سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

گن لاغری بهتر است یا شکم بند؟

شکم بند های طبی سال های زیادی است که وارد زندگی افراد شده اند. شکم بند طبی یکی از لوازم پزشکی پرکاربرد و از ابزار های فیزیوتراپی خانگی میباشد. اولین دلیل شهرت شکم بند ها به مسائل پزشکی برمی گردد چون در ترمیم و بهبود زخم محل عمل بعد از بعضی جراحی ها، تأثیر عجیب و شگفت انگیزی دارد. همچنین استفاده از شکم بند طبی موجب لاغری نیز می گردد. سایر موارد استفاده از شکم بند طبی در این مقاله بیان گردیده است.

لاغری با شکم بند طبی

تناسب اندام از دیرباز دغدغه ای بسیار جدی برای بشر بوده است. از این رو افراد برای تحقق این امر به راه های گوناگونی روی می آورند. یکی از مرسوم ترین این راه ها برای داشتن اندام متناسب، بستن شکم بند لاغری می باشد. گن مردانه فرم ایزی با ارائه قیمت مناسب، به افراد این امکان را می‌دهد که به سادگی و با هزینه مقرون به صرفه به مدیریت وزن خود بپردازند . این شکم بند ها در ابتدا عموما به عنوان یک کالای طبی برای بعد از عمل های جراحی موضعی استفاده می شدند. کمربند لاغری با پوشاندن ناحیه شکم و پهلو باعث تعریق و چربی سوزی بیشتر شما در طول انجام فعالیت ورزشی یا به صورت روزمره می شود.

طراحی شکم بند های لاغری به صورتی است که با حفظ حرارت بدن در ناحیه شکم و پهلو، بدن را برای خنک کردن این نواحی به تعریق بیشتر تحریک می نماید. این کار به بدن اجازه می دهد از طریق فرآیند طبیعی چربی سوزی یعنی تعریق، کالری بیشتری بسوزاند و روند کاهش وزن شما را تسریع می نماید. طریقه استفاده از شکم بند لاغری : برای استفاده از گن، باید کاملا آن را سفت نمایید تا بدن شما را درست نگه دارد. به راحتی زیر لباس های خود بپوشید. پس از هر بار استفاده، آن را کاملا شستشو دهید. نحوه صحیح استفاده از شکم بند طبی انواع شکم بند های طبی شکم بند پس از جراحی عضلات شکمی پس از عمل های جراحی از قبیل لیپوساکشن، سزارین و زایمان دچار افتادگی و شل شدن می شوند.

این افتادگی می تواند تا مدت ها موجبات بد شکلی و در نتیجه اذیت و آزار شما را به همراه داشته باشد. برای پیشگیری از به وجود آمدن این عوارض پس از اعمال جراحی، استفاده از شکم بند بعد از عمل لیپوساکشن توصیه می گردد. شکم بند بارداری : کمردرد بارداری مشکلی بسیار شایع است که خیلی از بانوان در دوران بارداری آن را تجربه می نمایند. برای کاهش چنین درد هایی در این دوره استفاده از وسایل کمکی و حمایتی مثل شکم بند بارداری با مشورت پزشک معالج می تواند کارساز باشد. در چنین مواردی شکم بند های نوع دو که تمامی نواحی کمر و شکم را می پوشانند، مناسب تر میباشند. همچنین این شکم بند ها از رشد چربی ها جلوگیری نموده و باعث صاف ماندن ستون فقرات می شوند. است که با استفاده از این شکم بند ها کاهش میابد.

شکم بند گرم نگه داشتن کلیه ها : در اصول طبابت ابن سینا حکیم بزرگ ایرانی استفاده از پشم شتر در درمان بیماری های ستون فقرات و رفع درد و کوفتگی های عضلانی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به این صورت که حکیم ابوعلی سینا در گذشته از طریق بستن پشم شتر و ایجاد تماس مکرر بر روی پوست باعث گردش خون بهتر و فعال کردن سوخت و ساز بدن میباشد. شکم بند طبی مانع درد در كمر و شكم و كليه‌ها مي‌شود. پوشش گرم بر روي كليه‌ ها و دقيقا پوشش آن در سرماي زمستانه موجب جلوگيري از تشديد بيماري مي گردد يا آن را مهار مي نماید و با ایجاد گرمای مطبوع و تعرق زیاد باعث التیام درد کلیه ها میشود.

شکم بند لاغری : طراحی ویژه و استفاده از پارچه از جنس پلاستیک در شکم بند لاغری، باعث افزایش درجه حرارت بدن شده وسبب تعریق زیاد بدن می گردد. با توجه به انواع و مدل‌های مختلف، گن لاغری آناماری گزینه‌های متنوعی را برای خریداران فراهم می‌سازد . بخاطر همین ویژگی برای پس از زایمان مناسب نمی باشد. از آنجایی که شکم بند های لاغری نواحی شکم و دورکمر را پشتیبانی می نماید، چربی سوزی این نواحی را افزایش داده و کاهش وزن را به دنبال دارد. شکم بند لاغری و طبی با فشار کمی که به ناحیه شکم و پهلو وارد می کند، به تقویت عضلات شکمی نیز کمک می نماید. چون پارچه شکم بند طبی بسیار نزدیک به پوست قرار دارد باید به گونه ای باشد که باعث شود پوستتان نفس بکشد.

شکم بند های لاغری به صورتی طراحی شده‌اند که عضلات شکم را وادار به انقباض نمایند. این اتفاق، عضلات شکم را به کار گرفته و به مرور زمان منجر به سفت شدن عضلات شکم می گردد. شکم بند لاغری الاستیک تن یار در رنگ های کرمی و سرمه ای و تمامی سایز ها موجود است. این محصول توسط تعریق، فشرده کردن چربی ها و بهبود و ضعیت قرارگیری بدن، موجب لاغر شدن شکم می گردد. از دیگر کارایی های این محصول، استفاده پس از عمل لیپوساکشن و گرم نگه داشتن اعضای داخلی بدن می باشد. جهت تهیه این محصول میتوانید بر روی عکس آن کلیک بفرمایید.

شکم بند لاغری اپلون تن یار : شکم بند لاغری اپلون در رنگ طوسی و انواع سایز ها، يكی از انواع توليدات شرکت تن یار مي باشد. این محصول به سهولت در ناحيه شكم محكم شده و به لحاظ داشتن خاصيت ارتجاعي مناسب و همچنين قابليت تنظيم آن در موارد زيادي مانند دوران بعد از زايمان و سزارين، بعد از اعمال جراحي شكم و كمر، سالمنداني كه به علت كهولت دچار ضعف عضلات شكم مي باشند و افراد چاق، كاربرد موثر دارد. عوارض احتمالی در صورت استفاده نادرست از شکم بند طبی اگر برای مدت طولانی از شکم بند طبی استفاده شود، موجب تحریک و التهاب پوست در منطقه می گردد.

عرق کردن و دمای بالای بدن می‌تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود و حتی می‌ تواند باعث سوختگی پوست بدن نیز گردد. پوشیدن کمربند لاغری برای مدت طولانی می‌تواند باعث اشکال در هضم و سایر مشکلات داخلی شود. دنده‌ های بدن تحت‌ فشار قرار میگیرند. اندام‌ ها در صورت استفاده طولانی مدت جا به‌ جا می شوند. در صورت استفاده نادرست سوزش قلب و سوء هاضمه ایجاد میگردد. اکسیژن کافی به اندام‌ ها نمی رسد. موجب کم‌ آبی در بدن میگردد. عوارض استفاده نادرست از شکم بند طبی امروزه در بازار انواع شکم بند های طبی موجودند که با توجه به نوعشان کاربرد های متفاوتی نیز دارند. استفاده صحیح از شکم بند های طبی میتوانند موجب لاغری نیز گردند.

افزایش روند بهبودی پس از زایمان، بهبود جای زخم، بهبود جای جراحی، تشویق جریان خون و بهبود وضعیت و تحرک از دیگر موارد استفاده از شکم بند های طبی اند. مزایای استفاده از شکم بند های طبی لاغری بهبود وضعیت بدن، کاهش درد کمر، لاغری موقت و اثر روانی مثبت در لاغری گن ها؛ باعث بالا رفتن دمای بدن و تعریق در محل مورد استفاده می شوند؛ به همین دلیل می توانند از چربی ها و حجم ناحیه شکمی کم کنند و فرم زیباتری را به بدن ببخشند. از طرفی این نوع از محصولات لاغری عملکرد بسیار ساده ای دارند و در مدل های متنوعی هم تولید می شوند. به عنوان مثال این محصولات را می توان به صورت ساده یا برقی خریداری کرد، حتی نوع پل دار آن هم در بازار موجود است. از طرفی شکم بند های موجود در بازار متناسب با نحوه بسته شدن و کاری که انجام می دهند، تقسیم بندی می شوند.

شکم بند ها را متناسب با نوعی که بسته می شوند، می توان به دو مدل پر طرفدار چسبی یا قزن دار دسته بندی کرد. اکثر افراد تصور می کنند که لباس های لاغری با شکم بند ها هیچگونه تفاوتی ندارند و این لوازم عملکرد یکسانی دارند. گن ارتان قیمت مناسب، به افراد این امکان را می‌دهد تا بدون هزینه‌های بسیار بالا، به بهبود وضعیت جسمی خود بپردازند . در جواب این اشخاص باید گفت که کاملا در اشتباه هستند و این دو محصولات کاملا با یک دیگر متفاوت خواهند بود. شکم بند ها بیشتر برای درمان بیماری در ناحیه شکمی به کار برده می شوند اما لباس های لاغری اکثرا برای صاف نشان دادن بدن اشخاص، مورد استفاده قرار می گیرند. باید گفت که لباس های لاغری را برای جمع و جور کردن چربی هایی که در ناحیه شکمی و باسن افراد انباشته شده اند به کار می برند؛ در حالی که کاربرد شکم بند ها چیز دیگری است.

بهترین گن ساعت شنی

لباس های لاغری که به صورت طراحی شده اند می توانند قسمت زیرین سینه‌ تا حدودا بالای باسن شخص را بپوشانند. جنس این لوازم از لاتکس بوده که یک نوع صمغ است؛ به طور کلی لاتکس به کار رفته در این لوازم گرمای بدن را به دام می اندازد و باعث بالا رفتن حرارت در ناحیه شکمی بدن می شود. بنابراین با استفاده از این لوازم، پهلو ها و همچنین شکم شخص دچار تعریق شده و چربی های آن آب خواهد شد. این لوازم دارای شش عدد قلاب یا همان قزن هستند که آن ها را در جهت تنظیم کردن به دور بدن به کار می برند. کسانی که می خواهند پهلو های نسبتا باریک تری داشته باشند، خریداری کردن شکم بند ها و لاغری شکمی انتخاب بسیار مناسبی برای آن ها خواهد بود.  این لباس ها در مدل های متفاوتی تولید می شوند اما اکثر آن ها 6 ردیف با قزن دارند و اشخاص می‌ توانند بسته به اندام خودشان آن ها را تنظیم کنند.

  • تاپی شکل به همراه بند هایی با قابلیت تنظیم
    • به شکل جلیقه
    • کمری اما بی بند

بهترین شکم بند موجود در ایران

اگر می خواهید برای خودتان یک شکم بند ایده آل خریداری کنید، ابتدا باید ببینید که برای چه کاری می خواهید از لباس های لاغری استفاده کنید. برخی از شکم بند های موجود در ایران علاوه بر این که برای لاغری به کار برده می شوند، از آن ها برای پوشش دادن مهره های کمر، کلیه و غیر در برابر سرما و حتی بعد از عمل جراحی استفاده می شود. از طرفی بهترین نوع شکم بند، مدلی است که از جنس استاندارد ساخته شده باشد. بهترین شکم بند، از جنس نئوپرن و الاستیک تولید می شوند، همچنین بهترین نوع این لوازم مدلی است که بتواند یک نیروی محیطی ایجاد کند تا فشار وارد شده بر ستون مهره ها را کم کند. شکم بند ها باید قابل تنظیم شدن، ضد آلرژی و حساسیت باشند. بهترین شکم بند باید متناسب با گودی پهلو و کمر طراحی شده باشد و در ساخت آن فناوری دابل کمپرس به کار برود.

سخن پایانی

استفاده کردن از شکم بند برای افراد هیچگونه محدودیتی ندارد و افراد فارق از جنس و سنی که دارند، می توانند از این تجهیزات استفاده کنند. انواع مدل های شکم بند بیشتر برای حفاظت کردن از جا و محل عمل یا بخیه مورد استفاده قرار می گیرند. حتی برای گرم کردن پهلو ها در زمستان و روز های سرد سال هم این محصولات به بیماران کمک می کنند. به طور کلی شکم بند ها کاربرد گسترده ای در زندگی ما دارند و پزشکان برای کاهش دادن درد بیماران و حتی برای بستن شکم زنان باردار بعد از زایمان هم این محصولات را پیشنهاد می دهند. فروشگاه ما با نام در طی چند سال به فروش انواع و اقسام تجهیزات لاغری می پردازد. همچنین متخصصان ما به همه سوالات خریداران جواب می دهند و در خرید این محصولات به آن ها کمک می کنند.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا