سلامت و تندرستیمعرفی کسب و کار

بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال در رشت

جراحی دیجیتال ایمپلنت چیست؟

به نقل از دکتر آرش غفوری جراحی ایمپلنت دیجیتال با استفاده از یک شبیه سازی رایانه ای وضعیت استخوان و موقعیت عصبی را بررسی میکند. دندانپزشک متخصص و با تجربه با توجه به اطلاعاتی که توسط عکس برداری سه بعدی به دست می آورد، میتواند جراحی را با حداقل برش انجام دهد. در جراحی ایمپلنت دیجیتالی دندان به دلیل وجود دقت و تمرکز بالا در ایجاد شکاف های کوچک، درد به طور قابل توجهی در مقایسه با جراحی سنتی ایمپلنت کمتر است. در حین انجام ایمپلنت دیجیتال در رشت و جراحی دیجیتالی، برای اینکه آسیبی به عصب یا دندان اطراف وارد نشود یک راهنمای دقیق جراحی بر روی دندان ها نصب می شود همچنین این راهنما به دندانپزشکان کمک می کند تا برش هایی دقیق، در عین حال کوچک، برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

 حداقل برش در جراحی کاشت دیجیتال ایمپلنت صورت میگیرد

کمترین میزان برش، برای کاهش درد و ناراحتی بیماران و کوتاه شدن زمان بهبودی بعد از عمل در جراحی ایمپلنت دیجیتال صورت میگیرد. در جراحی به صورت دیجیتالی، به اندازه ای برش ایجاد می کنند که نیازی به بخیه نخواهد داشت. این روش از جراحی برای کاهش قابل توجه میزان خونریزی و تورم و التهاب بعد از عمل بسیار مناسب است. از طرف دیگر،در جراحی سنتی ایمپلنت دندانپزشک باید لثه را تا انتهای استخوان ببرد تا بتواند موقعیت عصب ها و استخوان را بررسی کند.

آیا میزان درد در جراحی دیجیتال کمتر از سایر جراحی های ایمپلنت دندان است؟

در جراحی سنتی ایمپلنت دندان، لثه های اطراف محل کاشت دندان بریده می شوند. به همین دلیل بسیاری از بیماران برای درمان به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند. در جراحی ایمپلنت به روش دیجیتال برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصب ها از عکس سه بعدی () استفاده میشود به همین دلیل برش لثه ها به حداقل می رسند. در صورتی که، در جراحی سنتی ایمپلنت برای بررسی و درمان، نیاز به ایجاد برش بزرگ در امتداد لثه ها تا استخوان وجود دارد.

سوراخی که برای قرار دادن ایمپلنت دندان ایجاد می شود، آنقدرکوچک است که نیازی به بخیه زدن ندارد و این نه تنها زمان بهبود درمان را کاهش می دهد، بلکه خطر التهاب، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

کاشت دندان (ایمپلنت) چیست؟

یک ریشه ی مصنوعی دندان است (که معمولا جنس آن از است) و به عنوان یک پایه نگهدارنده برای تاج دندان طراحی شده است. اگر فردی در بزرگسالی یک یا چند تا از دندان های دائمی خود را از دست داده باشد و زیبایی لبخند برایش مهم باشد، ممکن است را انتخاب کند. ایمپلنت های تیتانیومی دندان را می توان به درستی در استخوان لثه جوش داد، و یک پایه محکم برای قرار دادن دندان های جایگزین ایجاد کرد. برای شبیه شدن دندان کاشته شده به دندان طبیعی تاج را درون ایمپلنت پیچ میکنند، که این تاج را نباید با ایمپلنت دندان اشتباه گرفت. تاج ایمپلنت باعث تکرار شکل، اندازه و قدرت دندان اصلی هستند و لبخند رضایت بخشی به شما ارائه میدهد.

بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال

تا به این جا متوجه شدیم که ایمپلنت دیجیتال تا چه اندازه کارایی دارد و می تواند برای ما تاثیر گذار باشد، اما باید بدانید که ایمپلنت دیجیتال یک سری ریز نکات دارد که در انجام آن باید حتما رعایت شود. از آن جایی که ایمپلنت دیجیتال یک خدمات تخصصی است که با استفاده از متدهای جدید و به روز انجام می شود، انجام آن نیاز به تجهیزات جدید و مناسب و همین طور تخصص بالای متخصص ایمپلنت دارد، پس هر مرکز ایمپلنت نمی تواند خدمات آن را ارائه دهد و شما باید به سراغ بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال بروید که یک سری ویژگی ها داشته باشد تا به شما خدمات مناسب ارائه دهد. مرکز ایمپلنت دیجیتال باید با توجه به شرایط بیمار در تمام جنبه ها این خدمات را ارائه دهد.

ویژگی های بهترین مرکز ایمپلنت دیجیتال

درمورد باید بهتان بگوییم که یک سری ویژگی هایی دارد که شما می توانید در زمان دریافت خدمات آن ها را بررسی کرده و با توجه به آن ها اقدام کنید. این ویژگی ها عبارتند از:

تجهیزات به روز

ایمپلنت دیجیتال با توجه به فرآیندهایی که دارد توسط یک سری دستگاه های تخصصی صورت می گیرد. شما برای مراجعه به مرکز ایمپلنت برای دریافت این نوع روش کاشت، باید به سراغ آن هایی بروید که بهترین خدمات را با بهترین دستگاه ها و بررسی دهان و دندان شما بهتان ارائه میدهند. در ایمپلنت دیجیتال عکسبرداری به صورت دیجیتال انجام می شود، اسکنرهای دندانی یا قالب گیری به صورت دیجیتال انجام شده و دیگر از خمیر قالبگیری دندانپزشکی استفاده نمی شود.

دندانپزشک از دوربین داخل دهانی استفاده کرده تا تمام وضعیت بافت دهان و دندان ها را به صورت دقیق بررسی کنند و در قدم آخر هم از مدل سازی سه بعدی کامپیوتری بهره بگیرند. تمامی این مراحل نیاز به تجهیزات مخصوص به خودش را دارد که بهترین مرکز کاشت ایمپلنت دیجیتال باید آن ها را داشته باشد و از آن ها بهره بگیرد. به خاطر همین به کار گیری از تجهیزات روز و مدرن و هزینه ایمپلنت دیجیتال کمی بالاتر از روش های سنتی کاشت دندان میباشد.

رعایت پروتکل های بهداشتی

برای انجام ایمپلنت باید تجهیزات ضد عفونی شوند و دائما تمیزی محیط چک و بررسی شود. اگر کاشت ایمپلنت با توجه به پروتکل های بهداشتی انجام نشود می تواند سلامت بیمار را تا حد بالایی به خطر بیاندازد. به همین دلیل شما باید پروتکل های بهداشتی را جزء اولویت های انتخاب مرکز ایمپلنت دیجیتال بدانید.

تخصص و مهارت لازم

ایمپلنت دیجیتال روشی متفاوت از سایر متدهای ایمپلنت که با آن ها آشنا هستیم می باشد، از این رو انجام آن ها به مهارت لازم نیاز دارد و هر متخصص ایمپلنت نمی تواند آن را انجام دهد. شما برای دریافت خدمات ایمپلنت دیجیتال باید به سراغ مرکزی بروید که متخصص آن بیشترین مهارت لازم را برای اجرای ایمپلنت دیجیتال دارد. اگر متخصص ایمپلنت مهارت لازم را نداشته باشد در زمان ایمپلنت دیجیتال کاری که انجام می دهد این است که به بافت های مجاور و همین طور عصب صدمه زده و ایمپلنت نه تنها مشکلات نبود دندان را برطرف نکرده ، بلکه یک سری ناراحتی های دیگری هم ایجاد می کند.

بهترین مرکز با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته از قبیل استفاده از سوزن های لیزر کات که باعث میگردد هیچ گونه دردی هنگام تزریق داروی بیحسی متوجه بیمار نگردد و همینطور استفاده از دارو های بیحسی خاص مانند بوپیواکایین و با تکنیک های منحصر به فرد دکتر آرش غفوری در کاشت ایمپلنت و در کمترین زمان ممکن باعث گردیده دغدغه اصلی بیماران که همان احساس درد در هنگام درمان های دندانپزشکی است رفع گردد و این مرکز به عنوان بهترین مرکز کاشت شناخته شود.

ایمپلنت دیجیتالی چیست ؟

ایمپلنت دیجیتال دندان یکی از شگفتی های دندانپزشکی مدرن هستند. دندان‌های جایگزینی هستند که مانند دندان‌های طبیعی توسط استخوان فک شما حمایت می‌شوند، بنابراین به شما امکان می‌دهند از تمام غذاهای مورد علاقه‌تان لذت ببرید، نیازی به مراقبت خاصی ندارند و در صورت مراقبت مناسب ممکن است تا آخر عمر باقی بمانند.

 اکنون با روش جدید ایمپلنت دندانی دیجیتال، پزشکان می توانند این کار را سریعتر و راحت تر از همیشه انجام دهند. جراحی ایمپلنت دیجیتالی از یک شبیه سازی کامپیوتری سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصب استفاده می کند. با این اطلاعات، یک دندانپزشک زیبایی معتبر قادر به برنامه ریزی جراحی با حداقل برش خواهد بود. از آنجایی که جراحی ایمپلنت دیجیتال بر ایجاد کوچکترین برش ممکن تمرکز دارد، درد بسیار کمتری در مقایسه با جراحی کاشت سنتی وجود دارد. در طول عمل دندانپزشکی، یک راهنمای دقیق روی دندان‌های شما نصب می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ آسیبی به عصب یا دندان اطراف وارد نمی‌شود. این راهنما همچنین به دندانپزشکان کمک می کند تا برش هایی دقیق و در عین حال کوچک برای کاشت ایمپلنت دندان ایجاد کنند.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یک ریشه دندان مصنوعی (اغلب از تیتانیوم) است که برای پشتیبانی از ترمیم‌های آینده مانند تاج‌ها طراحی شده است. بیمارانی که یک یا چند دندان دائمی بزرگسالان را از دست داده اند و مایلند لبخندی زیبا داشته باشند، ممکن است ایمپلنت دندان را انتخاب کنند. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم را می توان با موفقیت در استخوان ترکیب کرد و پایه ای محکم برای ترمیم دندان در آینده ایجاد کرد.

ایمپلنت های دندانی را نباید با روکش هایی اشتباه گرفت که روی ایمپلنت ها پیچ می شوند و ظاهری شبیه دندان های طبیعی دارند. بسته به شرایط منحصر به فرد شما، یک دندانپزشک باتجربه ممکن است تغییراتی را در ایمپلنت دندان توصیه کند، مانند پل متکی به ایمپلنت یا پروتز با ایمپلنت. هنگامی که تاج روی آن محکم شود، نمی توانید ایمپلنت دندان را ببینید.

ایمپلنت دندانی چگونه کار می کنند؟

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی شما عمل می کنند زیرا مانند دندان های طبیعی شما ساخته شده اند. آنها از یک ریشه تیتانیوم و یک تاج سرامیکی آرایشی تشکیل شده اند. ریشه در استخوان فک شما قرار می گیرد. تیتانیوم به این دلیل استفاده می شود که زیست سازگار است – نه تنها غیر سمی است، بلکه در واقع می تواند در استخوان فک شما گنجانده شود! سپس ریشه با یک تاج سرامیکی پیشرفته پوشانده می شود. این روکش نه تنها رنگ و درخشندگی دندان‌های طبیعی شما را تقلید می‌کند، بلکه بسیار قوی است و می‌تواند در برابر نیروی گاز گرفتن شما مقاومت کند. اگر به دنبال جایگزینی کل قوس دندانی هستید، یکی از گزینه های عالی، پل های ایمپلنت است که ترکیبی از استحکام فوق العاده و ظاهر زیبا و طبیعی است.

از آنجایی که ایمپلنت‌های دندانی در استخوان فک شما قرار می‌گیرند، اگر به دلیل بیماری پریودنتال یا سایر شرایط سلامتی دچار از دست رفتن مواد استخوان فک شده‌اید، ممکن است کاندیدای کاشت دندان نباشید. با این حال، دندانپزشکان می توانند در مورد پیوند استخوان یا سایر گزینه های جایگزینی دندان صحبت کنند.

مزایای ایمپلنت های دندانی دیجیتال

مهم است که به یاد داشته باشید که با ایمپلنت های دندانی دیجیتال، شما هنوز هم از تمام مزایای ایمپلنت های دندان سنتی برخوردار هستید. که شامل موارد زیر می باشد:

  • ظاهر طبیعی دندان
  • عملکرد طبیعی دندان
  • مراقبت خاصی نیست
  • استخوان فک را برای حفظ ساختار صورت تحریک می کند
  • می تواند مادام العمر باشد (مطالعات بالینی عملکرد بیش از ۳۰ سال را ثابت می کند)

پزشکان هیچ یک از این مزایا را در روش ایمپلنت دندان دیجیتال قربانی نمی‌کنند. اما این روش با تعدادی از مزایای اضافی همراه است. در ادامه تفاوت ایمپلنت دیجیتال با ایمپلنت معمولی یا مزایای ایمپلنت دیجیتال نسبت به ایمپلنت معمولی را توضیح می دهیم.

    مدت زمان انجام کوتاه تر

یکی از بهترین مزایای کاشت ایمپلنت دیجیتال این است که این روش آنقدر طول نمی کشد. در حالی که جراحی کاشت دندان سنتی برای دو ایمپلنت می تواند ۱۳۰ دقیقه یا بیشتر طول بکشد، مرحله جراحی ساختگی در روش دیجیتال به ما این امکان را می دهد که تمام جزئیات را از قبل بررسی کرده و روش را بهینه کنیم. در نتیجه، عمل کاشت دندان شما ممکن است حداقل ۱۵ دقیقه طول بکشد تا دو ایمپلنت قرار دهید.

    دندان های خود را سریعتر به دست آورید

با ایمپلنت های دیجیتال دندان، احتمال بیشتری وجود دارد که در همان روز دندان موقت خود را بگیرید. و به طور کلی احتمال اینکه ترمیم خود را سریعتر انجام دهید، به طور متوسط ​​۵-۷ روز، در مقایسه با ۱۲۳ روز برای روش های سنتی بسیار بیشتر است.

    روش راحت تر

بسیاری از مردم نگران هستند که عمل ایمپلنت دندان به آنها صدمه بزند، اما با بیهوشی مدرن، هیچ ناراحتی در طول عمل وجود ندارد. و با روش ایمپلنت دیجیتال ، دندانپزشکان می توانند ناراحتی را حتی بیشتر کاهش دهند. با این روش نیازی به برش و بخیه نیست. مرحله جراحی آزمایشی همچنین به ما امکان می دهد تا این روش را برای حداقل اختلال در لثه و فک شما بهینه کنیم و اگر هنوز در مورد این روش مضطرب هستید، دندانپزشکان آرام بخش را پیشنهاد می کنند تا به شما کمک کنند تا همچنان راحت تر باشید.

    مراجعه کمتر به دندانپزشک

با روش سنتی کاشت دندان، تقریباً در هر مرحله از برنامه ریزی باید در مطب باشید. اما با ایمپلنت های دیجیتال دندان، دندانپزشکان می توانند بسیاری از برنامه ریزی ها را بدون شما با استفاده از مدل دیجیتال انجام دهند.

    زمان ریکاوری کوتاه

از آنجایی که این روش بدون برش و بدون بخیه انجام می شود، بهبودی پس از عمل نسبتاً کوتاه است. و اگرچه درد شخصی و متغیر است، افراد احتمالاً نسبت به روشی که با استفاده از تکنیک‌های سنتی انجام می‌شود، ناراحتی بسیار کمتری را از این نوع روش کاشت دندان تجربه خواهند کرد.

    دقت و ثبات بیشتر

به عنوان بخشی از برنامه ریزی، دندانپزشکان راهنماهای جراحی را برای قرار دادن مستقیم ایمپلنت های دندانی طراحی و تولید می کنند. سیستم دیجیتال در مقایسه با سایر گزینه های برنامه ریزی دقت شگفت انگیزی دارد. میانگین انحراف در قرار دادن ایمپلنت با این سیستم فقط ۰.۹ درجه است. با سایر راهنماهای جراحی، میانگین انحراف ایمپلنت ۲.۵ درجه یا حتی ۴.۹ درجه است. دقت بیشتر در ایمپلنت دندان به روش دیجیتال به این معنی است که ایمپلنت‌ها و ترمیم‌ها به خوبی روی هم قرار می‌گیرند و ثبات بیشتری می‌دهند.

جراحی مینیمال برش چیست؟

جراحی حداقل برش این ایده است که بیماران فقط باید حداقل برش ها را تحمل کنند تا درد، ناراحتی و زمان بهبودی کاهش یابد. برای ایمپلنت های دندانی، این به معنای ایجاد برش های کوچک به اندازه کافی برای کاشت های دندانی است که نیازی به بخیه نداشته باشید. جراحی مینیمال برش نیز برای کاهش قابل توجه میزان خونریزی و تورم پس از جراحی دندان عالی است. از طرف دیگر، عمل جراحی برش عمومی، مستلزم آن است که دندانپزشک لثه را تا استخوان برش دهد تا موقعیت اعصاب شما را بررسی کند و وضعیت استخوان را بررسی کند.

دکمه بازگشت به بالا