سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

چرا یادگیری مهارتهای nlp، هر روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؟

تغییر سبک زندگی، پیشرفت تکنولوژی، کمبود وقت و انرژی و بسیاری دلایل دیگر باعث تمایل بیشتر برای حل سریع نگرانی ها و مشکلات شده است. از سوی دیگر، افزایش حس رقابت برای پیشرفت، همه را به دنبال روش های قدرتمند برای رسیدن به اهداف خود کرده است.

علم NLP با مجموعه گسترده ای از اصول، تکنیک ها و تکنیک های قدرتمند، باعث برنامه ریزی ذهنی سریع به منظور ایجاد تغییرات دلخواه می شود. به همین دلیل است که استقبال از آموزش NLP هر روز در جهان گسترده تر می شود و تعداد مراکز و موسسات آموزش دهنده دوره های NLP در حال افزایش است.

اصلی‌ترین دلایل قدرتمندی NLP

1- تکنیکهای NLP بر روی ضمیر ناخودآگاه اثر می‌گذارند.

علم NLP معتقد است که تمام افکار، باورها، رفتارها، عادات و احساسات ما نتیجه برنامه ریزی قبلی در ضمیر ناخودآگاه است.

 بر اساس این اصل، اصول، تکنیک‌ها و تکنیک‌های NLP به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بر ضمیر ناخودآگاه تأثیر بگذارند. این بدان معناست که NLP مستقیماً به منبع اصلی می‌رود و تغییرات لازم را به سرعت از آنجا آغاز می‌کند.

NLP، ضمیر ناخودآگاه را متقاعد می‌کند.

در تمام دوره های آموزشی تخصصی NLP همیشه تاکید می کنم که با توجه به قدرت ضمیر ناخودآگاه باید آن را متقاعد کرد و سرکوب نکرد. زیرا در غیر این صورت ناخودآگاه به مخالفت با تغییری که ما می خواهیم برمی خیزد و به همین دلیل است. گاهی حتی با وجود دستیابی به یک موفقیت موقت به شکست های گذشته باز می گردیم.

ضمیر ناخودآگاه تمایل به مقاومت در برابر تغییر دارد.

هرگونه تغییر محسوس از دیدگاه ضمیر ناخودآگاه به معنای وارد شدن به چالش ها و تحمل درد و رنج است، زیرا ضمیر ناخودآگاه آینده نگر نیست و دوست ندارد در مسیر تغییر سختی هایی را متحمل شویم. کاری که آموزش NLP انجام می دهد برقراری ارتباط با زبان ناخودآگاه شماست، یعنی همان چیزی که تمرینات و تکنیک های NLP در مورد آن هستند. به همین دلیل است که تغییرات مورد نظر به سرعت ایجاد می شود.

2- NLP، بسیار انعطاف‌پذیر است.

طبق یکی از فرضیه های NLP، همه ما منابع لازم برای تغییر را داریم. این منابع اطلاعات ذخیره شده در ضمیر ناخودآگاه هستند. بر این اساس آموزش های NLP ما را با منابع درونی خود آشنا می کند و تمامی تکنیک ها به ما کمک می کند تا بر اساس نیاز خود از آنها استفاده کنیم و این نیز دلیل دیگری بر قدرت NLP نشان می دهد.

انسانها از اتفاقات مختلف، تفسیرهای متفاوتی دارند.

مثلاً وقتی می‌گوییم: «می‌ترسم»، این ترس برای یک نفر ممکن است ترس از قرار گرفتن در مکان نامعلوم، برای دیگری ترس از صحبت کردن در جمع و شاید برای دیگری ترس از آینده باشد. تکنیک ها و روش های قدرتمند NLP همگی منعطف هستند و هرکسی می تواند با توجه به مشکل خود از آنها برای تغییرات سریع و دائمی استفاده کند.

3- NLP بر روی راه‌حل متمرکز است و نه مشکل

ریچارد بندلر، یکی از بنیانگذاران NLP می گوید: برای ما مهم نیست که چرا مشکلات به وجود می آیند، ما به دنبال حل مشکلات هستیم. این طرز تفکر یکی از دلایل قدرتمند NLP است، زیرا بدون نیاز به کنجکاوی در مورد مسائل گذشته افراد، تنها راه حل های مورد نیاز را شناسایی می کند.

در طول جلسات کوچینگ NLP، بسیاری از مشتریان از اینکه اغلب قرار نیست توضیح خاصی در مورد گذشته خود ارائه دهند، تعجب می کنند و جالب است بدانید که در بسیاری از موارد، حتی بدون نیاز به صحبت در مورد مشکل، می توانید از یکی از تکنیک های شگفت انگیز NLP، تغییرات لازم را در سطح ناخودآگاه ایجاد کرد.

مهم‌ترین کاربردهای ان ال پی در زندگی انسان

تغییر اعمال و افکار به صورت مثبت و گام برداشتن در جهت دستیابی به اهداف یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر فردی است. این کاری است که NLP انجام می دهد. اما NLP چیست؟

 چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم؟ چه کاربردهایی دارد؟ پاسخ به این سوالات همان چیزی است که در این مقاله می خوانید. همه ما دوست داریم مسیر رسیدن به رویاهایمان هموارتر باشد و NLP در این راه به ما کمک زیادی می کند. اگر کنجکاو هستید که در مورد این روش بیشتر بدانید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

NLP یا برنامه ریزی کلامی عصبی راهی برای تغییر افکار و رفتار افراد برای کمک به دستیابی به نتایج دلخواه برای آنهاست. NLP از تکنیک های شناختی، رفتاری و ارتباطی برای کمک به افراد برای تغییر اعمال و افکارشان استفاده می کند. کاربردهای آن شامل درمان فوبیا، اختلالات اضطرابی و بهبود عملکرد محل کار یا شادی شخصی است.

 در واقع برنامه نویسی عصبی کلامی به شما کمک می کند تا در برقراری ارتباط با دیگران متفکرتر و سازنده تر باشید. شاید پاسخ ساده تری به سوال nlp چیست؟ توسط رومیلا ردی و کیت برتون در کتاب برنامه ریزی عصبی-کلامی ارائه شده است. این است که NLP توضیح می دهد که چگونه هر فرد می تواند به درک متفاوت و منحصر به فردی از جهان و مردم برسد و جهان بینی افراد مختلف را به خوبی درک کند. این درک برای ایجاد یک ارتباط موثر ضروری خواهد بود.

کاربرد ان ال پی

NLP بر اساس چگونگی دستیابی افراد موفق به نتایج دلخواه در موقعیت های مختلف الگوبرداری شده است و ما می توانیم از مدل های توسعه یافته برای افزایش موفقیت و اثربخشی خود استفاده کنیم.

 این روش به عنوان روشی برای رشد شخصی با افزایش مهارت هایی مانند خود اندیشی، اعتماد به نفس و ارتباط همچنین پزشکان از این روش برای دستیابی به اهداف کار محور مانند ارتقای بهره وری یا ارتقای شغلی استفاده کرده و با استفاده از آن مغز را برنامه ریزی مجدد کرده و دستیابی به اهداف را آسان می کنند. NLP

 به عنوان درمانی بیشتر برای اختلالات روانی مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله فوبیا، افسردگی، اختلال اضطراب فراگیر، و اختلال استرس پس از سانحه یا PTSD.

NLP دنیای بزرگی دارد. در این مطلب به گوشه کوچکی از این دنیا اشاره کردیم. سعی کردیم پاسخی ساده و مختصر برای این سوال که nlp چیست؟ و در مورد کاربردها و تکنیک های رایج آن صحبت کنید.

 این تکنیک می تواند راهی برای رسیدن به اهداف و تقویت ارتباطات ما شود. در واقع این روش ابزاری است که به ما کمک می کند تا رویاهای خود را محقق کنیم. آیا تا به حال از تکنیک NLP استفاده کرده اید؟ خوشحال می شویم تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا