جامعهمعرفی کسب و کار

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل در بهترین آمورشگاه تعمیرات موبایل

مشکلات سخت افزاری موبایل مربوط به مشکلاتی می باشد که از خرابی یا ایراد یکی از قطعات سخت افزاری گوشی ناشی می شود. برای رفع مشکلات سخت افزاری موبایل باید گوشی را باز کرد تا به قطعه خراب دسترسی پیدا کرد. قطعات سخت افزاری موبایل که عمدتا دچار مشکل می شود عبارتند از:

– دوربین ها

– مودم

– اسپیکرها

– چیپ گرافیکی

– آی سی شارژ و آی سی تغذیه

– برد الکترونیکی

– ال سی دی

– پردازنده تصویر

– هارد و رم

– سوکت ها

– باتری

خرابی هر کدام از این قطعات باعث تاثیر منفی روی عملکرد موبایل می شود و کاربر را مجبور به مراجعه به یک تعمیرکار سخت افزار موبایل می کند. عیب یابی و رفع تمام این ایرادها در دوره آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فنی پویان آموزش داده می شود. بروز این مشکلات می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. ضربه خوردن گوشی، فرسودگی و استفاده نادرست از گوشی و افتادن گوشی در آب می توانند برخی از این دلایل باشند.  مشکلاتی که از لحاظ سخت افزاری برای موبایل اتفاق می افتد می توانند دلایل مختلفی را شامل شوند. برطرف کردن مشکلات سخت افزاری موبایل نیاز به تخصص دارد و فردی که تخصص کافی در این امر نداشته باشد ممکن است به جای تعمیر گوشی، آسیب بیشتری به گوشی وارد کند.

برای تعمیر گوشی موبایل به مهارت های مهم و خاصی نیاز است که همگی در دروه آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل به کارآموزان ارائه می شود. مهارت های مهم برای یک تعمیرکار سخت افزار موبایل در آموزش تعمیرات موبایل در تهران عبارتند از:

  • آموزش کامل بلوک دیاگرام گوشی
  • قطعه گذاری و قطعه برداری موبایل
  • معرفی و تعویض انواع ال ای دی و ال سی دی
  • آشنایی و کار با انواع منبع تغذیه
  • صفحه کلید UIF معرفی انواع
  • نقشه خوانی موبایل
  • آموزش سیم کشی روی برد
  • باز و بستن انواع موبایل
  • تشریح انواع باطری
  • PWM آموزش بلوک

گوشی های پیشرفته و مدرن قطعات سخت افزاری پیچیده ترین دارند و یک تعمیرکار سخت افزار موبایل باید روی انواع تعمیرات سخت افزاری موبایل مسلط باشد. گوشی های موبایل بعد از مدتی استفاده دچار مشکلاتی می شوند. در دوره آموزش تعمیرات سخت افزار موبایل در آموزشگاه فنی پویان، تعمیر یا تعویض قطعات سخت افزاری موبایل و مونتاژ قطعات آموزش داده می شود. آموزش تعمیر موبایل در فنی پویان شامل آموزش تعمیر سخت افزاری اندروید و آموزش تعمیر سخت افزاری آیفون می شود. در هر بخش تعمرات سخت افزاری و باز و بست انواع مدل ها مورد بررسی قرار می گیرد. از جمله تعمیرات سخت افزاری که در دوره آموزش تعمیرات موبایل فنی پویان آموزش داده می شود شامل تعویض ال سی دی، تعویض اسپیکر، تعویض باتری، تعویض آی سی شارژ و سوکت شارژ، تعمیر هارد موبایل

آموزش تعمیرات برد الکترونیکی موبایل

مهمترین بخش موبایل برد آن است و یکی از مهمترین مهارت هایی که در دوره آموزش سخت افزاری موبایل آموزش می بینید نیز تعمیر برد موبایل است. برای یک تعمیرکار موبایل شناخت قطعات برد ضروری است. شناخت اجزای برد موبایل، نحوه عیب یابی و تعمیر یا تعویض قطعات برد موبایل از جمله خازن، مقاومت، دیود، ترانزیستور، آی سی و … برا ی یک تعمیرکار سخت افزاری موبایل ضروری است. مهمترین اجزای برد گوشی را می توان آی سی در نظر گرفت. آی سی ها از تعداد بالایی ترانزیستور بسیار کوچک ساخته شده اند. برای اینکه برد موبایل را به صورت حرفه ای تعمیر کنید باید قطعات SMD و IC را به خوبی بشناسید.

آموزش تعمیرات نرم افزاری موبایل

هر گونه تعمیراتی که مربوط به سیستم عامل یا اپلیکیشن های موبایل باشد در واقع تعمیرات نرم افزاری موبایل است. عیب یابی و تعمیرات نرم افزاری موبایل از جمله آنلاک کردن شبکه، رفع مشکلات بوت، بک آپ گرفتن از گوشی، ریکاوری گوشی، روت کردن، فلش کردن و بازیابی اپل آیدی از جمله تعمیرات نرم افزاری مهم در تعمیرات موبایل است که یک تعمیرکار موبایل باید روی آنها مسلط باشد. در دوره آموزش تعمیرات نرم افزاری آموزشگاه فنی پویان انواع تعمیرات نرم افزاری گوشی های اندرویدی و آیفون به صورت عملی و اصولی آموزش داده می شود.

آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه فنی پویان به دو دوره تقسیم می شود. این دو دوره شامل تعمیرات سخت افزاری موبایل و تعمیرات نرم افزاری موبایل می باشند. در دوره تعمیرات سخت افزاری موبایل انواع تعمیرات سخت افزار موبایل آموزش داده می شد. آموزش تعمیر سخت افزاری گوشی تقاضای زیادی دارد و کارآموزان زیادی هر ساله در این دوره ثبت نام می کنند. آموزش سخت افزاری موبایل بیشتر از آموزش نرم افزاری موبایل تقاضا دارد اما دلیل این امر این نیست که آموزش نرم افزاری موبایل از آموزش سخت افزاری موبایل بازار کار کمتری دارد. برای فردی که روی تعمیرات نرم افزاری موبایل مسلط است، بازار کار به شدت فعال است و پروژه های زیادی نیز نصیب این افراد می شود.

نحوه ورود به بازار تعمیرات موبایل

در ابتدا، باید دانش و مهارت اولیه برای شناسایی قطعات دستگاه‌های مختلف را به دست آورید. از طرف دیگر، با ورود موبایل‌های جدید با امکانات و تکنولوژی نو به بازار، باید دانش به روز درباره مشخصات فنی آن‌ها را بدست آورید. به طور کلی، نقایصی مانند تعویض صفحه نمایش ال سی دی ، مشکل سوکت شارژ، تعمیر مسیر شارژ، ضعف آنتن، تعویض تاچ ال سی دی، خرابی آی سی ها، تعمیر وای فای، خرابی سوکت سیم کارت و مشکلات مشابه مواردی هستند که باید به عیب یابی و تعمیر آنها مسلط شوید. در مرحله بعد می توانید با تهیه ابزار و تجهیزات لازم و اجاره جا، وارد بازار کار شوید.

آموزش عیب یابی موبایل

عیب یابی موبایل اولین قدم در تعمیرات گوشی همراه است. پس از عیب یابی است که باید در مورد تعمیر یا تعویض قطعه مورد نظر تصمیم بگیریم. یکی از مهمترین حوزه‌های تکنولوژی و حرفه و فن بی شک مربوط به حوزه‌ی موبایل است که هر روز شاهد پیشرفت تکنولوژی‌های آن هستیم. افزایش قیمت موبایل و تورم کاربران موبایل را برآن داشته است تا در صورت خرابی گوشی های همراهشان به فکر تعمیر آن‌ها باشند زیرا هزینه خرید یک گوشی جدید سرسام آور است.

در چنین شرایطی نیاز به وجود تعمیرکاران ماهر حوزه تعمیر موبایل بیشتر حس می‌شود. در نتیجه آموزش افرادی که بتوانند در این زمینه مهارت کسب کنند و متخصص شوند مهم و ضروری است. ما در دوره آموزش تعمیرات موبایل، تعمیر انواع گوشی اندروید و گوشی آیفون را به کارآموزان آموزش می‌دهیم و با آموزش کار با ابزار آن‌ها را قادر می‌سازیم به صورت مستقل و عملی خود عیب یابی قطعات مختلف را انجام دهند. مراحل تعمیرات گوشی به قرار زیر است:

ابتدا باتری از جهت جریان و ولتاژ و ولتاژ تست می‌شود. سپس گوشی باز شده و در صورت نیاز سرویس عمومی و اولتراسونیک روی آن انجام می‌شود و در نهایت گوشی به منبع تغذیه متصل شده و تست جریان‌کشی که شامل موارد زیر است انجام می شود.

ابزار تعمیرات موبایل

برای شروع به کار تعمیرات موبایل به ابزار زیر نیاز خواهید داشت:

یک لپتاپ یا کامپیوتر برای انجام تعمیرات نرم افزاری، ست پیچ گوشتی، هویه و دستگاه هیتر، روغن لحیم و روغن فلکس، سیم قلع، دستگاه لوپ، مولتی متر و منبع تغذیه، شابلون قاب باز کن، پنس و گیره کار.

بازار کار تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل یک شغل پردرآمد و است. با توجه به کاربرد بسیار رایج موبایل در بین مردم بازار کار فروش و خدمات این وسیله هر روز بیشتر می‌شود. طبق آمارها 53 میلیون نفر در ایران از تلفن همراه استفاده می کنند و این مساله باعث شده بازار کار این شغل بسیار پویا باشد.

سرمایه لازم برای ورود به شغل تعمیرات موبایل

برای ورود به بازار کار ابتدا باید آموزش ببینید. آن هم آموزش اصولی تحت نظر اساتید مجرب حوزه تعمیرات موبایل، که خوشبختانه این شرایط در آموزشگاه فنی پویان فراهم شده است در این آموزشگاه علاوه بر آموزش تعمیر موبایل دوره های آموزشی دیگر مانند آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش برق ساختمان ، آموزش برق صنعتی ، آموزش سیم پیچی ، آموزش تعمیرات پکیج دیواری و … برگزار می شود. بعد از آموزش و اخذ مدرک معتبر فنی حرفه ای زمان آن می‌رسد که وارد بازار کار شوید. ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه شروع به کار، فعالیت در یک شرکت خدماتی و یا اجاره یک میز در مغازه‌های موبایل فروشی می‌باشد که البته به صورت حتمی از پس اجاره مغازه بر خواهید آمد.

دکمه بازگشت به بالا