جامعهمعرفی کسب و کار

علت بوی بد فاضلاب آشپزخانه

علت اصلی بوی بد آشپزخانه

به نظر می رسد بد باقی مانده مواد غذایی داخل لوله فاضلاب می باشد که لوله و سیفون ظرفشویی باقی مانده است. سیستم لوله و فاضلاب سینک ظرفشویی می تواند عامل ایجاد بوی بد در آشپزخانه باشد و برای حل مشکل لازم است این مواد فاسد شده را از لوله فاضلاب تمیز کنید. هر چقدر هم که آشپزخانه تمیز باشد باز هم بوی بد از فاضلاب بیرون می آید و علت آن هم کثیفی لوله فاضلاب است.

برای تمیز کردن لوله فاضلاب سینک می توانید لوله و سیفون ظرفشویی را باز کنید. البته اگر تخصص و توانایی لازم برای این کار را دارید. در این صورت می توانید خودتان این کار را انجام دهید و سپس اقدام به پاکسازی لوله فاضلاب نمایید تا عوامل ایجاد بوی فساد در آشپزخانه از بین بروند. در غیر این صورت بهتر است با متخصصین لوله بازکنی یافت آباد تماس بگیرید تا بیاییند و مشکل بوی بد فاضلاب آشپزخانه را رفع نمایند. لازم به ذکر است که در برخی موارد منشا بوی بد نشت به داخل ساختمان می باشد که این بو حاوی گازهای سمی و بوی بد است که این بو محیط را آلوده و بدبو می کند. در برخی موارد گاز فاضلاب غلظت بالایی دارد و همین باعث می شود نشت مقدار کمی از آن باعث آلودگی شدید محیط شود و بکلی فضای آشپزخانه را بدبو نماید.

رفع بوی بد سینک ظرف شویی و چاه حمام

برای رفع بوی بد فاضلاب و حل مشکل بوی بد روشهای مختلفی وجود دارد که ما برخی از آنها را برای شما ذکر می کنیم. روش اول استفاده از آبلیمو و جوش شیرین است که باید این دو را به میزان یک چهارم پیمانه را با هم مخلوط کنید و پس از آن مایعی خمیری شکل به دست آید که درون لوله فاضلاب ریخته شود و پس از مدتی اثر آن مشاهده شود.

دیگر روش حل این مشکل استفاده از جوش شیرین و سرکه است. نصف پیمانه جوش شیرین که خاصیت شویندگی دارد را داخل سیفون ظرفشویی یا حمام بریزید و سپس نصف پیمانه سرکه را روی آن بریزید تا شما ساخته شود و گرفتگی لوله ها را رفع نماید. پس از ۵ دقیقه عملیات لوله بازکنی توسط محلول خودساخته آغاز می شود و سریعا گرفتگی لوله باز خواهد شد.

و اما روش سوم لوله بازکنی خانگی استفاده از قالب های یخ و سرکه است که می تواند تاثیر خوبی در گرفتگی لوله ها داشته باشد. به این صورت که لیمو را برش زده و مقداری یخ روی آن بریزید و اجازه دهید ترکیب ساخته شده در لوله فاضلاب بماند. این عملیات را چند روز تکرار کنید تا و حمام به خوبی باز شود و شما شاهد عملکرد لوله بازکنهای خانگی باشید.

ساده ترین روش برای رفع بوی بد چاه ها

دیگر روشهای رفع گرفتگی لوله ها به این شرح است. روش اول استفاده از محلول نمک و جوش شیرین است که باید این دو را داخل یک کاسه آب جوش بریزید و پس از ترکیب شدن آن را در لوله فاضلاب بریزید تا به عنوان یکی از ساده ترین لوله بازکن ها اثر خود را بگذارد. از جمله بهترین ترکیبات ضد بوی بد فاضلاب در آشپزخانه استفاده از نمک و جوش شیرین می باشد.

دیگر روش حل مشکل بوی فاضلاب استفاده از ترکیب آب لیمو و جوش شیرین است که حقیقتا تاثیر فوق العاده ای در رفع گرفتگی ها و حل مشکل بوی فاضلاب دارد. به این صورت که این دو را با هم مخلوط کرده و آن را در داخل لوله فاضلاب بریزید تا بوی بد را از بین ببرد. پس از حل مشکل آب سرد را باز کنید و بگذارید مواد باقی مانده به وسیله آب شسته شوند.

همچنین استفاده از ترکیب سرکه و جوش شیرین نیز بوگیر مناسبی برای شما ایجاد می کند که یک می باشد و بسیاری از بو های نامطبوع فاضلاب را از آشپزخانه از بین می برد. رفع بوی بد فاضلاب را با سرکه و جوش شیرین انجام دهید.

لازم به ذکر است که استفاده از آهک نیز بسیار موثر واقع می شود به این صورت که آهک را با ۱۰ لیتر آب مخلوط کنید و پس از ترکیب شدن آن را در لوله فاضلاب بریزید و برای مدتی طولانی آن را داخل لوله باقی بگذارید. این کار باعث می شود آهک بوی بد را از بین ببرد و آشپزخانه و حمام خالی از بوی بد شود.

راه حل مناسب برای برطرف کردن بوی بد چاه:

روشهای مناسبی جهت وجود دارد که برخی از آنها ذکر شد. اگر مشکل در توالت باشد چاره کار در استفاده از فلاش‌تانک است که با کشیدن آن مقدار زیادی آب به داخل سیفون توالت وارد می شود و به سبب آن فاضلاب و فضولات باقی مانده در سیفون توالت به داخل چاه می روند. فضولات داخل سیفون است که با کشیدن فلاش تانک مشکل حل می شود. همچنین می می توان به جای فلاش تانک از یک آفتابه آب نیز استفاده کرد و آن را به داخل توالت خالی کرد.

در برخی موارد نیز مشکل بوی بد ناشی از استاندارد نبودن لوله کشی فاضلاب می باشد به این صورت که لوله کش از لوله و سیفون غیر استاندارد جهت لوله کشی استفاده کرده است و همین باعث می شود از فضای خالی داخل لوله گاز فاضلاب به داخل ساختمان نشت کند و باعث متعفن شدن فضا شود. اهمیت لوله کشی فاضلاب اینجاست که مشخص می شود و لازم است جهت لوله کشی ساختمان از افراد با تجربه و متخصص استفاده شود.

علت بوی فاضلاب در آپارتمان چیست؟ بوی بد فاضلاب توالت در ساختمان به چه علت است؟ پاسخ تمام سوالات در مورد درمان قطعی بوی بد فاضلاب اینجا توضیح داده شده است.

از مهمترین علائم بوی بد در طبقات آپارتمان خرابی سیفون فاضلاب و چربی چسبیده شده به جداره لوله می باشد.

با گذشت زمان و تغییر نحوه زندگی مردم و همچنین تغییر ساختار ساختمان ها از ویلایی به آپارتمان، مشکلات از قبل بیشتر شد.

ازدیاد ساکنین یک آپارتمان و مشترک بودن لوله کشی ها، فاضلاب و .. گرفتگی های لوله فاضلاب و همچنین پر شدن چاه را بیشتر نمود.

امروزه در استان تهران اکثر خانه ها آپارتمانی با تعداد طبقات بسیار زیاد است و مشکلات  فراوانی هم دارد.

اکثر ساکنین این آپارتمان ها زمانی که با ما تماس می گیرند شکایت اصلی آنها علت بوی فاضلاب در طبقه اول است. تمام این دوستان به اتفاق فکر می کنند که علت اصلی نشت بوی بد فاضلاب از واحدها 1 و 2 طبقه اول می باشد. در صورتی که این دلیل اصلی نیست و تنها یک حدس اشتباه است.

در واقع باید اینطور گفت که چون در ساختمان های کشورمان چاه در پایین ترین سطح ممکن و در زیر آپارتمان است پس اگر نشتی یا مشکلی به وجود آید که سبب ایجاد بوی نامطبوع شود، مسلما اولین جایی که شما آن بو را استشمام خواهید کرد، طبقه اول می باشد. پس نمی توان گفت تمام تقصیر ها گردن ساکنین طبقه اول است. در این مطلب در مورد مشکلات زیر توضیح خواهیم داد:

 • رفع بوی بد چاه فاضلاب
 • رفع بوی بد لوله های فاضلاب
 • رفع بوی بد فاضلاب ماشین لباسشویی
 • رفع بوی بد توالت
 • رفع بوی بد فاضلاب آشپزخانه
 • رفع بوی بد فاضلاب ظرفشویی
 • رفع بوی بد فاضلاب سرویس بهداشتی
 • رفع بوی بد فاضلاب سینک
 • رفع بوی بد فاضلاب شهری
 • رفع بوی بد فاضلاب روشویی
 • رفع بوی بد فاضلاب حمام
 • رفع بوی بد فاضلاب اتاق خواب

رفع بوی بد منتشر شده در تمام بخش های خانه توسط سرویسکاران حرفه ای و با تجربه شرکت بصورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت شبانه روزی انجام می شود.

علل اصلی بوی بد فاضلاب در آپارتمان چیست؟

در اینجا علل اصلی پیچیدن بوی فاضلاب در خانه را بصورت تفکیک شده توضیح می دهیم تا با آنها آشنا شوید و پس از بررسی کردن و فهمیدن علت های اصلی، در صورت وجود گرفتگی در لوله، آن را با برطرف نمایید، در غیر این صورت با یک شرکت مناسب تماس بگیرید.

1- گازهای سپتیک: فاضلاب داخل چاه همواره به وسیله باکتری های موجود در حال تجزیه شدن است و این کار سبب تولید گازهایی با نام متان، آمونیاک و… می گردد که به مجموعه این گازها “سپتیک” می گویند. این گازها در غلظت های پایین باعث ایجاد بوی فاضلابی می شوند که گاهی اوقات شما آنها را استشمام می کنید اما در غلظت های بالا می تواند باعث صدمه دیدن به دستگاه تنفسی انسان شوند.

2- نبود آب در شتر گلویی: نقش اصلی شتر گلو یا لوله خمیده در لوله کشی ساختمان ها، جلوگیری از خروج این گازها و رفع بوی زننده فاضلاب می باشد. اما در مواردی به خاطر خشک بودن این لوله گازها از آن خارج می شوند. در واقع اگر در خمیدگی این لوله آب وجود نداشته باشد این اتفاق می افتد. چرا که وجود آب باعث می شود، زمانی که گازها قصد خروج از لوله را دارند، داخل آب حل شوند. پس همواره داخل این لوله آب بریزید.

3- انباشته شدن مواد زائد داخل شتر گلویی: گاهی اوقات خود این شتر گلویی علت بوی فاضلاب در آپارتمان است. چون مواد زائدی که در خمیدگی این لوله جمع می شوند، با گذر زمان به دلیل فاسد بودن باعث نشت بوی فاضلاب می شوند. برای از بین بردن این بو کافی است از فلاش تانک استفاده نمایید.

4- گیر کردن مواد غذایی در لوله آشپزخانه: اکثر خانم ها بدون رعایت کردن نکات کلیدی هنگام شستشو ظروف غذا، خودشان سبب ایجاد این بو می شوند و با شستشوی ظروف روغنی و همچنین وارد کردن مواد غذایی به داخل لوله، باعث می شوند به مرور زمان این مواد در یک جا انباشته شوند و به دلیل فاسد بودن بوی بدی را در محیط پراکنده کنند.

5- کهنه شدن چاه فاضلاب: خوشبختانه با وجود لوله های فاضلابی نصب شده در ساختمان های تهران، کمتر کسی دارای چاه فاضلاب است. اما اگر در خانه چاه فاضلابی دارید، کهنه و قدیمی شدن آن می تواند علت بوی فاضلاب در آپارتمان باشد.

6- پر شدن چاه فاضلاب: چاه های فاضلاب ساختمان های کشورمان همانطور که گفته شد در زیر ساختمان است و چون درب این چاه ها فاصله زیادی از سطح زمین دارد پس تشخیص پر شدن آن کار هر کسی نیست و نیاز به متخصص دارد تا با دستگاه این کار را انجام دهد. اگر هیچ یک از این موارد، دلیل اصلی نشت بوی بد فاضلاب در منزلتان نیست، بهتر است از یک شرکت تخلیه چاه بخواهید چاه فاضلاب ساختمانتان را بررسی نماید.

7- نشت چاه فاضلاب: گاهی اوقات پر شدن چاه و همچنین تخلیه نکردن آن سبب ایجاد بوی نامطبوع می گردد.

منبع: لوله بازکنی خانی

دکمه بازگشت به بالا