عمومیمعرفی کسب و کار

بهترین ایده های طراحی اپلیکیشن موبایل

با چند ایده اپلیکیشن های پولسازی آشنا شوید

اپلیکیشن موبایل یکی از حوزه های پر درآمد در جامعه رو به پیشرفت امروزی است. اما ارائه ایده در زمینه طراحی و توسعه موبایل کار آسانی نیست. با این حال اگر به دنبال راه اندازی استارتاپ میباشید داشتن ایده های جدید در زمینه ، خدماتی، رستورانی و … در این راه بسیار میتواند به شما کمک کند.

حتی اگه بودجه و تجربه کافی در این زمینه نیز داشته باشید باز هم نمیتوانید در ایده طراحی اپلیکیشن موبایل خود به تنهایی اقدام کنید و در این مسیر حتما باید از مشاوره کارشناسان بهره مند شوید. زیرا بازار تلفن موبایل امروزه در دست اپلیکیشن هاست و هنوز ایده های بسیار زیادی هستند که باید اجرایی شوند. آمارها و ارقام نشان میدهد که تعداد اپلیکیشن های موبایل اندروید و ios در حال افزایش بوده و میزان درآمدی آن نیز روند رو به رشد خوبی داشته است. در اینجاست که اهمیت ایده های اپلیکیشن خود را بیشتر نشان میدهد.

در اینجا چندین نمونه از ایده های اپلیکیشن های پولسازی که هنوز ایده های آن جای رشد داشته و میتواند باعث پولسازی و رشد استارتاپ شما شود را بیان میکنیم:

·         ساخت اپلیکیشن در حوزه کتاب:

حتما اپلیکیشن هایی که کتاب های صوتی را ارئه میدهند استفاده کرده اید این اپلیکیشن ها در این جهان امروزی که انسان زمان کافی برای کتاب خواندن ممکن است نداشته باشند باعث شده است که با گوش دادن به این کتاب های صوتی زمان های مرده خود را بازسازی کنند.

ایده دیگر در این زمینه میتواند برنامه ای باشد که از کتاب مورد علاقه تان در فروشگاه عکس گرفته و سپس بازخورد و یا کتاب های مشابه آن را مشاهده کنید . این ایده برای کسانی که به کتاب خواندن علاقه دارند میتواند بسیار مفید باشد. طراحی اپلیکیشن ios کاری بسیار تخصصی است.

دوستداران کتاب فضای کافی در خانه برای نگهداری یک کتابخانه بزرگ ندارند و به دور از هرکسی می توانند بارها و بارها کتاب بخرند. بنابراین، بستر اجاره و مبادله کتاب یک ایده قابل توجه و امیدوارکننده برای یک اپلیکیشن موبایل است.

·         طراحی برنامه های مبتنی بر واقعیت مجازی (AR)

میتوان برنامه ای ایجاد نمود که با اضافه نمودن عکسی از اتاق خود بتوانید مکان را با استفاده از عماصر مختلف طراحی داخلی نمایید. مانند تغییر رنگ دیوار، افزودن و یا برداشتن پرده ها، وسایل و مبلمان و … . همچنین میتوان در زمینه جواهر سازی نیز از این برنامه استفاده کرده و با دادن عکس خود جواهرات مورد نظر را برای آن شخص طراحی  و مجسم سازی نمود.

این ایده برای فروشگاه های اینترنتی  مبلمان و دکوراسیون خانگی واقعا کاربردی است.

تبادل کالا یکی از برنامه هایی است که همیشه مورد استفاده قرار میگیرد و هیچوقت جایگاه خود را از دست نمیدهد.  شما میتوانید با ساخت یک اپلیکیشن که در قالب یک پلتفرم خاص طراحی شده باشد فرایند مبادله بین کاربرانی که مایل به مبادله کالاهای خود مانند لباس، ابزار، اسباب بازی و … هستند توسعه دهید.

·         طراحی اپلیکیشن فروشگاهی آرزو:

از آنجا که بسیاری از فروشگاه های آنلاین دارای یک بخش هستند که برای افزودن کالا به لیست موارد دلخواه طراحی شده است.  شما با کمی تجدید نظر در این مورد و ایجاد اپلیکیشنی که به کاربران اجازه دهد عکس ها یا توضیحاتی در مورد کالاهای مورد نیاز خود ارسال کنند سپس، بر اساس این داده ها، فروشندگان مختلف می توانند کالا یا خدمات را تولید و سفارشی ارائه دهند.  هر شرکت میتواند گواهی برای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن باشد.

برنامه های توریستی امروزی برای بسیاری از کاربران جالب نبوده و مورد استفاده قرار نمیگیرد. ایده تلفن همراهی که یک پایگاه داده با برنامه های سفر یا فقط پیاده روی است که توسط خود کاربران توضیح داده می شود، میتواند برای صنعت توریستی و گردشگری حائز اهمیت باشد.

این برنامه میتواند شامل مشخصات زیر باشد تا باعث تمایز آن نسبت به دیگر پلتفرم ها شود:

مدت پیاده روی (1-2 ساعت، 1 روز، 2 روز و غیره)؛

اهداف (گردشگری، تولد، شب عاشقانه)؛

حمل و نقل (پیاده، با ماشین، اتوبوس)؛

بودجه

و بسیاری موارد دیگر

·         برنامه های مدیریت هزینه زمان:

ایده این است که با توسعه یک ماشین حساب، زمان کار کردن برای پرداخت هزینه یک شی خاص را بر اساس داده های درآمدتان به شما نشان می دهد. با این ایده افراد برای زمان هایی که برای موضوعی گذاشته اند میتوانند هزینه پرداخت کنند. به عنوان ویژگی های اضافی، می توانید امکان جابجایی بین ارزها، شامل بدهی های مالیاتی و غیره را ادغام کنید.

·         برنامه برای تناسب اندام و سلامتی :

تعداد رژیم های غذایی مختلف که نیازهای افراد مختلف را برآورده می کند بسیار زیاد است.  برنامه تلفن همراه جدید شما ممکن است به کاربران این امکان را بدهد که مناسب ترین رژیم غذایی را انتخاب کرده و یک برنامه غذایی بهینه بسازند. برای کسب درآمد از اپلیکیشن خود، می توانید به کاربران اجازه دهید بسته های غذایی رژیمی لازم را سفارش دهند و از مشاوره متخصص تغذیه بهره مند شوند.

·         طراحی اپلیکیشن برنامه برای سالمندان:

از آنجا که افراد مسن به مراقبت بیشتری نیاز دارند به تدریج به دسته بزرگتری از کاربران اپلیکیشن تبدیل میشوند. این ایده برای اپلیکیشن برنامه ریزی فعالیت های روزانه، یادآوری داروها، صورت حساب ها و تحویل مواد غذایی برای رژیم میتواند به راحتی زندگی سالم تری برای سالمندان کمک کند.

·         اپلیکیشن های تجارت الکترونیک:

اینترنت اشیا بسیار کاربردی و محبوب است. سیستم عامل های تجارت الکترونیک که محصولات خانه هوشمند را میفروشند از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر به توسعه اپلیکیشن های این چنینی بپردازید مطمئنا موفق خواهید شد.

·         طراحی اپلیکیشن اجاره خودرو

کرایه خودرو نوعی اجاره موقت خودرو (چند ساعت یا چند روزه) است که در حال حاضر در بسیاری از کشورهای جهان به ویژه در شهرهای بزرگ رواج یافته است.

با این حال، می توانید به روش دیگری برای اجرای این ایده اپلیکیشن موبایل فکر کنید، مثلاً راه اندازی یک استارت آپ که به مردم اجازه می دهد خودرو را نه از شرکت های کرایه خودرو، بلکه مستقیماً از صاحبان خودرو اجاره کنند.

ایده ای برای تلفن همراه که میتواند در بین مخاطبان گسترده ای از کاربران مورد استفاده قرار بگیرد. این سرویس میتواند به شما پیشنهاد داده شود که پارامترهای خاصی مثل سن و جنسیت به عنوان مثال تولد و یا عروسی را مشخص کنید و سپس اپلیکیشن لیستی از ایده برای هدیه بر اساس این پارامترها ایجاد میکند.

برای کسب درآمد از این اپلیکیشن میتوان با همکاری مستقیم با تبلیغ کنندگان محصولات همکاری داشته باشید.

اینکه جایی در نزدیکی خانه شغلی پیدا کنیم همیشه مورد توجه افراد بوده است تا زمان زیادی را برای رفت و آمد روزانه خود تلف نکنیم، و این مشکلی بزرگ در شهرهای بزرگ است با ساختن برنامه ای برای طراحی اپلیکیشن موبایل میتوانید مکان هایی که درخواست نیرو دارند را در نزدیکی های محل خود پیدا کنید. این میتوانید ایده ای پولساز برای افراد جویای کار و یا شرکت ها و موسسات باشد.

·         طراحی اپلیکیشن اپلیکیشن ذخیره سازی ابری:

از آنجا که بیشتر گوشی های الان دارای 2-3 دوربین هستند و یکی از دوربین ها حتما با زاویه دید عریض به نمایش در می آید، یک صفحه نمایش لمسی بزرگ، مقدار زیادی حافظه و … را به این موارد اضافه کنید عملا یک فضای بسیار زیادی برای ویدئوهای ضبط شده خود نیاز خواهید داشت. اگر برنامه شما از خدمات ذخیره سازی ابری پشتیبانی میکند به شما امکان میدهد ویدئوهای ضبط شده خود را در وب آپلود کنید تا فضای تلفن همراه خود را خالی نگه دارید. این ایده بسیار کاربردی بوده و برای قابلیت های بیشتر آن میتوانیم کارهای بیشتری بر روی اپلیکیشن پیاده نماییم.

·         طراحی اپلیکیشن راهنمای شهر:

پیدا کردن یک اپلیکیشن برای راهنمای شهرهای بزرگ کار آسانی است . اما این راهنما برای شهرهای کوچک به یک معضل اساسی تبدیل شده است. شما به راحتی می توانید با یافتن و سیستم سازی داده های مرجع لازم و ساخت یک اپلیکیشن موبایل اختصاصی از آن، چنین محصولی را ایجاد کنید. بسیاری از کاربران مطمئناً از این برنامه برای دسترسی به تمام داده های لازم در مورد شهر خود در یک مکان استفاده خواهند کرد.

این اپلیکیشن پلتفرمی است که با استفاده از آن افراد بتوانند از کارشناسان در زمینه های مختلف مشاوره بگیرند. این مشاوره میتواند در زمینه املاک، روانشناسی، وکیل، کارآفرینی و … باشد. این نوع استارتاپ با دریافت سود تراکنش های انجام شده توسط کاربران میتواند سود بالایی داشته باشد.

اگر شما هم دنبال ایده های ناب و خلاقانه برای ساخت اپلیکیشن پردرآمد هستید و میخواهید یک اپلیکیشن جدید رو با یک ایده عالی بسازید پیشنهاد میکنم حتما این مقاله رو مطالعه کنید، چون در این مقاله ما 7 ایده جدید ساخت اپلیکیشن رو پیشنهاد می دهیم. ایده هایی که می تونند موجب ساخت یک اپلیکیشن حرفه ای و پردرآمد توسط شما بشوند و زندگی شما رو از این رو به اون رو کنند، چون ما در «» با واقعیت های عجیب و درآمدهای میلیونی توسعه دهندگان اپلیکیشن های موبایل مواجه شدیم. بخت با شما یاره. پس با ما همراه باشید.

نکته بسیار مهم قبل از مطالعه ایده های ساخت اپلیکیشن

اصلا مهم نیست قبل از شما کسی ایده ای رو پیاده سازی کرده یا نه. شما به سبک خودتان و به بهترین شکل ایده ها رو پیاده سازی کنید و اون رو تبدیل به یک اپلیکیشن فوق العاده کنید. اونچه از خود ایده ها مهم تر است نحوه پیاده سازی اونهاست. از اینجا به بعد کافیه که فقط خودتان بخواهید.

1.      ایده ساخت اپلیکیشن پردرآمد طراحی دکوراسیون داخلی مجازی

تعداد زیادی شرکت دکوراسیون داخلی وجود دارند که بدون شک میتونند خریدار این اپلیکیشن باشند چون با ساخت این اپلیکیشن حرفه ای میتونند مشتریانشون رو عاشق خودشون کنند. فکر کنید یک اپلیکیشن داشته باشیم که وقتی تصویر یک اتاق رو بهش میدیم به راحتی بتونیم از طریق گوشی یا تبلتمون به صورت مجازی دکوراسیون داخلی منزل را تغییر بدید.

از تغییر رنگ دیوارها، تنظیم نور، اضافه یا حذف کردن پرده ها، مبلمان و غیره رو میتونید توی این اپلیکیشن بیارید. این یک ایده عالی هست که میتونید ازش یک اپلیکیشن پردرآمد بسازید. شرکت های دکورسیون داخلی، فروشگاه های مبل و مثل اینها بازارهای هدف خوبی برای این اپلیکیشن هستند.

در طراحی این اپلیکیشن از فناوری واقعیت افزوده (Augmented Reality) استفاده کنید. کمی بیشتر روی این ایده فکر کنید و از این ایده یک اپلیکیشن فوق العاده بسازید.

2.      ایده ساخت اپلیکیشن حرفه ای مترجم تصویری انگلیسی

جای این اپلیکیشن در ایران واقعا خالیه. متن های انگلیسی همه جا هستند و افراد زیادی در ترجمه آن مشکل دارند. با این اپلیکیشن میتونید هم به افراد زیادی کمک کنید و هم درآمد فوق العاده ای کسب کنید. در حال حاضر از دیکشنری های عادی که متن رو در اون وارد میکنیم استفاده میشه.

یک ایده ناب و خلاقانه برای این نیاز، ساخت اپلیکیشن حرفه ای و پرطرفدار مترجم تصویری خواهد بود. یعنی یک اپلیکیشن باشه که وقتی دوربین موبایل رو روی متن میگیری، ترجمه متن رو بهت نشون بده. وای فوق العادست. شاید این ایده تو کشورهای دیگه پیاده سازی شده باشه اما من هنوز نمونه فارسی اون رو ندیدم.

یعنی اگر همچین اپلیکیشنی برای ما ایرانی ها وجود داشت مطمئنا من جزء اولین نفرها بودم که اون رو خریداری میکردم. مطمئن باشید اگر این اپلیکیشن خوب ساخته شه همون روزهای اول میلیون ها نفر از دانش آموزش ها، دانشجوها و … اون رو دانلود خواهند کرد و میتونید از این اپلیکیشن پرطرفدار پول خیلی خوبی بدست بیارید.

3.      ایده ساخت اپلیکیشن ناب قصه های صوتی برای کودکان

قرار دادن کودکان به عنوان بازار هدف یک اپلیکیشن به خودی خود ایده جالبی است. حالا فکر کنید اپلیکیشنی تولید کنید که در آن هر بار قصه های زیبا و با صوت دلنشین رو برای شنیدن کودکان قبل از خواب قرار دهید. اینطوری هم خدمت بزرگی به پدر و مادرها کرده اید و هم دنیای کودکان رو قشنگ تر. درآمد خوبی هم از طریق این اپلیکیشن ناب می تونید به دست بیاورید. کافیه روی این ایده کمی بیشتر فکر کنید و اون رو گسترش بدید.

4.      ایده ساخت اپلیکیشن ناب کمک به مادران به وسیله صدای نوزاد

همان طور که می دونید نوزادان تا مدتی قادر به حرف زدن نیستند و برای اعلام هر نیاز یا مشکلشون به یک شکل خاص گریه میکنند بطوری که اگر کسی این نوع گریه را بشناسد به راحتی می تونه متوجه مشکل نوزاد بشه و بگه بچه به چه چیزی نیاز داره. تشخیص نیازهای بچه از گریه هاش، یکی از مشکلات پدر و مادرهایی که تازه صاحب فرزند شده اند. حالا تصور کنید اپلیکیشنی باشه که با دادن صدای گریه بچه به عنوان ورودی، بگه بچه به چیزی نیاز داره (گشنشه، دستشویی داره، مریضه یا درد داره و …).

اینطوری هم به خیلی از پدر و مادرها کمک کردیم و هم به اون بچه ی کوچولو. اپلیکیشن جالبی میتونه باشه، خیلی از پدر و مادرها هم بهش نیاز دارند. میتونید از پزشک ها برای پیاده سازی اپلیکیشن این ایده کمک بگیرید.

5.      ایده ساخت اپلیکیشن حرفه ای پیش بینی مسابقات فوتبال

فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی در سراسر دنیا است. ایده ساخت یک اپلیکیشن پیش بینی مسابقات فوتبال که افراد مختلف در آن نتایج مسابقات فوتبال را پیش بینی کنند. ایده جدیدی نیست، اما در ایران هنوز شانس زیادی برای موفقیت این ایده با توجه به محبوبیت فوتبال و علاقه مخاطبان به پیش بینی وجود دارد.

نکته: قبل از پیاده سازی فیسبوک، ایده شبکه های اجتماعی مطرح شده بود حتی شبکه اجتماعی MySpace پیاده سازی شده بود اما فیسبوک این ایده را بهتر پیاده سازی و ارائه کرد و اکنون میلیاردها دلار از این ایده درآمد دارد.

6.      ایده ساخت اپلیکیشن ناب و پردرآمد کتاب های ترجمه شده ایرانی برای بازار جهانی

خوشبختانه ایران که از منظر فرهنگ و تمدن پیشنه غنی داره و صدها کتاب از بزرگان ما وجود دارد که مردم زیادی از سراسر کشورها خواستار اون ها هستند. کار ترجمه، چاپ و ارسال این کتاب ها هزینه های زیادی داره، پس این یک فرصت فوق العاده برای توسعه دهندگان جهت ساخت یک اپلیکشین پردرآمد هست. یک بازار بزرگ جهانی در انتظار این اپلیکیشن هست. برای اینکه بهتر با این بازار آشنا بشید و با انگیزه بیشتر این اپلیکیشن رو بسازید، پیشنهاد میکنم «» رو مطالعه کنید.

این ایده رو جدی بگیرید. کتاب های پر طرفدار رو شناسایی کنید، ببینید تو کدوم کشورها خواستار زیاد دارند. به کمک یک مترجم اپلیکیشن رو بسازید و بفروشید. مثال میزنم: کشور مالزی مسلمانان زیادی داره، میتونید دعاها و مناجات ها رو به زبان مالزیایی ترجمه کنید و یک اپلیکیشن خوب از آن بسازید. کمی جستجو کنید. این ایده ناب ایرانی رو بسط بدید، قطعا چیزهای خوبی به ذهنتون می رسه.

7.      ایده ساخت اپلیکیشن یافتن ایده ها و هم تیمی

این ایده کمکی متفاوت است اما دقت کردید شما برای چی اینجا هستید؟ قطعا پیدا کردن ایده. جالبه بدونید افرادی زیادی مثل شما دنبال پیدا کردن یک ایده خوب برای پیاده سازی یک اپلیکیشن هستند. فکر میکنید تعداد افرادی که ایده دارند کم هستند؟ نه، افراد زیادی هم هستند ایده های خوبی دارند اما توانایی پیاده سازی اون رو ندارند. فکر کنید یک اپلیکیشن باشه که افراد بتونند ایده هاشون رو در اون به اشتراک بگذارند. کسایی هم که توانایی پیاده سازی این ایده ها رو دارند خودشون رو معرفی کنند. اینطوری میشه یک تیم تشکیل داد و اپلیکیشن های فوق العاده ای رو به وجود آورد.

عناوین این مقاله مخفی کردن عناوین
دکمه بازگشت به بالا