سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

پارامترهای انتخاب تشک طبی مناسب برای دیسک کمر

بهترین تشک طبی برای دیسک کمر با پارامترهای مختلفی تعیین میشود و همچنین میدانیم تشک مناسب در سلامتی افراد نقش بسزایی دارد، با توجه به اینکه ما ساعات زیادی را بر روی تشک و در خواب می‌گذرانیم، استاندارد بودن تشک بسیار مهم است. اگر هم از مشکلات و بیماری هایی مانند دیسک کمر رنج می‌برد، باید از یک تشک طبی مناسب دیسک کمر استفاده نمایید.

با توجه به اینکه ما یک سوم از عمر خود را در خواب می گذرانیم، پس باید شرایط مناسبی برای استراحت کردن داشته باشیم بنابراین استفاده یک تشک خوب که از به وجود آمدن مشکلات دیگری جلوگیری نماید، ضروری است. در این مطلب قصد داریم به بررسی تشک طبی برای دیسک کمر بپردازد.

یکی از شایع ترین بیماری در افراد دیسک کمر است با گسترش فناوری وکم تحرکی در افراد و نشستن زیاد و ایستادن طولانی مدت باعث ضعف در عضلات به ویژه در اطراف کمر شده و بر سلامت فرد تاثیر زیادی می گذارد . اکثر افراد در طول عمر خود دچار کمر درد می شوند اما می توان برای پیشگیری از کمر درد و فرسایش دیسک ها اقداماتی انجام داد.

مهره‌هایی که در  ستون مهر ها در ناحیه کمر وجود دارند، بر روی دیسک های اسفنجی بالش مانند، قرار گرفته است. هنگامی که این دیسک ها سالم باشند، می‌توانند به عنوان جذب کننده شوک برای ستون مهره های عمل کرده و انعطاف پذیری ستون مهره های را امکان پذیر می‌کنند. اما ممکن است که دیسک آسیب که به دیسک آسیب برسد، در این حالت دیسک ها ممکن است متورم یا باز شوند. در اصطلاح پزشکی به این حالت فتق دیسک گفته می‌شود.

زمانی که دیسک دارای فتق، باعث وارد شدن فشار بر ریشه اعصاب می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد درد شدید، بی حسی و ضعف در نواحی خاص بدن شود که ریشه عصب از آنها عبور می‌کند. به عنوان مثال فتق دیسک در قسمت پایین کمر می‌تواند باعث ایجاد درد و بی حسی در ناحیه لگن شود و تا پایین را نیز تحت تاثیر خود قارا دهد. در اصطلاح به این مشکل سیاتیک می‌گویند. سیاتیک رایج ترین علامت تشکیل فتق دیسک در ناحیه پایین کمر است.

در هنگامی که چنین مشکلاتی رخ می‌دهد، موقع خواب ممکن است احساس درد شدید و بی خوابی بکنید. در چنین شرایطی باید به سراغ انتخاب تشک طبی برای دیسک کمر بروید. این تشک ها باعث راحتی خواب برای افراد دارای دیسک کمر می‌شود و  تاثیر بر روند درمان این بیماری دارد.

  • درد کمر
  • گرفتگی عضلات ( اسپاسم )
  • عصب پا از کار می افتد و سبب بی حسی پا می شود و پا حالت افتادگی ایجاد می کند .
  • در مرحله پشرفته این بیماری فرد کنترل ادرار و مدفوع خود را از دست می دهد .

پزشک برای تشخیص فتق دیسک کمر از معاینه بدنی ، آزمایشات تصویر برداری و تست های الکتریکی استفاده می کند و در صورتی که دیسک کمر تایید شد با فیزیوتراپی ، دارو های شل کننده عضلات ، تزریق کورتون و دارو های ضد درد و التهاب آن را کنترل می کند و به شما استراحت نسبی را در پیشنهاد کرده و به شما توصیه می شود تا از استراحت مطلق جلوگیری کنید تا ضعف در عضلات شما مانع از راه رفتن شما نشود و همچنین از ورزش های سنگین مانند کوه نوردی و رانندگی پرهیز کنید و همچنین آب درمانی و استخر یکی از راه های درمان کمر درد و درد های اسکلتی عضلانی می باشد .

بلند کردن اجسام سنگین: گاهی افراد اقدام به جابه جایی و بلند کردن اجسام سنگین می کنند که درد کمر و دیسک را برای خود به همراه دارد.

عدم توجه کافی به خوشخواب: اکثر مردم فکر می کنند خوابیدن بر روی زمین و تشک های سفت برای سلامت بدنشان هیچ مشکلی را به همراه ندارد و برای کمردرد مفید است، اما اینطور نیست علاج کار استفاده از بهترین تشک طبی مناسب و هماهنگ بدن است.

نشستن طولانی مدت: به ستون فقرات آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌ کند، یکی از دردهایی که امروزه بسیاری با آن درگیر هستند،کمر درد و دردهای ناشی از ساییدگی غضروف مهره‌های کمر است که سبب ایجاد دیسک کمر می شود.

توجه: یکی از مهمترین راه‌های کاهش کمردرد و درد‌های ناشی از دیسک کمر خرید تشک طبی رویال استاندارد است.

اولین قدم برای همه افرادی که مبتلا به کمردرد هستند، مشاور با پزشک برای انجام معاینات و آزمایشات لازم، تشخیص بیماری و تنظیم برنامه درمان است.

برای انتخاب تشک خوشخواب در راستای رفع کمردرد و دیسک کمر نکات مهم بسیاری وجود دارد که مجموعه میترامترس به آن ها اشاره میکند. امید است با به کار بستن این نکات و استفاده از تشک خوشخواب مناسب بتوانید بر دردهای خود فائق آیید.

در خرید تشک برای کمردرد حتما از تشک‌های استاندارد استفاده نمایید. اینگونه تشک‌ها حداقل استانداردها را برای آسیب نرساندن به بدن شما دارا می‌باشند. استاندارد بودن تشک مانع از خرید تشک تقلبی می‌شود که ممکن است آسیب‌های جدی تری را به بدن شما وارد نماید.

متخصصان ارتوپد برای رفع دردهای کمر استفاده از تشک‌های طبی اسفنجی را که دارای خاصیت ارتجاعی هستند پیشنهاد می‌کنند. بهتر است در هنگام انتخاب تشک از سفتی و نرمی‌ تشک کاملا مطمئن شوید تشک آنقدر سفت نیست که باعث خشکی بدن شود و یا آنقدر نرم نیست که باعث ایجاد فشار در نقاط اتکای بدن گردد. تشک‌های طبی فنری که آمیخته ای از فنر و اسفنج هستند بهترین گزینه برای اینگونه تشک‌ها هستند.

در هنگام خرید به ارتفاع تشک توجه داشته باشید  تشک‌هایی که ضخامت آنها کمتر است سفت تر هستند و از انعطاف پذیری کمتری برخوردارند. اینگونه تشک‌ها می توانند باعث تشدید درد در بدن شما گردند. تشک به لحاظ ابعاد نیز باید متناسب با بدن شما باشد در غیر اینصورت حرکات شما را در هنگام خواب محدود می‌نماید و باعث آشفتگی خواب شما خواهند شد.

اگر از کمر درد رنج می‌برید همین امروز با مشاوران میترامترس تماس بگیرید و با انتخاب بهترین نوع تشک خوشخواب به دردهای خود پایان دهید.

توجه : طبق گفته بنیاد ملی خواب، افرادی که دچار مشکلات عضلانی هستند، حدود 42 دقیقه خواب کمتری در شب دارند.

ویژگی های بهترین تشک طبی برای دیسک کمر

درد کمر یکی از شایع ترین و رنج آورترین نوع درد در میان افراد است که ربطی به سن و سال و جنس افراد ندارد. این گونه دردها ناشی از بلند کردن اجسام سنگین یا باقی ماندن طولانی بدن در یک حالت غیر استاندارد می‌باشد. یکی از راه‌های رفع این گونه دردها استفاده از تشک‌های مناسبی که سفتی انعطاف پذیری دارند می‌باشد.

بهترین نوع تشک برای این گونه دردها تشک خوشخواب می‌باشد که انواع مختلفی دارد مانند تشک طبی، تشک طبی فنری یا تشک‌های گران تری مانند تشک‌های مموری فوم هستند که دردهای ستون فقرات را با ایجاد یک بستر مناسب کم میکنند و حتی گاهی باعث درمان نیز می شوند. در نتیجه اگر مدت زیادیست که دچار کمردرد هستید بهتر است تشک‌های قدیمی خود را کنار بگذارید و برای درمان و تسکین دردهای خود قدمی اساسی بردارید. خرید تشک خوشخواب طبی یا خرید تشک خوشخواب طبی فنری  ازسایت می‌تواند بهترین راه برای کاهش دردهای شما باشد.

برای خرید بهترین تشک طبی سعی کنید از برندهای شناخته شده و معتبری چون میترامترس، تشک خود را خریداری کنید، در واقع تشک هایی که دارای استاندارد های معتبر داخلی و خارجی و دارای فنر بندی استاندارد هستند و همچنین دارای ضمانت واقعی باشند؛ نگرانی بابت آسیب های احتمالی تشک خود نداشته و با خیال راحت نهایت استفاده را از محصول خود ببرید.

میترامترس بهترین مارک تشک طبی برای دیسک کمر است که می‌توانید با مراجعه به سایت میترامترس، از انواع تشک طبی و تشک مناسب برای دیسک کمر بازدید نمایید.

تشک نرم یا سفت، کدام مناسب تر است؟

با توجه به تحقیقاتی که که در این مورد انجام شد، از کسانی که دچار کمر درد بودند، تقاضا شد روی تشک‌های مختلف بخوابند و نتیجه را اعلام کنند.

بنابراین اگر تشکی که در آن استراحت می کنید، آن قدر سفت باشد که این انحنا به طور کامل از بین برود و یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند، فرد دچار کمر درد می شود. پس، هنگام خرید تشک، نبوده و پیشنهاد می‌شود روی تشکخیلی نرم استراحت نکنید.

اما اگر پزشک استفاده از تشک دیگری را پیشنهاد می‌کند، باید با توجه به نظر او برای  اقدام کنید.

انواع مدل های تشک طبی مناسب دیسک کمر

تشک طبی اسفنجی بدون فنر و سفت است و دارای خواص درمانی است. با این حال تنوع این نوع تشک ها بسیار زیاد است و شامل موارد مختلفی می‌شود.

عدم داشتن فنر در تشک ها معمولا نخستین موردی است که در مورد تشک های طبی به آن اشاره می‌شود. ساختار درونی این تشک ها اسفنجی، یونولیتی و یا تهیه شده از فوم است. درجه کیفیت تشک های طبی اسفنجی به میزان یه کار رفتن این مواد در آن است.

این مدل تشک ها از لحاظ داشتن فنربندی لایه های اسفنجی دارای سفتی متعادل تری نسبت به تشک های طبی اسفنجی هستند؛ استاندارد تر هستند. این نوع تشک ها برای دیسک کمر مناسب هستند و یک سر و گردن از تشک های طبی اسفنجی بالاتر هستند.

تشکی است که اسکلت کلی تشک به صورت یک تکه و فنر های آن به یکدیگر متصل است؛ تشک های فنری متصل سفت تر از تشک های فنری منفصل می باشند.

همچنین شما میتوانید از بالش های طبی نیز استفاده کنید، برای اطلاع از قیمت بالش طبی برای دیسک گردن میتوانید از نمایندگی های معتبر استعلام قینت بگیرید.

درمان و جلوگیری از دیسک کمر:

گاهی اوقات امکان دارد که دردهای ناشی از دیسک کمر به خودی خود، درمان شوند. اگر دردهای ناشی از کمر ادامه دار بود، استفاده از کمک‌های متخصص ارتوپد بهترین گزینه است. خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و ورزش منظم از مهمترین روش‌های جلوگیری و حتی درمان به شمار می‌روند. شما با انجام ورزش‌های منظم، ماهیچه‌ها را تقویت کرده و باعث انعطاف‌پذیری عضلات کمر خود می‌شوید. تهیه تشک‌های طبی هم به انعطاف‌ پذیری هر چه بیشتر ماهیچه‌ های کمر کمک می‌کند. همین امر باعث می‌شود که حالت بدنی شما، فرم مناسبی به خود بگیرد. تشک‌های مخصوص دیسک کمر در کاهش خطر فتق دیسک و همچنین افزایش کیفیت خواب، نقش بسیار مهمی دارند.

نکات مهمی که باید به هنگام خرید تشک مناسب دیسک کمر بدانید:

نکته مهمی که در خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر باید بدانید، توجه به ویژگی‌های آن است. اینکه یک تشک طبی از چه ویژگی‌هایی برخوردار است، از جمله سوالات مهمی بوده که خریدار باید دنبال پاسخگویی به آن باشد. حالت خوابیدن و وزن بدن شما می‌تواند شما را در خرید بهترین و مناسب‌ترین تشک هدایت نماید. یک تشک استاندارد، تشکی است که دردهای ناشی از کمر را تا حدود زیادی کاهش داده و به شما در تجربه یک خواب لذت‌بخش، کمک نماید.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و تاثیر آن بر حالت خوابیدن افراد:

علاوه بر خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر، تهیه بالش استاندارد هم بر کیفیت خواب تاثیر زیادی می‌گذارد. استفاده از بالش مناسب در حالت‌های مختلف خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بالش استاندارد، بالشی است که فاصله خالی بین بدن و تشک را پر کرده و باعث کمترین فشار به ستون فقرات می‌شود.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که به پشت میخوابند:

برای آن‌ دسته از افرادی که با مشکل دیسک کمر مواجه هستند، خوابیدن به پشت می‌تواند یکی از بهترین حالت‌های خواب باشد. در این حالت خواب، ستون فقرات در یک خط مستقیم قرار گرفته که در کاهش دردهای کمر بسیار موثر خواهد بود. از مهمترین معایب خوابیدن به پشت می‌توان به خروپف و ایجاد مشکل تنفسی در خواب اشاره نمود. تهیه تخت‌ های نسبتا نرم به آن‌ دسته از افرادی که به پشت می‌خوابند، توصیه می‌شود.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و تاثیر آن بر حالت خوابیدن افراد

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که به پهلو میخوابند:

کسانی که به پهلو می‌خوابند، بهترین حالت خواب را تجربه می‌کنند. خوابیدن به پهلو در تنفس بهتر، بهبود سلامت قلب و کاهش رفلاکس معده، نقش مهمی دارد. بهترین تشک مناسب برای افرادی که به پهلو می‌خوابند، تشک‌هایی با سطح نرم تا متوسط بوده که در بازار موجود هستند. استفاده از این مدل تشک‌ها در کاهش دردهای ناشی از شانه و لگن بسیار تاثیرگذار است. یک تشک مناسب برای این دسته از افراد میباشد.

خرید تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که بر روی شکم میخوابند:

یکی از بدترین حالت‌های خواب، خوابیدن بر روی شکم است. این مدل خواب، معایب زیادی داشته که از مهمترین آنها می‌توان به کشیدگی گردن و کمردرد شدید اشاره نمود. خرید تشک‌های نسبتا سفت برای افرادی که بر روی شکم می‌خوابند، بسیار کاربردی است. زیرا این مدل تشک‌ها باعث جلوگیری از فرو رفتن بیشتر کمر به هنگام خواب می‌شوند.تشکی مثل و از تشک های مناسب این افراد میباشد.

خرید تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که در حالتهای مختلف میخوابند:

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. آن‌دسته از افرادی که حالت‌های مختلف خواب را تجربه می‌کنند از لحاظ سلامتی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارند. خرید تشک‌های متوسط رو به سفت از بهترین گزینه‌های پیشنهادی برای آن‌دسته از افرادی است که در حالت‌های مختلف می‌خوابند. استفاده از این مدل تشک‌ها باعث خواهد شد تا به هنگام خواب، راحتی بیشتری را تجربه نمایید.تشک هایی نظیر و جز بهترین تشک ها میباشند.

انواع تشک مناسب کمر درد:

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر، یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌ روی افرادی است که از دردهای ناشی از کمر رنج می‌برند. مدل‌های مختلفی از تشک‌های مخصوص کمردرد وجود داشته که هر کدام از آنها از ویژگی‌های مخصوص به خود برخوردار هستند. بهترین تشک برای افرادی که با مشکل کمردرد مواجه هستند، تشکی است که فشار را از نقاط مختلف بدن برداشته و از ستون‌ فقرات به خوبی حمایت کند.

آشنایی با راهنمای خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل مموری فوم:

این مدل تشک‌ها با توجه به فرم بدن شما شکل می‌گیرند. تشک‌ های مموری فوم با توجه به ویژگی شکل‌پذیری که داشته، فشارهای بیش از حد را از نواحی شانه و باسن آزاد می‌کنند. طراحی تشک در مقایسه با سایر تشک‌ها، بسیار متفاوت است. حفظ کردن گرما و محدود کردن جریان هوا از مهمترین ویژگی‌های تشک مموری فوم به شمار می‌رود. علاوه بر آن، تشک‌های مموری فوم با برخورداری از مواد خنک‌کننده نظیر: روغن‌های گیاهی، ژل و تزریق گرافیت یا مس باعث تنظیم درجه حرارت می‌شود. این امر می‌تواند در درمان و تسکین دردهای عضلات موثر واقع شود.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل لاتکس:

تشک لاتکس از لحاظ بعضی ویژگی‌ها به مانند تشک مموری فوم است. این تشک، شکل‌پذیری خاصی داشته و از توانایی تطابق با حالت‌های مختلف بدن برخوردار است. تشک‌های لاتکس، خنک‌تر بوده و در برابر ضربه، واکنش بیشتری از خود نشان می‌دهد. سفتی تشک‌های لاتکس، یکی از مهمترین ویژگی‌ها برای آن‌دسته از افرادی است که با معضل کمردرد مواجه هستند. در تولید این مدل تشک‌ها از مواد مصنوعی و طبیعی استفاده شده است. تشک‌ لاتکس طبیعی به دلیل مواد به کار رفته در تولید در مقایسه با مدل دیگر از دوام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار است.

خرید بهترین تشک مناسب دیسککمر؛ مدل هیبرید یا ترکیبی:

یکی از مهمترین دغدغه‌های افراد به هنگام خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر این است که انتخاب از میان مدل‌های مختلف برای آنها بسیار دشوار می‌شود. نیاز، مهمترین موردی است که می‌تواند شما را به تهیه بهترین مدل تشک هدایت کند. یکی دیگر از مدل‌های تشک مخصوص دیسک کمر، تشک هیبرید یا ترکیبی است. تشک‌های هیبرید از ویژگی‌های تشک‌های فنری و فوم برخوردار هستند. اثر خنک‌کنندگی و انعطاف‌پذیری از مهمترین ویژگی‌های تشک‌های ترکیبی بوده که در کاهش دردهای عضلانی بسیار موثر عمل می‌کنند. البته ناگفته نماند که تشک‌های هیبرید به دلیل وجود لایه‌های بیشتر در ساخت آنها، ضخیم‌تر بوده و از قیمت بالایی هم برخوردار هستند.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر؛ مدل فنری:

یکی از مهمترین مواردی که باید هنگام خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر مدنظر قرار داد، توجه به نیاز و انتظارات شما از محصول است. اینکه کدام مدل تشک می‌تواند از کمر بیشتر پشتیبانی نماید، جزو آن‌دسته از سوالات مهمی است که باید به آن پاسخ داد.

علاوه بر تشک‌های مخصوص دیسک کمر که در جملات بالا به آنها اشاره نمودیم، مدل دیگری در بازار به نام تشک فنری وجود دارد. استفاده از این مدل تشک‌ها در خانه‌ها، هتل‌ها و خوابگاه‌ها بیشتر رواج دارد. البته بستگی به نظر شما داشته که بخواهید از این مدل تشک برای کاهش دردهای ناشی از کمر استفاده نمایید. تشک‌های فنری، انعطاف‌پذیری کمی داشته و از کمر نمی‌توانند به خوبی پشتیبانی نمایند. لایه‌ها و پوشش‌های به کار رفته در تشک‌های فنری تنها جهت راحتی بیشتر فرد به هنگام استراحت، طراحی شده‌اند. به طور کلی تشک‌های فنری جهت کاهش یا درمان دیسک کمر، مناسب نیستند.

توجه به وزن بدن جهت خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر:

از نکات مهم دیگری که باید به هنگام خرید بهترین تشک برای کمر درد درنظر گرفت، توجه به وزن بدن است. زیرا وزن بدن، کیفیت خواب بر روی تشک‌های مخصوص دیسک کمر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. وزن افراد به گروه‌های مختلف سبک، متوسط و سنگین تقسیم شده و هر فردی با توجه به این موضوع باید بهترین تشک مناسب دیسک کمر را جهت خرید انتخاب نماید.

مسلما، استفاده از تشکی که با ویژگی‌های جسمانی فرد تناسب نداشته باشد، کیفیت خواب او را تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای افرادی که وزن کمتر از 60 کیلوگرم دارند، بهتر است که از تشک‌های نرم استفاده نمایند. انتخاب تشک‌های سفت برای این‌گونه افراد به دلیل عدم پر شدن فضای خالی بین بدن و سطح تشک، گزینه مناسبی به نظر نمی‌رسد.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر برای افرادی که در رده وزنی 60 تا 100 کیلوگرم هستند، یکی از موارد مهمی است که نباید نسبت به آن بی‌توجه بود. انتخاب تشک‌هایی که درصد نرمی متوسط دارند برای این دسته از افراد بسیار مناسب است.

تشک مورد نظر برای افراد دارای وزن متوسط، نباید بیش از حد سفت یا نرم باشد. در غیر اینصورت امکان ایجاد فشار در نقاط مختلف بدن افزایش خواهد یافت. استفاده از تشک‌های سفت و سخت برای افراد بالای 100 کیلوگرم، مناسب‌ ترین گزینه به شمار می‌ رود. زیرا این محصول از فرو رفتن بیش از حد بدن در تشک جلوگیری خواهد کرد. همین امر باعث تضمین کیفیت بهتر خواب و همچنین پشتیبانی کامل از قسمت‌های مختلف بدن خواهد شد.

خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر و سایر متعلقات خواب:

همانطور که در جملات پیشین اشاره نمودیم، انواع تشکمناسب کمر درد در بازار وجود داشته که می‌توان با در نظر گرفتن نکات مهم جهت خرید بهترین مدل اقدام نمود. تشک‌های مناسب دیسک کمر را می‌توان در مدل‌های متنوعی در بازار یافت. تشک خوشخواب از برندهای معروف در بازار بوده که جایگاه بسیار ویژه‌ای را در میان مشتریان کسب کرده است.

 در این مقاله، تمرکز اصلی بر معرفی و خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر بوده که سعی شده به مهمترین ویژگی‌های هر کدام از مدل‌ها اشاره شود. از جمله تشک‌های فول طبی خوشخواب موجود در بازار، مدل‌های آلینا طبی، سوپر کلاس هارد و های کلاس مموری است.

این مدل تشک‌ها برای آن‌دسته از افرادی که از مشکل کمردرد رنج می‌برند، بسیار مناسب بوده و از آنها می‌توان در بسیاری از موارد درمانی، استفاده نمود. علاوه بر محصولات ذکر شده در ، لوازم جانبی دیگری نظیر: ، بالش و روتختی وجود داشته که استفاده از آنها می‌تواند بر طول عمر محصول و کیفیت خوابتان تاثیر بگذارد.اگر درخارج از کشور زندگی میکنید میتوان از تشک های سایر برندها از این خرید کنید.

دکمه بازگشت به بالا