عمومیمعرفی کسب و کار

قطعات ماشین ظرفشویی ال جی

خرید بیمه‌ ثالث اجباریست و نداشتن عواقب بدی دارد. بسیاری از ما فکر می‌کنیم تفاوتی بین شرکت‌های بیمه وجود ندارد و معمولا هر سال بدون توجه و مقایسه شرکت‌های مختلف، اقدام به خرید بیمه ثالث‌مان می‌کنیم. اما اگر بدانیم شرکت‌های ارائه دهنده بیمه ثالث چقدر متفاوت عمل می‌کنند، شاید نظرمان در مورد شرکت بیمه فعلی‌مان عوض شد! چه کسی بدش می‌آید که شرکت بیمه بهتری را انتخاب کند؟ بالاخره  را چه شرکتی ارائه می‌دهد؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم تا انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشیم.

پوشش مالی

در ابتدا باید اشاره کنیم که پوشش مالی، یعنی جبران خسارت‌های مالی که به اشخاص ثالثی که در حادثه زیان‌دیده‌اند، وارد می‌شود.

اگرچه میزان دیه شخص ثالث و سرنشین از طرف قوه قضائیه تعیین می‌شود و بیمه‌گذاران در مورد این موارد حق انتخابی ندارند، اما پوشش مالی ، ملاک مهمی در انتخاب بیمه شخص ثالث شماست. در سال ۹۷، کمترین پوشش مالی برای بیمه‌های ثالث، ۷ میلیون و ۷۰۰هزار تومان ( ۲٫۵ درصد دیه در ماه‌های حرام) تعیین شده. با توجه به افزایش خودروهای لوکس و تصادفات بهتر است پوشش‌های بالاتر را انتخاب کنید. می‌پرسید چرا؟ فکر می‌کنید تفاوت قیمت بیمه‌ با پوشش حداقلی و حداکثری، چقدر هست؟ بسیار ناچیز، تصور کنید فقط ۱۰۰ هزارتومان بیشتر پرداخت می‌کنید؛ اما تا ۲۰ میلیون پوشش‌تان را افزایش می‌دهید و خیال‌تان را بابت تصادف‌ با خودروهای لوکس راحت می‌کنید. خوب است بدانید، می‌توانید از ۷ میلیون و ۷۰۰ تا سقف ۳۰ میلیون تومان را به عنوان پوشش مالی انتخاب کنید. تصمیم با شماست!

قیمت بیمه خودروی‌تان برای سال ۹۷ چقدر است؟ همین حالا به مراجعه کنید و با وارد کردن مشخصات خودروی‌تان قیمت و شرایط معتبرترین شرکت‌های بیمه مانند ، ،‌ ،‌   و … را در یک قاب مشاهده و مقایسه کنید. درست مانند عکس زیر:

تخفیف شرکت های بیمه

بیمه مرکزی اجازه تخفیف تا سقف ۲٫۵ درصد را به تمامی شرکت‌های بیمه داده تا بتوانند از آن استفاده کنند. به جز بیمه ایران که تمایلی به استفاده از این تخفیف ندارد، تقریبا تمامی شرکت‌های بیمه این تخفیف را مشتریان‌شان ارائه می‌دهند. همین باعث شده قیمت بیمه ایران از باقی شرکت‌ها بالاتر است. کارمین اولین مرکز تخصصی لوازم خانگی است جهت مشاوره با کارشناسان اینجا کلیک کنید

در سایت‌ بیمه‌بازار می‌توانید از تمام تخفیف‌های شرکت‌های بیمه مطلع شوید و بیمه‌مورد نظرتان را به صورت آنلاین بخرید و درب منزل‌تان تحویل بگیرید!

همین حالا با خرید بیمه شخص ثالث سامان (در خریدهای بالای 600 هزار تومان) بیمه آتش سوزی هدیه بگیرد

رتبه رضایت‌­مندی

تا الان فقط در مورد قیمت و تخفیف صحبت کردیم، اما واقعا بهترین بیمه ثالث فقط به قیمت بستگی دارد؟ قطعا نه! شاخص دیگری که اهمیت زیادی در انتخاب ما دارد رتبه رضایت از مشتریست! چرا؟ اگر شرکتی رتبه رضایت بالایی داشته باشد، یعنی به بهترین نحو توانسته رضایت مشتریانش را جلب کند و طبیعتا می‌تواند قابل اعتماد باشد. شاخص‌های رتبه رضایت‌مندی از طریق میزان رضایت از پاسخ‌گویی، دانش کارکنان، کیفیت ارتباط با مشتری و…. ارزیابی می‌شود.

حتما بخوانید:

نرخ شکایت مشتریان

فاکتور بعدی که در انتخاب بهترین بیمه به ما کمک می‌کند، نرخ شکایت از مشتریان است. اگر آمار شکایت از شرکت بیمه‌ای بالا باشد آیا می‌توان به راحتی به این شرکت اعتماد کرد؟  اگر شرکتی را انتخاب کردید که نرخ شکایت از مشتریانش زیاد است، نشان می‌دهد نتوانسته خدمات مناسبی ارائه بدهد و مشتریانش را راضی نگه دارد. خوشبختانه این دو فاکتور سالانه توسط بیمه مرکزی اعلام و در سایت بیمه‌بازار آپدیت می‌شود. شرکت بیمه‌ای که انتخاب کردید، رتبه رضایت و نرخ شکایت مناسبی دارد؟ 

سهم از بازار

سهم از بازار می‌تواند یکی از فاکتورهای مهم برای خرید بیمه شخص ثالث باشد. برای مثال؛ زمانی که شرکت بیمه‌ای سهم بازار بالایی دارد این اطمینان را در ما ایجاد می‌کند که شرکت با عملکرد بهتر خود توانسته در این بازار رقابتی سهم بیشتری را بدست بیاورد. با ۳۲% درصد بیش‌ترین سهم بازار را دارد و سایر شرکت‌های خصوصی باقی بازار را در اختیار دارند. در سال‌های اخیر بیمه‌های خصوصی با عملکرد مناسب‌شان توانستند سهم بازار خوبی را به دست بیاورند و هم‌چنین رقابت پایداری را به وجود بیاورند. برای کلیک کنید.

توان‌گری مالی

 توان‌گری مالی شرکت بیمه نشان‌دهنده اعتبار و قدرت آن شرکت در پرداخت خسارت‌های بالا و قبول ریسک‌های سنگین است. این شاخص به ما نشان می‌دهد که آیا شرکت بیمه توانایی عمل به تعهدات خود را دارد یا خیر. میزان توان‌گری شرکت‌های بیمه هرسال توسط بیمه مرکزی اعلام می‌شود.  توان‌گری مالی ۵ سطح دارد، که به ترتیب بالاترین توان‌گری مربوط به سطح ۱ و پایین‌ترین آن مربوط به سطح ۵ است.

حتما بخوانید:

پرداخت خسارت سیار

مراکز پرداخت خسارت سیار برای سهولت خدمت‌رسانی به مردم به خصوص در کلان شهرهاست. اگر شرکت بیمه‌ای که انتخاب می‌کنید، دارای مرکز پرداخت خسارت سیار باشد؛ می‌توان این اطمینان را داشت که در هنگام وقوع حادثه، بدون اتلاف وقت فقط با ارائه مدارک دو طرف می‌شود خسارت را دریافت کرد که این یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود. برخی شرکت‌ها مانند مستقل دارند که می‌تواند در محل، میزان خسارت را تخمین و همان‌جا پرداخت کند. بیمه شخص ثالث برخی شرکت‌های خصوصی مثل ، البرز، آسماری، سرمد، نوین، رازی، پاسارگاد و حافظ با که شرکت ارزیاب خسارت است؛ قرارداد دارند و این شرکت نیروهایی به صورت سیار در شهرهای مختلف مستقر کرده و در صورت نیاز در محل حاضر شده و با گرفتن مدارکی مانند کارت ماشین، بیمه نامه و گواهینامه میزان خسارت را تخمین زده و به شرکت بیمه طرف قرار داد اعلام می‌کند و سپس شرکت بیمه، مبلغ را به زیان‌دیده پرداخت می‌کند.

بیمه بازار؛ مقایسه و خرید آنلاین بیمه

بیمه بازار اولین سامانه آنلاین مقایسه و خرید انواع بیمه از تمامی شرکت‌های بیمه‌گر است که با فراهم ساختن بستر آنلاین محاسبه‌گر بیمه، این امکان را برای شما فراهم ساخته است تا به راحتی بیمه مورد نظر خود را محاسبه کنید و پس از مقایسه پیشنهادات مختلف از شرکت‌های بیمه‌گر به آسانی بهترین بیمه مورد نظرتان را انتخاب و خرید کنید. بیمه‌نامه شما در همان روز صادر می‌گردد و ارسال بیمه‌نامه به تهران و شهرستان‌ها رایگان و در کمترین زمان ممکن صورت می‌پذیرد. ،  و  به راحتی در سایت بیمه‌بازار امکان‌پذیر است.

از دست ندهیداصلی ترین قطعه در ظرفشویی ال جی برد می باشد. تمامی فرمان های دستگاه از این قطعه می باشد به طور کلی مغز اصلی دستگاه می باشد. هنگام در قطعات ظرفشویی ال جی برد الکترونیکی ارورهای مختلفی را در نمایشگر نشان می دهد این خطاها قطعه معیوب را در دستگاه به ما نشان می دهد.

تمامی اطلاعات و زمان باقی مانده و کنترل اجزای دستگاه از طریق این برد نشان داده می شود این برد ارتباط مستقیم با برد اصلی دارد.

نظرات شما برای ما گرانبهاست

شما می توانید سوا لات خود را در انتهای این مقاله از تکنسین های مجرب ما بپرسید.ما تجربیاتمان را در سریع ترین زمان ممکن با شما به اشتراک می گذاریم.

شیربرقی

این قطعه وظیفه کنترل انتقال آب به داخل ظرفشویی را دارد. هرگاه دستگاه نیاز به ورود آب داشته باشد برد به شیربرقی فرمان داده و ولتاژ220 ولت را از طریق رله برد به بوبین شیربرقی انتقال داده و بوبین مسیر آب را باز کرده و آب از طریق ظرف ایرگاد به داخل کابین وارد می شود و تا رسیدن به حد نصاب شیربرقی مسیر آب را باز نگه می دارد. در صورت خرابی این قطعه آب وارد دستگاه نمی شود یا به سختی وارد می شود و روی صفحه نمایشگر نمایان می شود.

پمپ تخلیه

این قطعه در ظرفشویی ال جی وظیفه تخلیه آب های کثیف را بر عهده دارد و در صورت خرابی در انتهای کار آب های کثیف به صورت کامل یا مقداری باقی می ماند و در نمایشگر ظاهر می شود.در هنگام روشن کردن دستگاه و بعد از انتخاب برنامه، اولین کاری که دستگاه انجام م یدهد قبل از آبگیری کارکرد پمپ تخلیه به مدت 20 ثانیه می باشد. به صورت کلی در ظرفشویی های ال جی دو مدل پمپ تخلیه وجود دارد

 1. پمپ تخلیه 220 ولت ac که در سری های قدیمی وجود دارد.
 2. پمپ تخلیهbldcکه در سری های دایرکت درایو وجود دارد.

فیلتر

این قطعه توری شکل در داخل کابین و وسط لگنچه ظرفشویی نصب شده و کار آن جلوگیری از ورود باقی مانده های غذا به پمپ تخلیه می باشد. این فیلتر باید بعد از هر 4 بار شستشو با یک برس نرم شستشو داده شود.

جت پمپ یا موتور شستشو

 • موتورهای شستشوی ac
 • موتور شستشو dd motor

موتور شستشو با چرخش مستقیم پروانه شستشو، آب را با قدرت به سمت آب پخش کن هدایت می کند .

گروه دوم نیز به سه دسته تقسیم می شود

تفاوتی در عملکرد سری دایرکت درایو شفت بلند و کوتاه وجود ندارد،در سری شفت بلند که در سری های اول وجود دارد،موتور یا همان جت پمپ به صورت مستقیم به زیر لگنچه دستگاه پیچ می شود و المنت دستگاه نیز قابل رویت می باشد.

اما در سری های شفت کوتاه ،جت پمپ و هیتر در یک محفظه به نام کیس هیتر قرار دارند که در زیر دستگاه تعبیه شده و قابل رویت نمی باشد.

مجموعه هیتر

این قطعه وظیفه گرم کردن آب و اندازه گیری دما را بر عهده دارد . اجزای این مجموعه عبارتند از :

در سری  xd  جت پمپ و هیتر به صورت یکجا و در یک پک می باشد و به صورت تنها قابل تعریف نمی باشند.در این سری  xd    نوع جت پمپ از نوع شفت کوتاه می باشد.

در صورت خرابی جت پمپ در تمامی مدل ها،ابتدا صدای ناهنجار و غیر طبیعی از ابتدای کار تا انتهای کار شنیده می شود،در صورت توجه نکردن به آن ،صدا به مرور بیشتر شده و در سری یونیورسال با  و در سری های دایرکت درایو با خطای LE  مواجه می شوید.

البته در بعضی از موارد این جت پمپ ها قابل تعمیر می باشند.

در سری دایرکت درایو  d.dولتاژ کاری موتور ۳۱۰ ولت می باشد که ولتاژ آن توسط آی سی  IPM تولید می شود.

مزیت های جت پمپ  d.d  به سری های یونیورسال:

 • مصرف برق کمتر
 • صدای کمتر
 • استهلاک کمتر
 • اندازه کوچکتر
 • عمر مفید بیشتر

جاپودری و مخزن جلا دهنده:

این قطعه بر روی درب ظرفشویی نصب شده و از دو قسمت تشکیل شده قسمت سمت چپ که محل قرار گیری قرص یا پودر شستشو می باشد و در قسمت راست محل اضافه کردن مایع جلادهنده می باشد و با فرمان برد قرص و مایع جلا دهنده به قسمت شستشو اظافه می گردد.

قطعه تشخیص نشتی در دستگاه ( فلوتر)

بخار ساز

این قطعه فقظ در مدل هایی وجود دارد که حاتت شستشو با بخار را دارند. این قطعه یک کیس قهوه ای رنگ می باشد و در قسمت پایین سمت چپ قرار گرفته است. اجزای تشکیل دهنده آن شامل قطعات زیر می باشد

 • المنت
 • ترمیستور
 • ترموستات
 • سنسور تشخیص سطح آب
 • نازل های انتقال بخار

ایرگاید

یک ظرف از جنس پلاستیک می باشد که مسیر ورود و خروج آب در روی آن قرار دارد. در قسمت ورودی آن یک پروانه و یک سنسور اثرهال وجود دارد که یک سر شیربرقی به این ظرف متصل می باشد که مقدار آب ورودی را می سنجد. در این ظرف دو خروجی آب به سمت ظرف نمک قرار گرفته که آب را به قسمت ظرف نمک هدایت می کند. خروج آب از پمپ تخلیه به این ظرف هدایت می شود تا از مسیر u شکل این ظرف عبور کند.

یکی از حساس ترین قطعات ظرفشویی ال جی می باشد که وظیفه آن تنظیم قدرت پاشش آب بین دو طبقه می باشد. این موتور با بستن یک مسیر یا باز کردن مسیر دیگر آب را بین طبقات تقسیم می کند با خرابی این قطعه در پایان شستشو با خطای NE مواجه می شوید و ظروف در یک و یا هر دو طبقه کثیف می باشند. مجموعه مقسم آب شامل قطعات زیر می باشد

 1. موتور AC مقسم CCW
 2. پروانه متحرک آب پخش کن
 3. میکروسوییچ
 4. اهرم باز و بست میکروسوییچ

سنسور تشخیص میزان کثیفی آب

سوئیچ اطمینان هیتر

سوییچ اطمینان هیتر از دو میکروسوییچ و یک پرده دیافراگم تشکیل شده که این دو میکروسوییچ با برق هیتر دستگاه به صورت سری قرار گرفته با ورود آب به داخل لگنچه فشار آب پرده دیافراگم را می فشارد و این دو میکروسوییچ از حالت باز به حالت بسته قرار می گیرند و برق به المنت انتقال پیدا می کند. در مواردی که رله دستگاه معیوب شود و به صورت یکسره کار کند این دو میکروسوییچ اطمینان از کارکرد بیهوده المنت بدون آب جلوگیری می کند.

سوئیچ درب

این سوییچ در بالای درب قرار گرفته و با بسته شدن درب فرمان شروع به کار را به برد دستگاه می دهد تا زمان باز ماندن این سوییچ دستگاه شروع به کار نمی کند.

لامپ UV

لامپ اشعه ماورای بنفش با تولید اشعه باکتری ها را تخریب و مانع از تکثیر آن ها می شود.این لامپ در بعضی از مدل های سری جدید ظرفشویی ال جی وجود دارد که محل قرار گیری آن داخل کابین می باشد.

مخزن نمک

این مخزن که دارای ظرفیت 3 کیلوگرم نمک می باشد و در قسمت پایین ظرف ایرگاید در کف دستگاه قرار گرفته. رزین مخصوص سختی گیری آب در داخل این ظرف نصب شده است. این ظرف دارای یک عدد شیربرقی می باشد که کار آن باز کردن دریچه ورود آب به ظرف نمک می باشد.

بند لولا

جهت آرام باز وبسته شدن درب ظرفشویی دو عدد بند و یک فنر به درب ظرفشویی متصل شده اند تا با باز شدن درب به آرامی پایین آید. این قطعه با گذشت زمان فرسوده شده و پاره می گردد و با باز شدن درب، درب با شتاب ول می شود

 • چرا چراغ تمام شدن نمک در ظرفشویی ال جی دایم روشن است؟

در ظرف نمک ظرفشویی یک سنسور وجود دارد که با خالی شدن ظرف نمک چراغ هشدار خالی بودن روشن می شود. با گذشت زمان این سنسور معیوب شده و عملکرد آن از بین می رود و با حتی پر بودن مخزن چراغ خالی بودن روشن می گردد.شما می توانید با باز کردن درب نمک از پر بودن یا خالی بودن آن مطمین شوید.

 • آیا امکان اتصال ماشین ظرفشویی ال جی به آب گرم وجود د ارد؟

دستگاه ظرفشویی ال جی دارای مجموعه گرم کننده آب(هیتر) می باشد و امکان وصل کردن دستگاه به آب گرم وجود ندارد. این امر سبب خرابی قطعات دستگاه می شود.

 • علت استفاده نشدن قرص و باقی ماندن آن در جا قرصی چیست؟

ابتدا از مرغوب بودن قرص و یا پودر ظرفشویی مطمین شوید سپس از گذاشتن ظروف بلند در نزدیکی جا قرصی پرهیز کنید. در صورت خرابی و باز نشدن جا قرصی د ر طول برنامه شما می توانید قرص یا پودر دستگاه را در کف دستگاه قرار دهید. این موضوع آسیبی به دستگاه شما وارد نمی کند. موقعیت کارمین مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی را در گوگل مپ کارمین ببینید.

نتیجه گیری

در اجزا با حساسیت بسیار زیادی در عملکرد دستگاه تاثیر گذارند. با خرابی هر کدام از قطعات کیفیت شستشو پایین می آید در خرابی بعضی از قطعات دستگاه خطایی را نمایش نمی دهد و شما از کیفیت شستشو متوجه خرابی دستگاه می شوید برای کمتر آسیب دیدن دستگاه با مشاهده هر گونه خرابی جهت مشاوره با کارشناسان ما در مجموعه ال جی پشتیبان

 

 

دکمه بازگشت به بالا