سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

کربوکسی تراپی واژن در کلینیک زیبایی لیلیان

کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست واژن می باشد. همانطور که می دانید، افزایش سن و یا با مرور زمان ممکن است پوست دچار تیرگی و یا چین و چروک شود. دلایل مختلفی ممکن است باعث شوند که پوست شادابی خود را از دست بدهد. واژن نیز یکی از اندام های بدن است که ممکن است به دلیل عوامل ژنتیکی دچار تیرگی باشد. روش های مختلفی برای درمان تیرگی واژن وجود دارد. کلینیک زیبایی لیلیان در این مقاله به کربوکسی تراپی واژن خواهد پرداخت. تا پایان این مقاله همراه باشید تا درباره انجام کربوکسی تراپی واژن تصمیم بهتری بگیرید.

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

در کربوکسی تراپی واژن از تزریق گاز دی اکسید کربن با نام علمی کربوکسی در بافت مورد نظر استفاده می شود. کربوکسی تراپی در بافت موجب بالا رفتن گردش خون، مویرگ سازی جدید و ایجاد تارهاری کلاژن الاستین می شود. در اثر انجام کربوکسی تراپی به علت هایپرکاپنی نسبت غلظت Co2  نسبت بهO2، به نفع  Co2 بالا می رود و در اثر پدیده Bohr اکسیژن از هموگلوبین جدا شده و باعث وازدویلاسیون عروقی شده و منجر به افزایش اکسیژناسیون بافتی می شود.

گاز Co2  یک گاز ترومبوژنیک و نان-آموبولیک می باشد که در لاپاراسکوپی هم استفاده می شود و عوارضی ندارد البته مکانسیم فوق در هر بافتی نتیجه متفاوتی خواهد داشت. در این روش از دستگاه کربوکسی تراپی واژن برای تزریق گاز دی اکسید کربن استفاده می شود. این گاز توسط سوزن های کوچکی به ناحیه تناسلی تزریق می شود. کربوکسی تراپی واژن می تواند سبب بهبود سلول های پوستی و عروق خونی و در نتیجه جوانسازی پوست شود.

مکانیسم عمل کربوکسی تراپی

دلیل اصلی بروز عارضه و آسیب های پوستی و طولانی بودن اثر زخم روی پوست، کم بودن گردش خون در آن قسمت از بدن می باشد. در روش کربوکسی تراپی با ایجاد تغییراتی در حجم کربن دی اکسید موجود در سلول های بافت باعث تغییر جریان خون و گردش بیشتر در آن منطقه می شود. کربن دی اکسید به عنوان محصول تنفس سلولی و ماده ی سمی از بدن دفع می شود و سلول های بدن حین تنفس سلولی از گلبول های قرمز خون  اکسیژن جذب کرده و دی اکسید کربن را به خون منتقل می کنند.

در کربوکسی تراپی با تزریق کربن دی اکسید به بافت تراکم دی اکسید کربن بالا می رود و جریان خون برای تصفیه سلول ها و اکسیژن دهی افزایش می یابد. در نتیجه تیرگی های پوست بر اثر کمبود جریان خون درمان می شود. امکان انجام کربوکسی تراپی در قسمت هایی از بدن مانند پلک، صورت، گردن، بازوها، معده، باسن و پاها و… نیز وجود دارد.

روشن سازی واژن چیست؟

روشن سازی واژن اقداماتی است که برای سفید کردن و روشن تر کردن واژن و نواحی اطراف آن انجام می شود. روشن سازی واژن می تواند با روش های خانگی مانند ماسک های گیاهی باشد و یا استفاده از کرم های شیمیایی صنعتی. با پیشرفت تکنولوژی امروزه پزشکان قادرند با روش های جدیدی مانند کربوکسی تراپی واژن این کار را انجام دهند که بسیار موثرتر می باشد. قبل از پرداختن به روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی بهتر است کمی در مورد تیرگی واژن و دلایل آن بیشتر بدانید.

تیرگی واژن

تیرگی واژن به دلیل تجمع رنگ دانه ها در آن ناحیه می باشد. این عارضه یک وضعیت پوستی بی ضرر است که در آن برخی از قسمت های پوست تیره تر از رنگ طبیعی فرد می باشد. این تیرگی معمولا به دلیل وجود بیش از حد ملانین در پوست است. آنها معمولا به صورت لکه های ریز هستند و در قسمت های بزرگتر پخش می شوند و کمی متفاوت از پوست طبیعی می باشند.

دلیل تیرگی واژن

پوست واژن مانند سایر قسمت های بدن تحت تاثیر بسیار از عوامل مانند افزایش سن ممکن است تغییر کند. بعضی از خانم ها به طور ژنتیکی دارای واژنی تیره هستند اما برخی دیگر به مرور زمان دچار این عارضه می شوند. در زیر به چند عامل مهم در تیرگی واژن اشاره می کنیم:

افزایش سن

پیری و بعضی سبک های زندگی باعث می شود پوست واژن به تدریج تیره و شل شود. تیرگی واژن در اثر پیری یک عامل اجتناب ناپذیر است اما گاهی اوقات تغییر در سبک زندگی و عادت های روزانه می تواند این روند را کند تر کند.

فاکتور های ژنتیکی

از نظر ژنتیک هر فردی یک سیستم به خصوصی در بدن خود دارد. بعضی از خانم ها به طور مادرزادی دارای پوست تیره تری در نواحی خصوصی بدن مانند واژن و زیر بغل هستند. این مساله با روش هایی که در ادامه توضیح می دهیم قابل اصلاح است و جای نگرانی نیست.

باکتری و قارچ

بیماری های عفونی و قارچی مانند فولیکولیت نیز یکی از دلایل تیرگی واژن هستند. شما می توانید در مقاله تفاوت عفونت قارچی با باکتریایی واژن با این دو توع عفونت و تفاوتهای بین آنها آشنا شوید.

بارداری و زایمان

بارداری یا زایمان طبیعی که تعادل استروژن را تغییر می دهد هم می تواند باعث تغییر در رنگ پوست واژن شود. این عامل یکی از شایع ترین دلیل های تیرگی واژن در افرادی است که قبلا واژن روشنی داشته اند. جالب است بدانید که کربوکسی تراپی بهترین درمان ترک شکم بعد از بارداری و زایمان است.

تعریق طولانی مدت

تعریق زیاد در ناحیه واژن و دیگر نقاط خصوصی بدن یکی دیگر از عوامل تیرگی پوست می باشد. تعریق زیاد ناحیه واژن را اسیدی می کند و باعث انجام فعل و انفعالات شیمیایی شده که به تیرگی منجر می شود.

رابطه جنسی

رابطه جنسی بسیار زیاد موجب انبساط و انقباض دهانه واژن شده و در دراز مدت طراوت واژن را از بین خواهد برد.

مزایای استفاده از کربوکسی تراپی در روشن سازی واژن

ماندگاری بالا و تاثیر سریع: روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی هم سریع اثر می کند و هم ماندگاری بالایی دارد. بعضی از پزشک ها به همراه کربوکسی تراپی دارو های موضعی تجویز می کنند که می تواند ماندگاری روشن سازی را بالاتر ببرد.

عدم نیاز به بستری شدن: عمل روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی به بستری شدن نیاز ندارد و فرد می تواند بلافاصله به خانه برود.

عدم نیاز به بی هوشی: روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی به بی هوشی نیاز ندارد.

عدم احساس درد در حین عمل: کربوکسی تراپی، واژن را بدون احساس کوچکترین دردی روشن می کند و تنها ممکن است کمی حرارت و گرما احساس کنید.

عدم وجود عوارض جانبی: کربوکسی تراپی تا کنون هیچ عوارضی نداشته و با خاطری آسوده می توانید از آن استفاده کنید.

مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی

مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی واژن به عوامل متعددی از جمله سن بیمار، جنس و ویژگی های پوست و واکنش پوست به تزریق کربن دی اکسید بستگی دارد. عوامل محیطی و آلودگی هایی از قبیل مصرف دخانیات در ماندگاری اثر کربوکسی تراپی تاثیر سوء دارد. با توجه به موارد فوق می توان گفت: با انجام کربوکسی تراپی در ناحیه واژن خود می توانید تا میانگین به مدت 6 ماه از مزایای آن بهره مند شوید. معمولاٌ افراد برای کسب بهترین نتیجه ممکن در تعداد دفعات بیشتر این روش استفاده می کنند، به طوری که بین 6_10 جلسه کافی خواهد بود و هر جلسه هم مدت زمانی بین 10_25 دقیقه طول می کشد تا نتایجی مثبت حاصل شود.

موارد منع مصرف از روش کربوکسی تراپی واژن

 برخی افراد قادر به استفاده از روش کربوکسی تراپی واژن نیستند که در ادامه اشاره خواهیم داشت : ممکن است خانمی قبل از انجام کربوکسی تراپی با معاینه متخصص زنان متوجه شود که دارای عفونت زنان اعم از عفونت های قارچی یا باکتریایی است که در این صورت باید ابتدا حتما درمان انجام دهد و سپس از این روش زیبایی، درمانی استفاده کند. برخی افراد درای بیماری های سندرومی غیر کنترل خونریزی هستند که البته تعداد این افراد زیاد نیست اما بهتر است از استفاده ی این روش خودداری کنند. خانم هایی که دارای بیماری زمینه ای مانند دیابت شدید هستند. زیرا در این افراد جای زخم در بدنشان بسیار دیر ترمیم می‌گردد. خانم هایی که در حال حاضر در طول درمان بیماری های سرطان قرار دارند حتما باید تا پایان درمان صبور باشند. خانم های باردار می‌توانند از بهترین متخصص زنان مشورت گیرند.

هزینه کربوکسی تراپی واژن چقدر است؟

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده است این روش درمانی_ زیبایی هم همانند سایر روش های مشابه خود به میزان نیاز فرد کاندیدا و گستردگی محل درمان و هم چنینی نوسانات قیمتی که با آن رو به رو هستیم، بستگی دارد. پس اگر شما هم تصمیم به انجام این روش گرفته اید پیشنهاد می کنیم قبل از آن برای دریافت مشاوره و کسب آگاهی در مورد تمامی ابعاد آن علاوه بر مطالعه چنین مقالاتی، به بهترین متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه کرده و حتی در ان جلسه می توانید در مورد هزینه های مربوط به آن نیز سوال کنید. برای دریافت مشاوره کافی است با شماره لیلیان کلینیک تماس حاصل فرمایید.

کلینیک لیلیان ارائه دهنده تخصصی خدمات زیبایی پوست و مو

برای دریافت خدمات از کلینیک لیلیان کافی است با شماره تماس درج شده در سایت ما ارتباط برقرار کنید. مراجعه حضوری به کلینیک ما نیز با برقراری تماس امکان پذیر است. برای دریافت مشاوره در خصوص کربوکسی تراپی واژن در کلینیک زیبایی لیلیان با ما تماس حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا