عمومیمعرفی کسب و کار

بازرسی بدنی در مدارس؛ راهکارها و چالشها

اگر چه ورود موبایل و وسایل مشابه آن به داخل مدرسه منع قانونی ندارد، اما مدیران مدارس برای ایجاد نظم بیشترو جلوگیری از اختلال در درس دانش آموزان، معمولاً از ورود آن به داخل مدرسه جلوگیری می‌کنند. به طور مثال وزیر آموزش و پرورش نیز به این نکته اشاره کرده است که اگر ورود هر وسیله‌ای مخل نظم مدرسه باشد، ورود آن ممنوع خواهد بود.

حالا سوال پیش می‌آید که چطور از ورود این وسایل جلوگیری کنیم و این وظیفه مدیران است یا معلمان ؟

دستگاه های زیادی وجود دارد که می تواند موبایل را شناسایی کند از جمله می توان به راکت بازرسی بدنی و سیگنال یاب اشاره کرد. اولی یعنی راکت بازرسی فلزیاب است و موبایل را از روی فلزات آن شناسایی میکند. این دستگاه حتی در حالتی که گوشی خاموش باشد نیز آن را اسکن میکند. از این رو در مدارس به آن راکت موبایل یاب هم میگویند.

دستگاه دوم یعنی سیگنال میتواند امواج موبایل را تشخیص دهد. این دستگاه با شناسایی فرکانس و امواج رادیویی موبایل و هر وسیله دیگر مثل ساعت هوشمند و … آن ها را شناسایی میکند و به شما آلارم میدهد.

مدیران و معاونین مدرسه با استفاده از این وسایل به راحتی می توانند از ورود موبایل به داخل مدرسه جلوگیری کنند. علاوه بر این امکان شناسایی هندزفری، حافظه های الکترونیکی مانند فلش، ساعت و خودکار هوشمند و وسایل مشابه نیز وجود دارد. به همین علت در زمان امتحانات نهایی مدارس میتوان از ورود ابزار آلاتی که برای تقلب کاربرد دارند، از آن استفاده کرد.

اما به یاد داشته باشید که دستگاه موبایل یاب و سیگنال یاب مختص شناسایی موبایل طراحی نشده اند. اما بخاطر اینکه در کنار شناسایی وسایل دیگر گوشی همراه را هم شناسایی میکنند، در مدارس و یا برای بازرسی بدنی امتحانات نهایی مورد استفاده قرار میگیرند.

نکته مهم در استفاده از این دو مدل دستگاه اینست که قلق استفاده از آن را یاد بگیرید. اگر بمدت یکهفته با این دستگاه کار کنید، قطعا راههای استفاده بهینه از آنها را فراگیری خواهید کرد و میتوانید به بهترین نحو از ورود موبایل و سایر وسایل ممنوعه به داخل مدرسه جلوگیری کنید.

از جمله راکت های بازرسی بدنی موجود در بازار، راکت گرت، سوپر اسکنر و برند egs است که محصولات متنوعی دارند و قیمت آنها از حدود 2 میلیون تومان تا 7 میلیون تومان است.

دستگاه های سیگنال یاب موبایل هم مدلهای متنوعی دارند که از جمله معروفترین آنها میشود به مدل k68 و k88  اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا