اقتصادیمعرفی کسب و کار

مزایای بکارگیری مشاوره بازاریابی و فروش

مدتهاست که مشاوره بازاریابی و فروش موضوعی مرسوم برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک بوده است. وجود مشاوره بازاریابی و فروش با ارائه توصیه های بازاریابی ارزشمند که ممکن است اصلاً به آن ها توجه نکرده باشید، بسیار با اهمیت است.

مشاوران بازاریابی و فروش می‌توانند برای یک شرکت بازاریابی کار کنند یا کسب و کار خود را به عنوان یک کارآفرین اداره کنند. آن ها به شرکت های کوچکی که تجربه بازاریابی ندارند مشورت می‌دهند. همچنین می‌توانند در بازاریابی کسب و کار به تجارت (B2B) یا تجارت به مصرف کننده (B2C) که رویکردهای متفاوتی دارند، تخصص داشته باشند. مشاور بازاریابی و فروش شرکت ها را برای رسیدن به اهداف تجاریشان و رشد طولانی مدت کمک می‌دهند.

تعریف مشاوره بازاریابی و فروشفرآیند جستجوی مشاوره و پیشنهادات حرفه ای از یک مشاور بازاریابی برای بهبود اثربخشی تاکتیک های بازاریابی شما، به مشاوره بازاریابی و فروش اطلاق می‌شود.یک مشاور بازاریابی و فروش می‌تواند به کارآفرینانی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اند بسیار کمک کند. زیرا ممکن است آن ها با تاکتیک های بازاریابی که برایشان مفیدتر است آشنا نباشند. ارائه استراتژی‌های بازاریابی و مشاوره بازاریابی بر عهده مشاوران بازاریابی و فروش است.

مشاوران فروش و بازاریابی می‌توانند به مشاغل زیر کمک کنند:

 • خرده فروشان
 • شرکت های املاک و مستغلات
 • شرکت های نرم افزار آنلاین
 • امکانات بهداشتی
 • رستوران ها
 • تولید کنندگان مواد غذایی
 • تیم های ورزشی

دلایل بکارگیری مشاور بازاریابی و فروش

ممکن است به عنوان یک کارآفرین، فکر کنید که استفاده از خدمات مشاوره بازاریابی و فروش برای شما غیر ضروری است، زیرا نمی‌خواهید برای چیزی که نمی‌دانید چگونه انجام دهید، پول خرج کنید.این دور از واقعیت نیست که در درازمدت مشاوره بازاریابی و فروش باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و در واقع می‌تواند با جلوگیری از اشتباهات پرهزینه‌ای که در انجام هر کاری که خودتان انجام می‌دهید، در پول شما صرفه‌جویی کند. همچنین خدمات مشاوره بازاریابی و فروش دقیق تر و مؤثرتر است، زیرا تجربه بازاریابی و فروش  یک مشاور مطمئناً بیشتر از تجربه شما است.

مشاوره بازاریابی و فروش چیست؟

یک مشاور بازاریابی و فروش به کسب و کارها در مورد چگونگی توسعه و اجرای استراتژی های فروش و بازاریابی توصیه می‌کند. نمونه هایی از استراتژی های بازاریابی و فروش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • موارد تبلیغاتی
 • مناسبت ها
 • آگهی های بازرگانی
 • برنامه ها
 • وب سایت ها
 • محتوای رسانه های اجتماعی

6 دلیل برای استخدام مشاور بازاریابی و فروش

یک مشاور بازاریابی و فروش با ایجاد یک برنامه بازاریابی، اهداف تجاری شما را برآورده می‌کند.

بوسیله برندسازی و برنامه ریزی استراتژیک باعث افزایش فروش و حفظ مشتری می‌شوند.

مشاوران بازاریابی و فروش، مشاوره تخصصی در زمینه تبلیغات، روابط عمومی، طراحی وب سایت، استراتژی SEO/SEM، کمپین های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر را ارائه می‌دهند.

با بکارگیری مشاوره بازاریابی و فروش، به این اطمینان می‌رسید که شرکت شما همه چیزهایی را که برای موفقیت در بازار رقابتی امروز نیاز دارد را داراست.

از آنجایی که شرکت شما سزاوار بهترین شانس ممکن برای موفقیت است، اجازه دهید به یک مشاور بازاریابی و فروش که در کار خود باتجربه است، کارهای سخت را برای شما انجام دهد.

همین امروز با یک شرکت مشاوره بازاریابی و فروش تماس بگیرید تا بدانید چگونه می‌تواند شما را برای رسیدن به هدفتان کمک کند.

پیدا کردن مشاور بازاریابی و فروش مناسب

مشاوره بازاریابی و فروش قطعاً برای هر کارآفرینی مفید است. اما استخدام نابجا مشاوران بازاریابی و فروش که نمی‌دانند چه کاری انجام می‌دهند، می‌تواند از نظر زمان، هزینه و اثربخشی کلی هزینه بر باشد.باید مشاوری را استخدام کنید که در اجرای تاکتیک های بازاریابی ماهر هستند تا از موفقیت کسب و کار مشتریان خود اطمینان حاصل کنید.

چگونه یک مشاور بازاریابی و فروش خوب پیدا کنید؟

برای یافتن یک مشاور بازاریابی و فروش واجد شرایط، انجام برخی تحقیقات در مورد شرکت های بازاریابی لازم است. می‌توانید از بین صاحبان مشاغل سؤال کنید یا یک آگهی برای مشاوران بازاریابی ارسال کنید که می‌توانند به شما کمک کنند.در هنگام برقراری ارتباط، مطمئن شوید که مشاور انتخابی شما تجربه خوبی از بازاریابی و همچنین درک خوبی از استراتژی بازاریابی  و فروش دارد. مشاوران بازاریابی و فروش به شما در ایجاد تنوع کمک می‌کنند.

استخدام مشاوران بازاریابی و فروش که ارائه دهنده استراتژی های بازاریابی و فروش و  مشاوره بازاریابی و فروش هستند، سود زیادی برای شرکت شما خواهد داشت و موفقیت شرکت شما را در آینده تضمین می‌کند.صاحبان مشاغل کوچک بهتر است به دنبال استراتژی های بازاریابی و فروش مؤثر باشند تا بتوانند در دنیای تجارت رقابت کنند. مشاور بازاریابی و فروش شما باید از تاکتیک های بازاریابی و فروش واقف باشد که برای شرکت شما مؤثر خواهد بود، همچنین باید در جریان استراتژی های بازاریابی که به رشد شرکت شما در آینده کمک می‌کند، نیز باشد.

مزایای استفاده از مشاوره بازاریابی و فروش

بازاریابی عامل کلیدی برای موفقیت هر شرکتی است. استخدام مشاوران بازاریابی و فروش، موفقیت به دنبال خواهد داشت. این متخصصان می‌توانند به شما در ایجاد تاکتیک های بازاریابی و فروش قدرتمند برای جذب مشتری و همچنین ایجاد تبلیغات مؤثر کمک کنند و در نهایت باعث افزایش فروش کلی محصولات یا خدمات شما شود.

یک مشاور بازاریابی و فروش برای کسب و کار شما چه می‌کند؟

اساساً دو روش وجود دارد که در آن تخصص حرفه ای یک مشاور می‌تواند برای کسب و کار کوچک شما مفید باشد:

 • آن ها بازاریابی واقعی را به نمایندگی از تجارت شما عهده دار می‌شوند.
 • و یا با ارائه مشاوره مداوم و یا آموزش به شما این کار را به خودتان واگذار می‌کنند.
 • مشاور بازاریابی و فروش باعث ایجاد کمپین های بازاریابی، چه به صورت منظم یا فقط برای وظایف بازاریابی خاص، می‌شود.
 • مشاوران به بحث در مورد برنامه ها و استراتژی های بازاریابی در حین انجام آن‌ها می‌پردازند و معمولاً توصیه هایی برای بهبود تاکتیک های بازاریابی شما دارند.
 • ارائه تحقیقات بازار در خصوص محصولات و بازارهای شرکت های رقیب، یکی دیگر از خدمات مشاوران بازاریابی و فروش است. با مطالعه ساده در مورد قیمت رقبا، از طریق بررسی پروفایل شرکت به صورت آنلاین، تا انجام نظرسنجی در مقیاس کامل در مورد نیازهای مصرف کنندگان این امر امکان‌پذیر است.

هنگام انتخاب یک شرکت مشاوره بازاریابی و فروش ، چند جنبه کلیدی را در نظر داشته باشید. این که شرکت شما چه هدفی را دنبال می‌کند؟ چقدر بزرگ است؟ چند کارمند دارد؟ و چه محصولات و خدماتی را ارائه می‌دهد؟ سپس، باید بودجه خود را برای این کار در نظر بگیرید. این که برای بازاریابی شرکت چقدر می‌توانید خرج کنید. برخی از شرکت ها مشاوره رایگان در مورد نحوه استفاده از بودجه شما ارائه می‌دهند. در نهایت، اهداف و استراتژی بازاریابی فعلی خود در نظر بگیرید، ببینید چقدر برای گسترش قابلیت‌های خود نیاز دارید، آیا به تکنیک‌های نوآورانه نیاز دارید یا خیر، و آیا استراتژی شما کارآمد است یا خیر.همه اینها را در نظر بگیرید و سپس در مورد انتخاب یک شرکت مشاوره بازاریابی و فروش آگاهانه تصمیم بگیرید.

کلام آخر:

اگر به دنبال رشد کسب و کار خود هستید، مهم است که به فکر مشاوره بازاریابی و فروش باشید. یک متخصص بازاریابی و فروش حرفه ای، دانش و تخصص لازم برای کمک به شرکت شما در رسیدن به اهدافش را خواهد داشت. هنگام انتخاب مشاور برای پروژه خود، چند سؤال کلیدی وجود دارد که باید قبل از استخدام آن ها را بپرسید. به طور مثال، در مورد تجربه آن ها در مورد پروژه های مشابه شما بپرسید و اینکه چه نوع نتایجی مشتریان قبلی گرفته اند.

دکمه بازگشت به بالا