت فرهنگیان به صورت اینترنتی انجام می شه و تموم کادر آموزشی و معلما می تونن با مراجعه به سایت جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان ثبت نامشون رو انجام بدن.

دکمه بازگشت به بالا