فرهنگ و هنرمعرفی کسب و کار

فرش مخصوص مسجد دارای چه ویژگی هایی است؟ بهترین برند فرش مسجد

خرید فرش مسجد چه ویژگی هایی دارد؟

فرش مخصوص مسجد دارای چه ویژگی هایی است؟ بهترین برند فرش مسجد: یکی از عناصر اصلی هر مسجد، حسینیه، امامزاده کفپوش و فرش آنجاست. نوع طرح و رنگ فرش نمازخانه یا فرش مسجد تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی فضا دارد. فرش مسجد لازم است ویژگی های خاصی داشته باشد که با فرش منزل بسیار متفاوت است.

در منزل بیشتر اعضای خانواده روی مبل می نشینند و ظرافت فرش اهمیت بیشتری دارد تا نرمی و لطافت آن، اما سجاده فرش مسجد باید نرم و لطیف باشد و ارتفاع نخ خاب یا در اصطلاح ضخامت آن زیاد باشد تا نمازگزاران در اثر نشست و برخاست اذیت نشوند.همچنین فرش مسجد باید همواره تمیز و پاکیزه باشد تا یادآور حال و هوای معنوی بوده و حس خوبی به افراد بدهد.

انواع فرش برای مسجد

سجاده فرش نمازخانه به دو دسته اصلی تقسیم می شود؛ فرش نماز محرابی – فرش مسجدی غیرمحرابی، سجاده فرش محرابی یا گنبدی، از نقش یک محراب تشکیل شده است و نوع طراحی آن یادآور فضایی معنوی و مذهبی است. اما سجاده فرش غیرمحرابی، طرح آزاد دارد که یا تشریفاتی است و یا یکپارچه.  این فرش ها بیشتر مناسب حسینیه ها و امامزاده ها هستند.

جنس سجاده فرش مسجد

امروزه ماشین های مختلف تولید فرش، با انواع نخ، سجاده فر تولید می کنند. انتخاب جنس نخ بسته به بودجه و البته سلیقه خریداران دارد. متخصصین معتقدند بهترین نوع نخ، نخ صد در صد اکرولیک هیت ست شده است. این نخ بسیار بادوام بوده و در برابر حرارت و گرما بسیار مقاوم است. همچنین نداشتن پرزدهی هم یکی دیگر از مزیت های این نوع نخ است.

البته اگر شما بودجه محدودی دارید می توانید نخ پلی استر، ویرجین و یا بی سی اف را انتخاب کنید که کیفیتی متوسط دارند. قیمت فرش های نمازخانه ای که با نخ اکرولیک تولید می شوند نیز نسبت به نخ پلی استر و دیگر نخ ها بیشتر است، اما ارزش دارد؛ چرا که سال های سال با دوام و استحکام بالا باقی مانده و نمازگزاران لذت نماز خواندن در فضایی معنوی و زیبا را تجربه خواهند کرد.

فرش برای مسجد بسیار نرم و لطیف

نمازگزاران برای سجده و یا نشستن روی فرش مدت زمان زیادی را صرف می کنند، پس این مهم است که فرشی نرم و لطیف زیر پای آنها باشد. سجاده فرش های 500 و یا 700 شانه با تراکم پایین،  بسیار نرم و لطیف بوده و حالت گوشتی دارد که زانوی نمازگزاران در اثر تماس مداوم با فرش به هیچ عنوان اذیت نخواهد شد.

پهن کردن فرشی نرم و لطیف در کنار پرده ها و کای کاری های زیبا در مسجد، زیبایی فضا را دوچندان کرده و باعث جذب نمازگزاران به خصوص جوانان به اقامه نماز جماعت خواهد شد.

چرا سجاده فرش ویژه مسجد تهیه کنیم؟

این روزها تمامی امکان مذهبی، حسینیه ها، مساجد، نمازخانه های ارگان ها و اداره ها از فرش مخصوص نماز یا سجاده فرش استفاده می کنند، چرا که این نوع فرش ها مزایای بسیاری دارند. در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم:

– سجاده فرش جهت قبله را به خوبی مشخص می کند.

– فرش سجاده ای باعث اینجاد نظم در صفوف نماز شده و هر نمازگزار در جای خودش می ایستد.

– رولی بودن فرش مسجد باعث سبکی و وزن کم آن شده و به راحتی جا به جا می شود.

– تعویض و یا ترمیم این فرش ها بسیار ساده و راحت است.

– به دلیل رولی بوده، شستشو و تمیز کردن سجاده فرش بسیار وقت کمی می گیرد و راحت است.

– امکان انتخاب طرح و نقشه متناسب با فضای مذهبی و معنوی در مسجد وجود دارد.

فرش مخصوص مسجد را از کاشان تهیه کنید!

کاشان از دیرباز به تولید فرش دستبافت و ماشینی شهرت داشته است. نقشه های اصیل و خاص توسط طراحان هنرمند ترسیم شده و  توسط قالیبافان خوش ذوق اجرا می شده است. بسیاری از برندهای شناخته شده و خوش نام ایران، از کاشان، قطب صنعت فرش ایران، کار خود را آغاز کرده اند. کارآفرینان و تولیدکنندگانی که همواره چرخ صنعت و تولید را در حرکت نگه داشته و همواره نام و آوازه این هنر را زنده نگه داشته اند.

پس پیشنهاد ما این است که برای تهیه سجاده فرش ماشینی برای نمازخانه و مسجد یا به کاشان بیایید و یا فروش اینترنتی فرش سجاده ای را انجام دهید. شرکت محراب نقش کاشان یکی از برندهیا شناخته شده در کاشان و ایران است که بهترین سجاده فرش با بالاترین کیفیت را به مسجدی های عزیز عرضه می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس: 09133617256 آقای مهندس سلمانی تماس حاصل فرمایید.

منبع: فرش سجاده ای (https://sajadecarpet.com)

دکمه بازگشت به بالا