بین المللیمعرفی کسب و کار

مهاجرت به کانادا: نحوه ارزیابی مدارک تحصیلی ایرانیان

سازمان WES وظیفه‌ی ارزشیابی مدارک تحصیلی ایران در کانادا را به عهده دارد. اگر تصمیم گرفتید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنید، برای دریافت تاییده‌ی مراجع رسمی، وزارت امور مهاجرت و شهروندی دولت کانادا به گواهی WES احتیاج دارید. در این مقاله راجع به این سازمان و فرایند ارزیابی مدارک تحصیلی برای کانادا صحبت می‌کنیم. مهاجرت به استان ساسکاچوان هم به ارزیابی درس به درس احتیاج دارد.

چرا به ارزیابی مدارک WES احتیاج دارید؟

دانشگاه‌ها و موسسه‌های معتبر کانادا به ارزیابی و نتایج این موسسه اعتماد دارند و براساس آن دانشجوهای بین‌المللی را جذب می‌کنند. درصورتی‌که می‌خواهید در کانادا ادامه تحصیل دهید، باید طبق سیستم کانادا، مدارکتان را ارزشیابی کنید. بنابراین، کارفرماها و دانشگاه‌های کانادایی می‌توانند تخصص و سطح علمی شما را درک کنند. به‌علاوه، ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط WES امتیاز شما را در برنامه‌های مهاجرتی افزایش می‌دهد. انواع ارزیابی مدارک WES شرکت WES ارزشیابی مدارک تحصیلی ایران در کانادا را به ۳ روش انجام می‌دهد. ارزیابی درس به درس این روش برای کسانی است که می‌خواهند از طریق برنامه‌ی مهاجرتی اسکیل ورکر یا نیروی متخصص فدرال و اکسپرس اینتری به کانادا بروند.

ارزیابی مدرک به مدرک

اگر می‌خواهید برای ارگان‌های خصوصی یا دولتی کانادا مدارکتان را بفرستید، باید ارزیابی مدرک به مدرک انجام دهید. ارزیابی مدارک برای مهاجرت : اگر می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید، باید فرایند ارزیابی مدرک برای مهاجرت کانادا را انجام دهید. در این حالت، سازمان WES همه‌ی مدارک شما را بررسی می‌کند. هزینه‌ی ارزیابی مدارک تحصیلی کانادا با WES چقدر است؟ درصورتی‌که تمام مراحل را خودتان انجام دهید، باید ۲۶۰ دلار کانادا به سازمان WES پرداخت کنید. هزینه‌ی پست مدارک هم ۱۰ دلار می‌شود.

چه مدارکی را می‌توانید در WES آپلود کنید؟

در حال حاضر امکان آپلود مدارک تحصیلی در WES وجود دارد. شما می‌توانید اسکن ترجمه‌ی ریزنمرات، اسکن نسخه‌ی فارسی دانشنامه و اسکن ترجمه‌ی دانشنامه را در سایت WES آپلود کنید. فراموش نکنید که برای نسخه‌ی فارسی ریزنمرات به مهر دانشگاه احتیاج دارید. تصاویر و فایل‌ها را با کیفیت بالا و بدون پسورد آپلود کنید. در صورتی‌که برای انجام مراحل آپلود مدارک در WES به کمک احتیاج دارید، می‌توانید از خدمات ما استفاده کنید.

چگونه مدارک تحصیلی را برای WES بفرستید؟

قدم اول دریافت اصل مدارک و ریزنمره‌ها از دانشگاه است. برای دریافت مدارک هم باید کارهای اداری لازم را انجام دهید. بعد از اینکه مدارک تحصیلی را از دانشگاه گرفتید، باید آن‌ها را برای ترجمه به دارالترجمه‌ی رسمی ببرید.  مراحل آخر هم تکمیل فرم درخواست و مراجعه به دانشگاه برای ارسال مدارک است.

نکاتی درباره‌ی ارزیابی مدارک WES

ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا با آتلانتیک ۷۲۴ یکی از خدمات موسسه‌ی مهاجرتی آتلانتیک ۷۲۴ اخذ  و پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا است. شما می‌توانید مرحله‌ی ارسال مدارک تحصیلی، ثبت‌نام در سایت WES و دریافت تاییدیه را به کمک کارشناس‌های ما انجام دهید. در مرحله‌ای از روند درخواست ویزا و اخذ اقامت از طریق روش تحصیلی یا کاری، مدرک شما از هر کجای دنیا که هستید، بایستی با استانداردها و قوانین تحصیلی کانادا ارزشیابی و معادل‌سازی شود.

این ارزیابی به شما کمک می‌کند امتیاز مورد نیاز را دریافت کرده و ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه، راحت‌تر و سریع‌تر دانشگاه مورد نظر خود را مطابق با امتیازی که کسب کردید، پیدا کنید.برای اخذ ویزاهای مختلف از طریق روش‌های اکسپرس اینتری کانادا ، نیروی متخصص فدرال، ویزای کار و تحصیل در کانادا، بایستی مدارک تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار بگیرد. این ارزیابی به تعیین ارزش مدارک‌تان، مطابق با استانداردهای کانادا کمک می‌کند و نشان می‌دهد که آیا نیاز به آموزش یا کسب تخصص بیشتر در رشته مورد نظرتان دارید یا خیر.

با ارزیابی مدرک علاوه بر اینکه به کارفرما در یافتن نیروی متخصص مورد نیازش و سنجیدن سطح او کمک می‌کنید، خودتان هم متوجه خواهید شد که با توجه به سطح تحصیلی‌تان در کانادا، چه شغلی را می‌توانید داشته باشید. پزشکان عمومی و متخصص و داروسازان باید به مرکز مشخص جهت ارزیابی مراجعه کنند. همچنین اگر برای Immigration and citizenship اقدام می کنید باید بدانید که با مدرک پزشکی ایران تا قبل از امتحان دادن در بخش پزشکی کانادا و دریافت CMQ نمی توانید مشغول به کار شوید. اطلاعات در این مورد را اینجا بخوانید.International medical graduates

مدارک ارزیابی شده شما توسط این 4 سازمان تا 5 سال اعتبار دارد و می بایست بعد از تاریخ April 17, 2013 صادر شده باشد.اگر در مورد هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا، آدرس معتبر در کانادا، پرداخت هزینه ها به دلار کانادا و فرم مدارک مورد نیاز ارزیابی سوال دارید با ما تماس بگیرید موسسه مهاجرتی گنجی کلیه خدمات در مورد ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا را ارائه  میدهد. سازمان WES وظیفه‌ی ارزشیابی مدارک تحصیلی ایران در کانادا را به عهده دارد. اگر تصمیم گرفتید برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مهاجرت کنید، برای دریافت تاییده‌ی مراجع رسمی، وزارت امور مهاجرت و شهروندی دولت کانادا به گواهی WES احتیاج دارید. در این مقاله راجع به این سازمان و فرایند ارزیابی مدارک تحصیلی برای کانادا صحبت می‌کنیم.

WES چیست؟

سازمان WES کار معادل‌سازی مدارک تحصیلی متقاضیان تحصیل در کانادا و آمریکا را انجام می‌دهد. این سازمان مورد تایید دولت‌های کانادا و آمریکا است و برای ارزشیابی مدارک تحصیلی در کانادا استفاده می‌شود. از نظر موسسه‌ی WES هر مقطع تحصیلی نام مشخصی دارد. مثلا مقطع دبیرستان با عنوان Upper Secondary شناخته می‌شود. عبارت Pre-university برای پیش‌دانشگاهی و Higher Education هم برای مقاطع آموزش عالی است. طبق سیستم آموزشی دولت کانادا، مدارک کاردانی معادل Associate degree، مدرک کارشناسی معادل Bachelor و مدرک کارشناسی ارشد هم معادل Master’s degree است. بعضی از رشته‌های کارشناسی ارشد هم با عنوان Professional Degree معادل‌سازی می‌شوند. برای اینکه بتوانید فرایند WES را به خوبی درک کنید، بهتر است با کارشناس‌ها و افراد متخصص مهاجرت تحصیلی به کانادا مشورت کنید.

چرا به ارزیابی مدارک WES احتیاج دارید؟

دانشگاه‌ها و موسسه‌های معتبر کانادا به ارزیابی و نتایج این موسسه اعتماد دارند و براساس آن دانشجوهای بین‌المللی را جذب می‌کنند. درصورتی‌که می‌خواهید در کانادا ادامه تحصیل دهید، باید طبق سیستم کانادا، مدارکتان را ارزشیابی کنید. بنابراین، کارفرماها و دانشگاه‌های کانادایی می‌توانند تخصص و سطح علمی شما را درک کنند. روش های مهاجرت به کانادا شامل برنامه‌های اقامت دائم، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و برنامه‌های خاصی برای کسانی که مهاجرت کسب کرده‌اند، می‌باشد . به‌علاوه، ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط WES امتیاز شما را در برنامه‌های مهاجرتی افزایش می‌دهد.

چگونه در سایت WES ثبت‌نام کنید؟

اول از همه وارد سایت اصلی WES می‌شوید و از قسمت Access WES حساب کاربری می‌سازید. در این بخش می‌توانید اطلاعات شخصی و تحصیلی را تکمیل کنید. بعد از پرداخت هزینه‌ها با مستر کارت یک شماره‌ی هفت رقمی به شما داده می‌شود. این شماره رفرنس نامبر یا RN است که باید پیش خودتان نگه دارید. در قسمت آموزش، اطلاعات دانشگاه را وارد کنید. در مرحله‌ی باید نوع ارزشیابی را مشخص کنید. در نهایت، زمان حدودی ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا اعلام می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا