بین المللیمعرفی کسب و کار

مهاجرت از آلمان به آمریکا چگونه است؟

آمریکا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان است که هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت به آن اقدام می کنند. از دلایل مهاجرت به آمریکا می توان به سیستم آموزشی قوی این کشور، شرایط اقتصادی عالی و بالا بودن سطح رفاه جامعه اشاره کرد. تاکنون ایرانیان زیادی به آمریکا مهاجرت کرده و از شرایط عالی آمریکا برای زندگی بهره مند شده اند.

افراد برای مهاجرت به آمریکا اول باید شرایط مهاجرت به آمریکا را سنجیده و از مزایا و معایب مهاجرت باخبر شوند. اگر چه آمریکا یکی از بهترین کشورهای جهان است، اما افراد قبل از اقدام برای مهاجرت باید آمریکا را به خوبی شناخته و سپس راه های مهاجرت به آمریکا را بررسی نمایند. در این مقاله از چاوش مهاجرت بهترین موسسه مهاجرتی؛ در مورد شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا توضیح داده شده و سپس انواع راه های مهاجرت به آمریکا بررسی گردیده است. همچنین کاربران با خواندن این مقاله با مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا آشنا شده و می توانند با آگاهی بیشتری برای مهاجرت خود تصمیم بگیرند.

شرایط مهاجرت به آمریکا

افراد برای مهاجرت به هر کشوری باید از قوانین آن کشور باخبر بوده و شرایط لازم برای مهاجرت را داشته باشند. شرایط مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع روش مهاجرت افراد ممکن است متفاوت باشد و متقاضیان با توجه به شرایط خود باید بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب کنند. برای مثال برای مهاجرت تحصیلی افراد باید بودجه مالی خوبی داشته و به ادامه تحصیل نیز علاقه مند باشند، در حالی که برای مهاجرت از طریق روش ازدواج نیازی به بودجه مالی نیست. متقاضیان اگر روش را انتخاب کنند باید زبان انگلیسی را بلد بوده و رزومه کاری خوبی داشته باشند، اما ممکن است برای یکی دیگر از روش های مهاجرتی قانون آشنایی کامل با زبان انگلیسی وجود نداشته باشد. به طور کلی می توان گفت شرایط مهاجرت به آمریکا عبارت اند از:

  • آشنایی با زبان انگلیسی
  • داشتن بودجه مالی با توجه به نوع روش مهاجرت
  • برخورداری از تحصیلی خوب
  • کسب موفقیت در مصاحبه های کاری و تحصیلی

افراد برای دریافت ویزای تحصیلی یا کاری ممکن است به مصاحبه دعوت شده و مرکز آموزشی یا کاری با آن ها مصاحبه نماید. افراد در این مصاحبه ها باید به خوبی هدف خود را از ادامه  یا کار در این کشور بیان کرده و مرکز مورد نظر را جهت دریافت پذیرش قانع کنند. لازم به ذکر است که شرایط مهاجرت به آمریکا با توجه به شیوه مهاجرتی افراد ممکن است کاملا متفاوت باشد و افراد باید در ابتدا راه مهاجرت به آمریکا را انتخاب کرده و سپس در صورت دارا بودن مجوز خروج از کشور، شرایط را بررسی نمایند.

برای مهاجرت به آمریکا راه های زیادی وجود داشته و افراد باید با توجه به شرایط و هدف خود از مهاجرت بهترین روش را انتخاب نمایند. انواع راه های مهاجرت به آمریکا عبارت اند از: مهاجرت کاری، مهاجرت یا دریافت ، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت از طریق لاتاری و پناهندگی. اگر چه مهاجرت به آمریکا از طریق تمامی روش های گفته شده امکان پذیر است، اما افراد باید با شرایط هر روش آشنا بوده و بهترین روش را انتخاب نمایند تا یک مهاجرت بی دردسر و آسان را تجربه کنند.

برای مهاجرت کاری به آمریکا افراد باید از یک مرکز کاری در آمریکا پیشنهاد شغلی دریافت کنند. در واقع برای مهاجرت کاری به آمریکا متقاضیان باید یک شغل در آمریکا پیدا کرده و سپس برای کارفرما رزومه ارسال نمایند یا حتی می توانند با در دست داشتن هزینه لارم، برای اقدام نمایند. کارفرماها معمولا با متقاضیان مصاحبه نیز انجام داده و صلاحیت متقاضی را برای استخدام می سنجند. کسانی که رزومه علمی و تخصصی خوبی داشته و سابقه کار قابل توجهی دارند می توانند از راه مهاجرت کاری به آمریکا استفاده نمایند.

متقاضیان زیادی هر ساله از طریق ادامه تحصیل به آمریکا مهاجرت کرده و درس خود را در کشور آمریکا ادامه می دهند. برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا افراد باید در مصاحبه ها شرکت نموده و هدف خود را از ادامه تحصیل در کشور آمریکا بیان کنند. مهاجرت تحصیلی به آمریکا بیشتر در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری اتفاق می افتد.

مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا

کسانی که قصد ازدواج با یک فرد آمریکایی را دارند می توانند از طریق همین ازدواج به آمریکا نیز مهاجرت نمایند. لازم به ذکر است که فرد باید حداقل پنج سال با همسر خود در کشور آمریکا زندگی کند تا موفق به دریافت  شود.

مهاجرت از طریق تولد به آمریکا

آمریکا از قانون خاک تبعیت می کند و این قانون به این معنا است که اگر شخصی در خاک آمریکا متولد شود صرف نظر از تابعیت والدین خود، تابعیت آمریکایی را دریافت می کند. اما لازم به ذکر است که مهاجرت از طریق تولد به آمریکا خیلی گزینه مناسبی برای والدین نمی باشد زیرا فرزند تا 21 سالگی اجازه درخواست گرین کارت برای والدین خود را ندارد.

مهاجرت از طریق لاتاری به آمریکا

ثبت نام لاتاری هر ساله در ماه اکتبر باز شده و کسانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند می توانند برای لاتاری ثبت نام نمایند. سهمیه کشور ایران در لاتاری حدودا 4 هزار نفر در سال است و تاکنون افراد زیادی از طریق لاتاری به آمریکا مهاجرت کرده اند. افراد می توانند در صورت برنده شدن لاتاری آمریکا، از لیست ، مقصد خود را مشخص کنند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به آمریکا

به طور کلی پناهندگی یک روش پر دردسر و خطرناک برای مهاجرت است و افراد کمتری این روش را برای مهاجرت انتخاب می کنند. افراد برای مهاجرت از طریق پناهندگی باید آفیسر را برای دریافت پناهندگی قانع کرده و دلایلی را مبنی بر این که با بازگشت به کشور خود دچار مشکل می شوند به مامور اداره ارائه دهند. به طور کلی می توان گفت راه های مهاجرت به آمریکا متنوع هستند و افراد بر حسب علاقه یا توانایی های خود باید بهترین روش را انتخاب نمایند. پیشنهاد می شود افراد قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت به آمریکا حتما زبان انگلیسی خود را تقویت نموده تا گزینه های بیشتری را برای مهاجرت به آمریکا داشته باشند.

هزینه مهاجرت به آمریکا

به طور کلی افراد برای مهاجرت به آمریکا باید شرایط خود را سنجیده و سپس برای مهاجرت اقدام نمایند. یکی از مهم ترین شرایطی که قبل از انجام هر کاری باید سنجیده شود شرایط مالی افراد و بودجه مالی آن ها می باشد. متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید ابتدا بودجه مالی خود را بررسی کرده و سپس آن را با میزان بودجه لازم برای مهاجرت به آمریکا تطبیق دهند.

به طور کلی روش های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد و هزینه مهاجرت از طریق هر روش متفاوت است. کسانی که می خواهند مهاجرت تحصیلی داشته باشند ممکن است نیاز به بودجه مالی بیشتری پیدا کنند، زیرا دانشجویان و افراد محصل اجازه کار نداشته و تنها طبق قوانین خاصی می توانند همزمان با تحصیل مشغول کار هم باشند. افرادی که قصد مهاجرت کاری دارند نیاز به هزینه زیادی نداشته و با توجه به این که در آمریکا مشغول به کار می شوند می توان گفت همزمان با مهاجرت خود مشغول کسب درآمد نیز می شوند.

به طور کلی می توان گفت یکی از مهم ترین بخش های هزینه مهاجرت یا هزینه دریافت ویزا است که حدودا 1200 دلار می باشد. افراد برای اطلاع دقیق از هزینه مهاجرت به آمریکا ابتدا باید روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس هزینه جزئیات آن را بررسی نمایند. برای مثال جهت برآورد هزینه مهاجرت تحصیلی لازم است افراد مجموع شهریه دانشگاه را با هزینه زندگی و خورد و خوراک را در نظر بگیرند. هزینه های اقامت در آمریکا و زندگی در آن کشور به طور کلی در جدول زیر آورده شده است.

نوع هزینه میزان هزینه
هزینه اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر  1,359 دلار
هزینه خرید خانه در مرکز شهر متری 3,543 دلار
هزینه یک وعده غذا در رستوران ارزان 14 دلار
هزینه یک بیکن 500 گرمی 4.8 دلار
هزینه خرید ویزا حدودا 1200 دلار
هزینه های آب و برق و گاز حدودا ماهی 50 تا 100 دلار برای هر قبض

افراد با توجه به بودجه مالی خود می توانند اقامت متفاوتی را در آمریکا تجربه کرده و برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی اقدام نمایند. اگر افراد بودجه مالی زیادی نداشته باشند می توانند در سال های اول مهاجرت یک خانه در حومه شهر اجاره کرده و پس از پس انداز کردن های سالانه در نهایت یک خانه در مرکز شهر را خریداری کنند. یکی از مزایای ثبت قیمت ها و حقوق خوب کارکنان است که باعث رشد شهروندان آمریکایی شده و رفاه اقتصادی را به ارمغان می آورد.

مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا

افراد برای مهاجرت به آمریکا با توجه به نوع روش مهاجرت خود به مدارک متفاوتی نیاز دارند. برای مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا نیاز به ارائه رزومه تحصیلی و برای مهاجرت کاری به آمریکا نیاز به ارائه رزومه کاری به  می باشد. اما ارائه برخی از مدارک لازم برای مهاجرت به آمریکا در تمامی روش های مهاجرتی لازم است که لیست آن ها در جدول زیر آورده شده است.

  • مدارک هویتی، پاسپورت و
  • مدرک زبان
  • مدارک مربوط به رزومه تحصیلی یا کاری
  • مدرک ازدواج در صورت لزوم
  • مدرک تولد در صورت لزوم

لازم به ذکر است که ارائه مدرک ازدواج یا تولد برای مهاجرت از طریق ازدواج به آمریکا یا مهاجرت از طریق تولد ضروری می باشد. کسانی که از طریق روش پناهندگی به آمریکا مهاجرت می کنند ممکن است فاقد مدارک ذکر شده باشند که این افراد باید طبق قوانین آمریکا ثابت کنند که در صورت برگشت به کشور خود دچار مشکل جدی می شوند تا موفق به دریافت شوند.

مهاجرت پرستاران به آمریکا

پرستاران یکی از گروه هایی هستند که گزینه های زیادی را برای مهاجرت به کشورهای مختلف داشته و از طریق انواع روش ها می توانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. پرستاران از دو روش مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری می توانند مهاجرت به آمریکا را تجربه کرده و در کشور آمریکا مشغول به کار یا تحصیل شوند.

مهاجرت پرستاران به آمریکا از طریق مهاجرت کاری: پرستاران برای مهاجرت به آمریکا از طریق مهاجرت کاری می توانند برنامه غربالگری را طی کرده و ویزای کار پرستاری آمریکا را دریافت نمایند. پرستاران برای دریافت ویزای کار پرستاری آمریکا باید در یک آزمون شرکت کرده تا تخصص آن ها سنجیده شود و پس از کسب قبولی در آزمون باید در یا تافل نیز شرکت نمایند. بعد از طی کردن این مراحل مدرک لیسانس پرستاری آمریکا به آن ها تعلق گرفته و پرستاران می توانند مهاجرت به آمریکا را تجربه کنند. لازم به ذکر است که حقوق پرستاران در کشور آمریکا به نسبت حقوق بالایی بوده و ماهانه 6 هزار دلار می باشد.

مهاجرت پرستاران به آمریکا از طریق مهاجرت تحصیلی

پرستاران برای مهاجرت به آمریکا از طریق ادامه تحصیل باید روند مهاجرت تحصیلی را طی کرده و مثل دانشجویان رشته های دیگر برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. پرستاران در ابتدا باید شرایط دانشگاه های آمریکا را بررسی کرده و سپس رزومه علمی خود را برای دانشگاه ارسال نموده و جهت ثبت نام اقدام کنند.

حداقل معدل برای مهاجرت به آمریکا

کسانی که روش مهاجرت تحصیلی به آمریکا را انتخاب می نمایند در ابتدا باید شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ادامه تحصیل را بررسی کرده و از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل کنند. یکی از شروط دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا داشتن نمرات تحصیلی خوب و رزومه تحصیلی عالی است. افراد برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید هدف مشخصی را جهت ادامه تحصیل داشته و در مصاحبه تحصیلی موفقیت لازم را کسب نمایند.

حداقل معدل برای مهاجرت به آمریکا برای ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی متفاوت فرق دارد و افراد برای ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی باید حداقل معدل لازم برای همان مقطع تحصیلی را بررسی نمایند. حداقل معدل برای تحصیل در آمریکا جهت ورود به دوره کارشناسی معدل 14 بوده و همچنین حداقل معدل برای مقطع کارشناسی ارشد معدل 16 می باشد. لازم به ذکر است که حداقل معدل برای مهاجرت به آمریکا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری معدل 14 ذکر شده و به طور کلی دریافت پذیرش تحصیلی در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری در آمریکا راحت تر است.

افراد برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا باید حتما از زبان انگلیسی خوبی برخوردار بوده و مدرک زبان را نیز جهت دریافت پذیرش تحصیلی ارائه دهند. با توجه به این که زبان آمریکا زبان انگلیسی است متقاضی در صورت نداشتن آشنایی با زبان انگلیسی امکان ادامه تحصیل را در آمریکا نداشته و موفق به دریافت ویزا نیز نمی شود.

مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به هر کشوری مزایا و معایب خودش را دارد و افراد قبل از اقدام برای مهاجرت باید مزایا و معایب مهاجرت را بررسی نمایند. مهاجرت به آمریکا نیز مانند مهاجرت به هر کشور دیگری از شرایط خاصی برخوردار بوده و دارای معایب و مزایای گوناگونی است. در ادامه مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا به طور کامل شرح داده شده است.

یکی از مزایای مهاجرت به آمریکا امکان بهره مندی از یک موقعیت کاری خوب در کشور آمریکا است. موقعیت های شغلی خوبی در کشور آمریکا وجود دارد و افراد با داشتن یک شغل تمام وقت به راحتی می توانند از پس هزینه زندگی بربیایند. کیفیت خدمات درمانی در کشور آمریکا بسیار بالا است و تامین بیمه های درمانی نیز از سمت کارفرما انجام می شود. وجود فرهنگ احترام و آزادی بیان در آمریکا مردم زیادی را هر ساله به سمت آمریکا جذب کرده و باعث شده است مردم با فرهنگ های گوناگون و عقاید متفاوت در کمال احترام در کنار یک دیگر زندگی کنند.

یکی از معایب مهاجرت به آمریکا بالا بودن هزینه تحصیل در آمریکا می باشد که ممکن است برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند موضوع مهمی باشد. دریافت پذیرش از دانشگاه های آمریکا کمی پیچیده است و باید گفت دانشگاه های آمریکا جزو گران ترین دانشگاه های جهان هستند. سیستم مالیاتی ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز باشد و آن ها را دچار گمراهی کند، زیرا مبلغ درج شده در لیست قیمت ها، قیمت کامل محصول نمی باشد و هنگام خرید مالیات محصول نیز از حساب خریدار کسر می شود. یکی دیگر از معایب آمریکا ترافیک های کشور آمریکا است که با وجود برخورداری از بزرگراه های گسترده همچنان در این کشور ترافیک به چشم می خورد.

دکمه بازگشت به بالا