سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

کفش ایمنی راحتی چگونه کفشی می باشد؟

کفش ایمنی راحت و مشخصات آن + قیمت کفش ایمنی خارجی

وقتی سخن از کفش به میان می آید ذهن همه ما به پا ها می رود و این که خستگی ها چگونه آدم را از پا درمی آورند و یا وقتی که پا ها زخمی می شوند چقدر درد آور است و زمانی این حالت غیر قابل تحمل می باشد که مجبور باشیم مدت ها در حال ایستاده و کفش به پا بمانیم، از این رو همه به دنبال راحتی و آرامش می باشند و همیشه به دنبال تهیه کفش راحت می باشند . کفش ایمنی خصوصا کفش ایمنی کارگری راحت دارای انواع بسیار زیادی می‌باشد و  مدل ها و رنگ های متنوع زیادی دارند و انتخاب مناسب آن ها بر عهده خود افراد می‌باشد.

راحتی اساس کار بشریت می باشد و کفش ایمنی راحت کفشی می باشد که هیچ گونه آسیبی به پا نرسد و پاها خسته نشوند و همچنین انگشتان پا درون آن راحت باشند و از همه مهم تر این که  به راحتی وارد پا شده و به راحتی از آن خارج شود. کفش راحت کفشی است که سنگین نباشد و در مقابل سرما و گرما مقاوم باشد و سلامتی پاها را تضمین کند . کفش ایمنی راحت برای کارهای روزمره و ورزش ها و حتی شغل های سخت مورد استفاده قرار می گیرد و در صورتی که راحت نباشد ممکن است حوادث و اتفاقاتی برای پا پیش بیاید که قابل جبران نباشد و در این صورت انجام کارهای روزانه برای افراد سخت می شود و بسیاری از مشکلات دیگر نیز به وجود می‌آید.

استفاده از کفش‌های نامناسب غیر اصولی علاوه بر اینکه به پا ها آسیب می رسانند و راحتی را سلب می کنند، بلکه به زانوها و کمر و استخوان ها و ستون فقرات و همچنین لگن  نیز آسیب های بسیار جبران ناپذیر وارد می کنند و عواقب بدی به همراه می‌آورند. به اعتقاد بسیاری از متخصصان و پزشکان ، بسیاری از بیماری های عضلانی اسکلتی به دلیل استفاده نادرست از کفش ها یا استفاده از کفش های نامناسبی می باشد که در اثر فشار و آزارهایی که به کف پا و نواحی دیگر بدن وارد می‌شود به وجود می‌آید. یک کفش ایمنی باید متناسب با استاندارد ها تولید شود و ایمنی لازم برای سلامتی پا را داشته باشد .

در عین حال اگر کفش های ایمنی تنوع رنگ بندی داشته باشند و سلیقه های  بیشتری را در برگیرند ، باعث می شود که افراد زیادی در جامعه از آن ها استفاده کنند و در نتیجه سلامتی افزایش یافته و بیماری های کمر و پا کاهش می‌یابد . کفش های ایمنی راحت باید جنس خوبی داشته باشند تا هم زیبا باشند و هم این که راحت باشند و همچنین پاشنه استاندارد نیز داشته باشند .

کفش ایمنی زمانی راحت می باشد که پاشنه های مناسبی داشته  باشد و نه بدون پاشنه باشند و نه پاشنه آن ها خیلی بلند باشد ، کفش های بدون پاشنه و کفش های پاشنه بلند راحت نمی باشند و موجب آسیب رساندن به کمر و ستون فقرات می شوند . قالب و پنجه استاندارد در کفشهای ایمنی تاثیر بسیار زیادی در آن ها دارد ، زیرا برای هر پایی قالبی وجود دارد و پنجه های پای افراد نیز با همدیگر متفاوت می‌باشد ، بنابراین در خرید یک کفش راحت باید به راحتی پنجه پا و طرز قرار گرفتن پا در کفش دقت شود.

بهترین نوع کفش های ایمنی راحت

بهترین نوع کفش های ایمنی کفش های چرمی بسیار قابل انعطاف می باشد که اگر آن را خم کنیم ، به طور کامل خمیده می‌شود و آن نشان دهنده انعطاف پذیری کفش می باشد و همچنین پاشنه آن ها در حدود سه سانتی متر باشد . کفش های بند دار از این لحاظ راحت می باشند که به وسیله ی بند ها می توان سایز آن ها را تنظیم کرد . شیارهای کفی کفش ها نیز از خصوصیات کفش های ایمنی راحت می باشد زیرا که وجود شیار ها در کف کفش ها  مانع از زمین خوردن افراد در فصل زمستان می شوند . کفش ایمنی راحت باید از چرم های طبیعی تهیه شوند تا از عرق کردن و بوی بد پا جلو گیری کند.

فروشگاه ایمنی ها، انواع گوناگون کفش ایمنی برای شغل های مختلف ارائه می دهد که دارای تنوع رنگی و مدل های زیادی می باشد و همچنین با فروش تمام برند های کفش ایمنی ایرانی سعی در حمایت از تولید ملی را دارد همچنین طرح ها و طراحی های کفش های ایمنی، مطابق با نیاز شغلی مشتریان می باشد. کفش های ایمنی در فروشگاه ایمنی ها به صورت کفش ایمنی ساق بلند و یا کفش ایمنی ساق کوتاه، کفش ایمنی نسوز یا پوتین حفاری نیز تولید می شود.

کفش ایمنی ایمن ایمنی ها یکی از بهترین برند های کفش ایمنی در ایران است که با دارا بودن تمام مدل های کفش ایمنی همچون کفش های ایمنی زیره pu ، tpu، کفش ایمنی حفاری، کفش ایمنی بهداشتی ایمنی ها، کفش ایمنی پرسنلی ایمنی ها و بیش از 100 نوع کفش ایمنی که شرکت ایمنی ها با رعایت تمام پروتکل های استاندارد تولید می کند تا بهترین نوع کفش ایمنی را برای مشتریان محترم تولید و روانه بازار کند.

از ویژگی های بارز کفش ایمنی ایمنی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاوم در برابر لفزش
  • مقاوم در برابر حرارت
  • مقاوم در برابر ضربه
  • مقاوم در برابر عایق برق
  • عمر بالا
  • عایق حرارتی در فصول سال
  • مقاوم در برابر خستگی
  • آنتی باکتری

جهت خرید کفش ایمنی ایمن پا افزار از طریق فروشگاه آنلاین ایمنی ها اقدام فرمایید.

بررسی کامل کفش ایمنی و اجزای آن

کفش ایمنی، نوعی کفش است که در ظاهر تفاوت خاصی با کفش­های معمولی ندارد ولی نسبت به کفش­های معمولی، وزن بیشتر و جنس مقاوم­تری دارد. و برای محافظت از پا در مقابل خطرات احتمالی و جانبی به­کار می­رود. معمولا برای تولید کفش­های ایمنی از چرم استفاده می­شود. زیرا ماده­ای طبیعی است و علاوه بر ایمنی، دوام و ماندگاری زیادی دارد.

کفش ایمنی در اوایل قرن­بیستم که حقوق کارگران و جبران خسارت­شان نیز به تصویب رسید، برای افزایش آگاهی کارگران و کارفرمایان، در زمینه­ی بهداشت و ایمنی در محل کار ایجاد شد. برای جلوگیری ضرردیدن شرکت­ها، کفش ایمنی گزینه­ی مناسب­تری نسبت­به تعویض کارگران بود. پوشیدن کفش ایمنی، صرفا برای محاظت از پا نیست و با پوشیدن آن می­توان از صدمات بسیاری جلوگیری کرد.

کفش ایمنی از چه قسمت­هایی تشکیل شده ­است؟

همان­گونه که از تصویر نیز مشخص است، کفش ایمنی از 5 قسمت اصلی تشکیل شده­است.

قسمت اول، محفظه­ قرارگیری انگشتان است که وظیفه­ی محافظت از انگشتان پا را به عهده دارد. این قسمت، معمولا از موادی مثل کامپوزیت، پلاستیک یا آلمینیوم ساخته می­شود. از آنجایی که کفش­های ایمنی برای مصارف مختلفی ساخته­ می­شوند، می­توان گفت شرایط ساخت قسمت 1 در هر کفش ایمنی متفاوت است.

قسمت دوم مشخص­شده در شکل، روکش کفش را نشان می­دهد. بیشتر کفش­های ایمنی، دارای روکش­هایی صاف و براق هستند. این روکش­ها ویژگی عبور هوا را دارند و این امر باعث می­شود پوشیدن مداوم آن­ها آزاردهنده نباشد. و در هوای گرم مشکلی برای فرد پوشنده به ­وجود نیاورد. جنس این روکش از چرم است که باعث بادوام بودن آن می­شود.

قسمت سوم رویه­ ی داخلی کفش را شامل می­شود که چون با پا  در تماس مستقیم است، مهم است از موادی تشکیل شود که قابلیت گذردهی هوا را داشته­ باشد، رطوبت را جذب کند و به سرعت خشک شود.

در بیشتر کفش­های ایمنی، رویه از موادی مانند پشم یا چرم تولید می­شود زیرا تمام ویژگی­های گفته­ شده را دارند.

قسمت چهارم، کفی کفش است که به گونه­ ای طراحی شده ­است که از پا محافظت کند. کفی کفش­های ایمنی معمولا از چرم یا پشم ساخته می­­شود، زیرا این مواد بادوام هستند، رطوبت را به­ خوبی جذب می­ کنند و به­ سرعت خشک می­شوند و باعث می­شوند کفی­ها راحت و ایده­ ال شوند.

قسمت پنجم، قسمت­های خارجی کفش است. معمولا برای ساخت قسمت بیرونی کفش، ازپلی­ اورتان، TPU یا لاستیک ساخته می­شوند. البته هرکدام از این موارد، بسته به کاربردشان در کفش­های ایمنی به­ کار می­روند. بنابراین هنگام خرید کفش ایمنی، این مورد را در نظر بگیرید.

برخی از کفش­های ایمنی ممکن است دارای بالشتک اضافی برای ایمنی و راحتی بیشتر پاشنه و کف پا باشند که معمولا برای کار با ماشین­ آلات سنگین به­ کار می­روند.

برگرفته شده از: سایت ایمنی ها

دکمه بازگشت به بالا